• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Wysiewanie nasion - terminy, instrukcje

Kto próbował wysiać nasionka 04 Gru 2016 12:45 #513062

• 1krolcia1
  • 1krolcia1's Avatar
  • Expert Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 63
Uwielbiam Panią Emalię! Zawsze służy pomocą! To ja też w tym tygodniu pójdę do ciepłej piwnicy i posieję swoje nasionka a później wyniosę i poukładam na zewnątrz ;)
Ja też czekam na zamówienie swoich nasion powinny być w tym tygodniu ;)

Pozdrawiam i miłego dnia!

Wysiewanie nasion - terminy, instrukcje 02 Mar 2017 10:26 #526461

• Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Otrzymane dziękuję: 7078
Bardzo ciekawy sposób na samodzielne przygotowanie nasion na taśmie znalazłam w wątku:
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...zy-domu?limitstart=0
Anna96 wrote:
Do takich wysiewów potrzebny jest pojemnik z ziemią, papierowy kuchenny ręcznik...może być chusteczka higieniczna, pojemnik na papkę z mąki pszennej...konsystencja papki- kisiel. Patyczek do szaszłyków, wilgotnym nakłada się nasiona na papier.

Papier uciąć -na długość pojemnika.
Szerokość 2 cm. Na środku pędzelkiem nanieść papkę, łyżeczkę mąki wymieszać z wodą-w tym roku dodałam do papki dwie krople Miedzianu...nie wiadomo jaka jest ziemia, dobra czy zagrzybiona. Będzie minimalna ochrona od chorób grzybowych. Punktowo wilgotnym patyczkiem nałożyć nasiona. Papier złożyć na pół.

DSCF7376.jpg

Przygotowane nasiona, położyć na ziemi w pojemniku. Ziemia powinna być wilgotna. Przysypać centymetrową warstwą ziemi. Pojemniki przykryć przezroczystą folią.

DSCF7377.jpg

Trzeba uważać, przy ponownym podlewaniu ziemi...najlepiej zwilżać całość. Nasiona mogą się przesuwać.

W taki sposób wysiewałam w ubiegłym roku pietruszkę, sadzonki urosły.

DSCF3352.jpg

CHI :flower2: Witaj!

W marketach można trafić na przeceny, krzewów raczej nie kupuję. W lokalnych szkółkach ceny są dużo niższe. Kłącza bylin warto kupić, przewertować sadzonki. Trafią się większe, mniejsze...posadzone do ziemi, urosną.
Za tę wiadomość podziękował(a): AniaH, Terri, bb

• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: TeBe
Wygenerowano w 0.113 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum