TEMAT: <D> Zielony groszek

<D> Zielony groszek 27 Mar 2026 18:34 #891568

  • Klarkia25
  • Klarkia25's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1699
  • Otrzymane dziękuję: 5325
Pozdrawiam, Milena


Zielone okna z estimeble.pl

<D> Zielony groszek 01 Kwi 2026 12:21 #891817

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9563
  • Otrzymane dziękuję: 62834
W inspekcie jest coraz więcej groszku na powierzchni,

IMG_2142.jpeg


ale i na grządce jest pierwsza jaskółka

IMG_2141.jpeg
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 01 Kwi 2026 12:22 przez JaNina.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, ewakatarzyna

<D> Zielony groszek 13 Kwi 2026 15:01 #892304

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9563
  • Otrzymane dziękuję: 62834
Groszek na grządce ładnie powschodził.

20260413_120919_Original.jpeg


Właściwie nie ustępuje wielkością temu z rozsady. Zdjęcie rozsady jutro, bo zapomniałam zrobić.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

<D> Zielony groszek 13 Kwi 2026 17:23 #892311

  • Klarkia25
  • Klarkia25's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1699
  • Otrzymane dziękuję: 5325
Mój strączkowy z rozsady, sadzonej takiej mikro mikro bo nie miałam cierpliwości :) rośnie powoli

groszekstrczk.13.04.26.jpg
Pozdrawiam, Milena
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, Nimfa, ewakatarzyna

<D> Zielony groszek 15 Kwi 2026 07:39 #892373

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9563
  • Otrzymane dziękuję: 62834
Wczoraj wsadziłam rozsadę groszku na grządkę.

20260414_164255_Original.jpeg


Jak widać, ten który rośnie z wysiewu bezpośrednio na grządkę, jest właściwie taki sam, jak ten z rozsady. Ciekawe jak będzie ze wzrostem i plonowaniem.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 15 Kwi 2026 07:41 przez JaNina.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, ewakatarzyna

<D> Zielony groszek 06 Maj 2026 07:01 #893221

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2627
  • Otrzymane dziękuję: 12548
Siany wprost do gruntu na początku marca. Do niedawna przykryty małym inspektem. Dziś zauważyłam, że zaczyna kwitnąć. :)


20260418_140614.jpg



20260506_062448.jpg
Pozdrawiam,
Kasia
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, JaNina, ewakatarzyna

<D> Zielony groszek 09 Maj 2026 12:06 #893410

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 7858
  • Otrzymane dziękuję: 37176
Johan z rozsady
DSCF0551.jpg
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, JaNina, ewakatarzyna

<D> Zielony groszek 09 Maj 2026 13:34 #893415

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9563
  • Otrzymane dziękuję: 62834
Mój Cud Kelvedonu, połowa z rozsady, a połowa z siewu bezpośredniego.

IMG_2290.jpeg
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, ewakatarzyna, Babcia Ala

<D> Zielony groszek 23 Maj 2026 00:44 #893971

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 7858
  • Otrzymane dziękuję: 37176
Johan zaczyna kwitnąć, trochę "słabe" zdjęcie
IMG_20260522_171742638.jpg
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, JaNina, ewakatarzyna

<D> Zielony groszek 04 Cze 2026 11:07 #894295

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9563
  • Otrzymane dziękuję: 62834
Jak pisałam wcześniej, uprawiam groszek z siewu bezpośredniego i z rozsady. Wysiew był tego samego dnia. Wydaje mi się, że ten z siewu bezpośredniego jest dorodniejszy. To ten z prawej strony.

IMG_2418.jpeg


Jednak strąki pojawiają się równo u obu.

IMG_2419.jpeg
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, ewakatarzyna, Babcia Ala

<D> Zielony groszek 17 Cze 2026 18:43 #894923

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 7858
  • Otrzymane dziękuję: 37176
W poniedziałek było pierwsze groszkobranie :) A że były wolne 4 pary rąk, usiedliśmy pod orzechem i od razu wyłuskali. Ta partia pojechała z łuskającymi czyli z wnukami, następna ma być dla babci do mrożenia (też go dzieci zimą zjedzą :tongue2: )
IMG_20260615_182932316.jpg
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 17 Cze 2026 18:44 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, lusinda

<D> Zielony groszek 17 Cze 2026 21:57 #894927

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9563
  • Otrzymane dziękuję: 62834
Ja na jutro zaplanowałam pierwsze zbiory. Dzisiaj sobie podjadłam. Smaczne są.

IMG_2492.jpeg
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala

<D> Zielony groszek 18 Cze 2026 14:00 #894942

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9563
  • Otrzymane dziękuję: 62834
No i pierwsze zbiory za mną

IMG_2494.jpeg


Ja niestety musiałam sama wyłuskać, bo moja siła robocza, będzie dopiero w weekend :happy:

IMG_2495.jpeg
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala

<D> Zielony groszek 23 Cze 2026 17:53 #895138

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9563
  • Otrzymane dziękuję: 62834
Chyba mam klęskę urodzaju :jeez: Kolejne 2 kg zamroziłam, a tam końca nie widać :dry:

IMG_2537.jpeg
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 23 Cze 2026 17:54 przez JaNina.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.871 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum