TEMAT: FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa - cz. II

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa - cz. II 11 Maj 2026 07:49 #893476

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 16376
  • Otrzymane dziękuję: 56891
Ja wysiewam moczone nasiona z wypuszczonymi kiełkami.


IMG_46981.jpg


Kubki są podwójne. Środkowy kubek ma obcięte dno. Wysadzam go razem z rozsadą . Tym sposobem mam rozsadę zabezpieczoną przed gryzoniami począwszy od turkucia podjadka.
Ostatnio zmieniany: 11 Maj 2026 07:53 przez pomodoro.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Bobej, JaNina, ewakatarzyna, Mejra, Ewaewa


Zielone okna z estimeble.pl

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa - cz. II 11 Maj 2026 08:13 #893477

  • Ewaewa
  • Ewaewa's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 76
  • Otrzymane dziękuję: 574
Ja wysiewam fasolkę w paletkę, mocno podlewam i kładę na bojlerze z ciepłą wodą. Po dwóch dniach są już wschody. To jest odmiana Ferrari

IMG_2996.jpeg
Ewa
Ostatnio zmieniany: 11 Maj 2026 08:14 przez Ewaewa.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Marzenka, Krecik stary, Bobej, zdravko, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, Mejra

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa - cz. II 13 Maj 2026 10:33 #893574

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2130
  • Otrzymane dziękuję: 15506
Dzień dobry!

Poszukuję nasion fasoli od Lucysi, czy ktoś może posiada?



To jest fasola tyczną, Zielona.

Niestety moje nasiona nie wzeszły w tym roku.

Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Ostatnio zmieniany: 13 Maj 2026 10:33 przez Szczypiorek.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Bobka, Mejra

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa - cz. II 28 Maj 2026 17:30 #894101

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4417
  • Otrzymane dziękuję: 37670
Nie tylko fasola,ale wszystkie u mnie warzywa bardzo słabo rosną.Zimne noce,wichury i susza robi swoje.Wczoraj warzywniak był solidnie podlany,a dzisiaj sucho,nie ma śladu po podlaniu.

20260528_164941.jpg
Maria
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, JaNina, Mejra

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa - cz. II 31 Maj 2026 12:51 #894182

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9563
  • Otrzymane dziękuję: 62834
Ja na razie wysiałam tylko tyczne. Te wysiałam 23.05. Szybkie są :happy:

IMG_2411.jpeg


Karłowe wysieję, jak mi się miejsce zwolni.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Babcia Ala, Mejra

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa - cz. II 31 Maj 2026 14:50 #894186

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 7858
  • Otrzymane dziękuję: 37176
Ja tyczne produkuję w doniczkach rozsadowych, bo nie upilnuję przed oślizłymi żarłokami, choćbym tam łóżko wstawiła :whistle:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Mejra

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa - cz. II 06 Cze 2026 06:23 #894370

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2291
  • Otrzymane dziękuję: 7794
Nie wstrzeliłem się z rozsadą w tym roku i po wysadzeniu trafiły na ochłodzenie. Z wcześnejszych plonów szału nie będzie.


IMG_20260605_204226.jpg
Pozdrawiam Błażej
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Babcia Ala, Mejra

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa - cz. II 06 Cze 2026 08:09 #894373

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 16376
  • Otrzymane dziękuję: 56891
Drugi rzut rozsady gniazdowej fasolki szparagowej wysiany z podkiełkowanych nasion. Złota Saxa.


IMG_47111.jpg
Ostatnio zmieniany: 06 Cze 2026 08:19 przez pomodoro.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, Azbi, Babcia Ala, Mejra

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa - cz. II 06 Cze 2026 08:14 #894374

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 16376
  • Otrzymane dziękuję: 56891
Jeżeli ktoś ma objekcje, dokąd można wysiewać fasolę szparagową karłową :

www.google.com/search?client=opera&q=kie...ra&ie=UTF-8&oe=UTF-8
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Babcia Ala, Mejra

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa - cz. II 06 Cze 2026 09:41 #894379

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 7858
  • Otrzymane dziękuję: 37176
Mietku, jak długo mniej więcej trwa produkcja takiej rozsady od suchego ziarenka do gotowej roślinki do wysadzenia? Chciałabym zaplanować ją może po czosnku :think:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 06 Cze 2026 09:44 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Mejra

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa - cz. II 06 Cze 2026 18:03 #894397

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 16376
  • Otrzymane dziękuję: 56891
To zależy od wielu rzeczy, począwszy od jakości nasion. Trzeba samemu spróbować.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Babcia Ala, Mejra

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa - cz. II 06 Cze 2026 21:02 #894401

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 16376
  • Otrzymane dziękuję: 56891
Wyłożyłem też nasiona fasolki karłowej zielonostrąkowej. Nasiona 5 letnie. Puszczają już kiełki. Wysiewam tą fasolę w celu pozyskania świeżych nasion.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Babcia Ala, Mejra

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa - cz. II 07 Cze 2026 05:48 #894415

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 16376
  • Otrzymane dziękuję: 56891
Wykiełkowały. Całe 80 %. Nieźle.


IMG_47121.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Azbi, ewakatarzyna, Mejra

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa - cz. II 07 Cze 2026 21:34 #894453

  • Azbi
  • Azbi's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 490
Ja swoją Złotą Saxę wysiałam do kubeczków 5 czerwca, też mam zamiar wysadzić ją na miejsce po zbiorze czosnku, zastanawiałam się czy nie za wcześnie, ale pomyślałam sobie, że jak szybko wyjdzie i zacznie przerastać kubki zanim zbiorę czosnek, to zawsze można będzie wysiew do kubeczków powtórzyć, fasolę można wysiewać do połowy lipca i powinny być ładne zbiory. Pierwszy wysiew fasoli w połowie maja był nieudany i fasola bardzo długo wschodziła, sporo kubków zostało pustych, a zielona Saxa którą włożyłam bezpośrednio do ziemi nie wypuściła ani jednego kiełka po nad ziemię, gdy rozgrzebałam miejsce wysiania to okazało się, że były gdzie nie gdzie pojedyncze kiełki, a sieję gniazdowo po trzy ziarenka w jednym dołku, ale nie miały siły przebić się po nad glebę. Za kilka dni wysieję jeszcze do kilku kubków tą zieloną Saxę, zobaczę jak teraz sobie poradzi w ziemi do wysiewów nasion.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, ewakatarzyna, Babcia Ala

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa - cz. II 08 Cze 2026 08:44 #894476

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 16376
  • Otrzymane dziękuję: 56891
Rozsada gniazdowa fasolki szparagowej Złota Saxa już wschodzi. Muszę ją już przenieść z mieszkania na balkon,

by się zahartowała i nie wybiegała zbytnio.


IMG_47131.jpg
Ostatnio zmieniany: 08 Cze 2026 08:45 przez pomodoro.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Bobej, ewakatarzyna

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa - cz. II 17 Cze 2026 07:06 #894901

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2291
  • Otrzymane dziękuję: 7794
Ja już w tym roku do rozsad nie mam weny i jak najdalej tylko od nich, bo czasu na wysadzanie brakuje, a codziennie doglądać trzeba. ;)

Myślę czy nie dosiać jeszcze fasolki wprost do gruntu, choć ciut zawiodłem się plonowaniem tych wcześniejszych ale trafiły na gorszy czas tzn chłodne noce.



IMG_20260617_070451.jpg
Pozdrawiam Błażej
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, lusinda


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.378 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum