TEMAT: OGÓREK - wysiew, rozsady, uprawa i odmiany część V

OGÓREK - wysiew, rozsady, uprawa i odmiany część V 13 Cze 2026 18:39 #894762

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4417
  • Otrzymane dziękuję: 37670
Przy takich warunkach pogodowych ogórki radzą sobie całkiem nieźle.Różnice temperatury między dniem o nocą są spore,co może mieć wpływ na ich smak.

20260613_154537.jpg


20260613_055715.jpg


20260613_154617.jpg
Maria
Ostatnio zmieniany: 13 Cze 2026 18:40 przez koma.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Bobej, Miragoral, bietkae, Nimfa, ewakatarzyna, papryczka, Mejra, jack90, lusinda, Sonka


Zielone okna z estimeble.pl

OGÓREK - wysiew, rozsady, uprawa i odmiany część V 13 Cze 2026 20:02 #894768

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2332
  • Otrzymane dziękuję: 16726
Część moich ogórków dalej niewysadzona. Rośnie w polu ta część, która ma się wspinać po siatce, ale oczywiście dalej ich nie podwiązałam...może jutro...


ffcf2138-b15e-4ee2-a5fd-3923496add7f.jpg



cd93285b-97ed-4a1b-bc8b-6642fa4bf64a.jpg
Pozdrawiam
Ewa

" Życie, to jedna
Wielka przygoda."
Ostatnio zmieniany: 13 Cze 2026 21:00 przez lusinda.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Bobej, Miragoral, bietkae, Nimfa, ewakatarzyna, papryczka, Mejra, jack90, Sonka

OGÓREK - wysiew, rozsady, uprawa i odmiany część V 21 Cze 2026 10:41 #895037

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7912
  • Otrzymane dziękuję: 50471
Dziś pierwszy zbiór Monisi w gruncie. :coffe: :coffe: :bravo: :bravo: :bye: :bye:
IMG_20260621_0844133.jpg

IMG_20260621_0844273.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, ewakatarzyna, Mejra, Sonka

OGÓREK - wysiew, rozsady, uprawa i odmiany część V 21 Cze 2026 11:11 #895039

  • Mejra
  • Mejra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 712
  • Otrzymane dziękuję: 7524
Mmmmm smacznego...ja jeszcze chwilunia,
też Monisia :)

IMG_20260621_100856.jpg



A w gruncie kwitną na całego.



IMG_20260621_100654.jpg
Pozdrawiam,Anka
Ostatnio zmieniany: 21 Cze 2026 11:14 przez Mejra.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Miragoral, Nimfa, ewakatarzyna, jack90, Sonka

OGÓREK - wysiew, rozsady, uprawa i odmiany część V 21 Cze 2026 11:23 #895042

  • Sonka
  • Sonka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 366
  • Otrzymane dziękuję: 2746
Śliczne macie ogórki. Moj zbior z drugiego wysiewu /Monisia/ będzie opóźniony troszeczkę ale dzięki radom Marysi/komy/ pogoniłam futrzaki i narazie rośliny mają spokój i ja tez. :dance: 25 czerwca wysiewam ogórka Oktopus na zbiór jesienny. Mam nadzieję, że i w tym roku, zbiór będzie dobry. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Miragoral, pszczolka, Nimfa, ewakatarzyna, Mejra, jack90

OGÓREK - wysiew, rozsady, uprawa i odmiany część V 21 Cze 2026 15:33 #895054

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7912
  • Otrzymane dziękuję: 50471
Ja na jesień dostałem ogórka Konkurent 10 nasionek i planuję wysadzić go w połowie lipca.Jest to podobno ogórek rosyjski produkt kolekcjonerski.Zobaczymy co z tego wyjdzie.Darczyńca przekazywał,że jest smaczny zdrowy i odporny na choroby.ZObaczymy ile w tym prawdy. :coffe: :coffe: :bye: :bye: :bravo: :bravo:
Pozdrawiam Józek!!
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Miragoral, pszczolka, Nimfa, ewakatarzyna, Mejra, jack90, Sonka

OGÓREK - wysiew, rozsady, uprawa i odmiany część V 23 Cze 2026 18:02 #895139

  • jack90
  • jack90's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1420
  • Otrzymane dziękuję: 13114
Od kilku lat znajduję jakiś kącik w tunelu i równocześnie z pomidorami sadzę ogórki. Jak do tej pory wyniki były rewelacyjne, a podobno niezbyt się lubią w jednym pomieszczeniu :)
Nawożenie to samo co pomidory. W tym roku posadziłem rozsady na dł 1,8m dwa rzędy.
Myślę, mam jeszcze ogóry kiszone, sałatki itp. trzyletnie, to taki kawałek wystarczy. Ale jak widzę ile jest zawiązków, kwiatów i w ogóle jak wyglądają, to wiem, że już trzeba szukać chętnych na tegoroczne ogórki :flower:

20260623_174554.jpg


:bye:
Pozdrawiam,
Jacek
Ostatnio zmieniany: 23 Cze 2026 18:05 przez jack90.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, bietkae, jagodka27, zwykły chłop, Babcia Ala, Mejra, lusinda


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.852 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum