TEMAT: Kompost, kompostnik, kompostowanie, czyli jak zrobić najlepszy nawóz.

Kompost, kompostnik, kompostowanie, czyli jak zrobić najlepszy nawóz. 09 Lut 2017 11:05 #522448

• Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Otrzymane dziękuję: 7982
Przesiewanie kompostu to osobna filozofia :) zwłaszcza, gdy tego są metry sześcienne :happy: Najszybciej przesiewanie wychodzi mi przy pomocy plastikowej ażurowej skrzynki, którą czasem można za darmo dostać w markecie :) Ale i tak to jeszcze nie dopracowana metoda :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza

Kompost, kompostnik, kompostowanie, czyli jak zrobić najlepszy nawóz. 11 Lut 2017 13:44 #522760

• rafikius
  • rafikius's Avatar
  • Junior Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 23
zbynek wrote:
Ja swój kompostownik posadowiłem pomiędzy orzechem włoskim dającym cień, a leszczyną. Wykonałem go w pół godziny.

Ja myślęże każdy zaczynał od palet :).
Czy nie gnije ci ta trawa narzucona tak jedną warstwą?
Poleca się przesuszać trawę,przed dodaniem do kompostownikam wówczas nie gnje i taka jednorodna warstwa nie odcina dostępu powietrza
Hiacynta wrote:
Przesiewanie kompostu to osobna filozofia :) zwłaszcza, gdy tego są metry sześcienne :happy: Najszybciej przesiewanie wychodzi mi przy pomocy plastikowej ażurowej skrzynki, którą czasem można za darmo dostać w markecie :) Ale i tak to jeszcze nie dopracowana metoda :)

Howgh! też stosuję metodę skrzynkową, tyle ze z lekkim usprawnieniem!
Skrzynki 2 (bo tyle sie miesci) sa zamocowane na wózku dzieciecym.
w miejsce budy. Dzwigac nie trzeba, no i można ta czynność scedowac na osoby mnie majace juz siły dzwigać skrzynek ;)
kazdy kto kiedykolwiek kołysał dziecko - ma ten ten ruch do przećwiczony.
Ja nie przesiewam zbyt maniakalnie, i czesto dosypuje odsiew z powrotem bo, bo przesiew jest zbyt drobny.

Aha! a wózek ze skrzyniami okazał sie bezcenny do wywożenia produktów z działki.

btw. spytam jeszcze raz; czy jestes w stanie uczynic cokolwiek by przywrócić memu kontu otrzymywania emaili z zawiadomieniem o nowych postach?
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4

Kompost, kompostnik, kompostowanie, czyli jak zrobić najlepszy nawóz. 10 Mar 2017 18:21 #528395

• Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 2294
Pozdrawiam Andrzej

Kompost, kompostnik, kompostowanie, czyli jak zrobić najlepszy nawóz. 10 Mar 2017 18:37 #528403

• pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 16848
Szkół jest wiele. Niektórzy to nawet doktoraty piszą. Robienie kompostu na działce, to zwykła konieczność zagospodarowania odpadów organicznych.

Kompost, kompostnik, kompostowanie, czyli jak zrobić najlepszy nawóz. 07 Lis 2017 21:46 #573716

• Rosnij
  • Rosnij's Avatar
  • Fresh Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 22
Ja mam kompostownik dwukomorowy, drewniany, zbudowany wg pomysłu mojego taty i także przez niego :) W zeszłym roku udało mi się wyhodować na nim całkiem pokaźne dynie.

Zapraszam do obejrzenia większej ilości zdjęć i przeczytania opisu kompostownika na moim blogu: kompostownik

20161002_093831-3.jpg

(przepraszam z jakiegoś powodu obrazek zawsze odwraca się o 180 stopni...)
Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga ogrodniczego www.rosnij.pl
Ostatnio zmieniany: 07 Lis 2017 21:53 przez Rosnij.

Wygenerowano w 0.099 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum