TEMAT: Kompost - jak to się robi :-)

Kompost - jak to się robi :-) 09 Lut 2017 11:05 #522448

• Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Otrzymane dziękuję: 7311
Przesiewanie kompostu to osobna filozofia :) zwłaszcza, gdy tego są metry sześcienne :happy: Najszybciej przesiewanie wychodzi mi przy pomocy plastikowej ażurowej skrzynki, którą czasem można za darmo dostać w markecie :) Ale i tak to jeszcze nie dopracowana metoda :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza

Kompost - jak to się robi :-) 11 Lut 2017 13:44 #522760

• rafikius
  • rafikius's Avatar
  • Junior Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 22
zbynek wrote:
Ja swój kompostownik posadowiłem pomiędzy orzechem włoskim dającym cień, a leszczyną. Wykonałem go w pół godziny.

Ja myślęże każdy zaczynał od palet :).
Czy nie gnije ci ta trawa narzucona tak jedną warstwą?
Poleca się przesuszać trawę,przed dodaniem do kompostownikam wówczas nie gnje i taka jednorodna warstwa nie odcina dostępu powietrza
Hiacynta wrote:
Przesiewanie kompostu to osobna filozofia :) zwłaszcza, gdy tego są metry sześcienne :happy: Najszybciej przesiewanie wychodzi mi przy pomocy plastikowej ażurowej skrzynki, którą czasem można za darmo dostać w markecie :) Ale i tak to jeszcze nie dopracowana metoda :)

Howgh! też stosuję metodę skrzynkową, tyle ze z lekkim usprawnieniem!
Skrzynki 2 (bo tyle sie miesci) sa zamocowane na wózku dzieciecym.
w miejsce budy. Dzwigac nie trzeba, no i można ta czynność scedowac na osoby mnie majace juz siły dzwigać skrzynek ;)
kazdy kto kiedykolwiek kołysał dziecko - ma ten ten ruch do przećwiczony.
Ja nie przesiewam zbyt maniakalnie, i czesto dosypuje odsiew z powrotem bo, bo przesiew jest zbyt drobny.

Aha! a wózek ze skrzyniami okazał sie bezcenny do wywożenia produktów z działki.

btw. spytam jeszcze raz; czy jestes w stanie uczynic cokolwiek by przywrócić memu kontu otrzymywania emaili z zawiadomieniem o nowych postach?
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4

Kompost - jak to się robi :-) 10 Mar 2017 18:21 #528395

• Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 1441
Pozdrawiam Andrzej

Kompost - jak to się robi :-) 10 Mar 2017 18:37 #528403

• pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 12827
Szkół jest wiele. Niektórzy to nawet doktoraty piszą. Robienie kompostu na działce, to zwykła konieczność zagospodarowania odpadów organicznych.

Kompost - jak to się robi :-) 07 Lis 2017 21:46 #573716

• Rosnij
  • Rosnij's Avatar
  • Fresh Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 19
Ja mam kompostownik dwukomorowy, drewniany, zbudowany wg pomysłu mojego taty i także przez niego :) W zeszłym roku udało mi się wyhodować na nim całkiem pokaźne dynie.

Zapraszam do obejrzenia większej ilości zdjęć i przeczytania opisu kompostownika na moim blogu: kompostownik

20161002_093831-3.jpg

(przepraszam z jakiegoś powodu obrazek zawsze odwraca się o 180 stopni...)
Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga ogrodniczego www.rosnij.pl
Ostatnio zmieniany: 07 Lis 2017 21:53 przez Rosnij.

Moderatorzy: TeBe
Wygenerowano w 0.412 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum