• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Obornik koński

Obornik koński 15 Kwi 2016 12:04 #456800

  • marta
  • marta's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 32
  • Otrzymane dziękuję: 4
Nie znazłam osobnego tematu dotyczącego obornika bydlęcego wiec zapytam tutaj. Kupuje obornik w workach i nie bardzo wiem jak go stosować. Nie jest całkiem świeży ponieważ jest prawie bezwonny, częściowo sypki, cześciowo "masłowaty" w związku z tym nie wiem czy mogę go stosować od razu, na czym mi zależy, czy jednak go przekompostować. Ziemię mam piaszczystą, suchą na małej działce sporo dużych drzew, więc wszystko co posadzę nie ma łatwego życia a planuję sadzić żywopłot.
Czy mogę zastosować taki obornik w dołki pod sadzone rośliny, przysypując go warstwą ziemi oddzielając od korzeni? Pytam bo nie wiem czy taki obornik odpowiednio się rozłoży wzbogacając glebę i pomagając rozrastać sie korzeniom? Czy lepiej posadzić żywoplot a jesienią czy wiosną dopiero zasilić przekompostowanym obornikiem?
Ostatnio zmieniany: 15 Kwi 2016 12:08 przez marta.


Zielone okna z estimeble.pl

Obornik koński 15 Kwi 2016 12:34 #456806

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Marto, wiele rzeczy zależy od rodzaju gleby. Jeśli masz glebę ciężką, gliniastą, obornik zakopany w dołku nie będzie się prawidłowo rozkładał. W wypadku gleby lekkiej, jest to jak najbardziej dobry pomysł :)

W tych wątkach możesz poczytać o doświadczeniach forumowiczów ze stosowania obornika:
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...nia-rzedowego-warzyw

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...ac-guano-ptasi-nawoz
Za tę wiadomość podziękował(a): marta


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.180 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum