TEMAT: Gnojówka roślinna - cudowny nawóz :)

Gnojówka roślinna - cudowny nawóz :) 08 Maj 2018 12:13 #605117

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Truskawek nie zasila się nawozami zawierającymi duże ilości azotu, bo robią się szkodliwe dla zdrowia. Liście i igły można kompostować, a kompost wykorzystać w ogrodzie.

A poza tym młody człowieku, skorzystaj czasami ze słownika ortograficznego i uważaj podczas lekcji ortografii, bo aż oczy puchną od straszliwych błędów, które robisz. Haniebnie traktujesz nasz język.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian89, Adasiowa, zeberka363, Pestka, Dino_saur


Zielone okna z estimeble.pl

Gnojówka roślinna - cudowny nawóz :) 09 Cze 2022 00:05 #805508

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 922
  • Otrzymane dziękuję: 2283
Ja robię gnojówkę z wszystkich chwastów jakie mi wejdą w rękę, bez żadnej selekcji. Również z nasionami niedojrzałymi, czyli chwasty kwitnące. Po sfermentowaniu łodygi są w stanie totalnego rozkładu, niemożliwe żeby nasiona wyszły bez szwanku. A może się mylę? Ktoś to sprawdził?
Ostatnio zmieniany: 09 Cze 2022 00:10 przez badzia.

Gnojówka roślinna - cudowny nawóz :) 09 Cze 2022 07:04 #805511

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3448
  • Otrzymane dziękuję: 7358
Jak ktoś ma czas na kiszenie tygodniami chwastów w beczce to pewnie znajdzie też czas na obejrzenie 20 min filmu. Dodam jeszcze , że wiele lat temu przeprowadziłem identyczne doświadczenie na forum ogrodniczym info z taką różnicą, że pomidory rosły w żółtym, płukanym opiachu. Efekt końcowy identyczny jak na filmie.
Jeśli ktoś nie wierzy w to co zostało pokazane na filmie to nic prostszego. Wystarczy kilka doniczek z piaskiem i byle jakie badylki. Powodzenia :bye: .
Ostatnio zmieniany: 09 Cze 2022 07:09 przez KaLo.
Za tę wiadomość podziękował(a): Evien

Gnojówka roślinna - cudowny nawóz :) 09 Cze 2022 22:17 #805601

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 922
  • Otrzymane dziękuję: 2283
Chodzi mi o nasiona chwastów. Czy nasiona po przejściu porządnej fermentacji są zdolne do kiełkowania? Ja te chwasty kiszę żeby ich nie kompostować, a gnojówkę wylewam pod drzewa i krzewy owocowe. Chwasty z dojrzałymi nasionami palę.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.181 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum