TEMAT: witam oczko wodne

witam oczko wodne 26 Sie 2015 17:51 #398160

  • Dami12
  • Dami12's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
witam mam pytanie chciałbym zakupić żółwia do oczka wodnygo i tu pytania posiadam w nim liny i karpie ok 1 kg i mniejsz tego roczny narybek i tu pytanie czy żółw nie będzie ich podgryzał ?


Zielone okna z estimeble.pl

witam oczko wodne 26 Sie 2015 21:39 #398223

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14122
  • Otrzymane dziękuję: 10436
Na pewno będzie, żółwie wodne są drapieżnikami, uwielbiają polować na rybki :) No i aby były w dobrej kondycji karmi się je rybami. Myślę, że w Twoim oczku wodnym będzie dobrze wypasiony :)

witam oczko wodne 28 Sie 2015 00:26 #398481

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
W bardzo dawnych i zamierzchłych czasach miałam w akwarium pielęgnicę i i żółwia czerwonolicego. Karmiłam pokarmem tabletkowym, żywym, mięskiem wołowym. Zestaw ów (dla niektórych zaskakujący) żył sobie prawie 6 lat razem, do momentu gdy dorosłam i wyjechałam na 3 tygodnie do pracy. Rodziciel zapomniał karmić i żółw ogryzł rybę. W Niemczech widziałam oczka w parkach, gdzie żyły żółwie wodne, ale nie wiem czy były tam ryby.

witam oczko wodne 29 Sie 2015 07:23 #398695

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Dami12 wrote:
chciałbym zakupić żółwia do oczka wodnygo i tu pytania posiadam w nim liny i karpie ok 1 kg i mniejsz tego roczny narybek i tu pytanie czy żółw nie będzie ich podgryzał ?

Jakiej wielkości jest owe 'oczko' ? Jeśli nie jest to staw to zlituj się nad biednymi karpiami i linami i wypuść je do dużego stawu albo rzeki i nie męcz w oczku wodnym.
To, że ryba mieści się w pojemniku nie znaczy że jest jej tam dobrze. To jakbyś sam zamknął się w klatce o wymiarach 2*2 metra.
Do oczka ogrodowego możesz wpuścić niewielkie złote rybki, cierniki lub słonecznice.

witam oczko wodne 30 Sie 2015 06:44 #398837

  • jackon
  • jackon's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 73
  • Otrzymane dziękuję: 50
w żadnym wypadku nie można wpuścić żółwia lub innych obcych zwierząt do zbiorników naturalnych
jest to karalne
sporo mamy przykładów zniszczenia równowagi biologicznej poprzez inne inwazyjne gatunki
np babka bycza w Zatoce Puckiej, później w wielu innych ciekach i zbiornikach
pozdrawiam
Jacek


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.170 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum