TEMAT: Nie potrafie dobrze wybrac kwiaty na balkon i marnieja.

Nie potrafie dobrze wybrac kwiaty na balkon i marnieja. 28 Mar 2020 17:57 #701369

  • aya
  • aya's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
Witam . Mieszkam na poludniu Europy. Slonce jest tu br.ostre latem. Dla mnie sa trzy kategorie roslin podzielonych ze wzgledu na zapotrzebowanie na slonce: 1/ w pelnym sloncu 2/ w polsloncu 3/ w cieniu. Mam balkon na ktory swieci slonce przez 4 godziny dziennie. Do ktorej kategori nalezy moj balkon? Na roze chyba nie wystarczy. Oprocz tych czterech godzin slonca mam wplyw na naslonecznienie balkonu dzieki markizie. Moge nia manipulowac tj spuscic lub podniesc. Nie wiem jakie kwiaty mam kupic. Najladniejsze kwiaty to sa te ktore potrzebuja duzo slonca.Na nie mam ochote /petunie/. Te cztery godziny slonca na moim balkonie wystarcza? Z kolei 4 godziny na sloncu zniszczy wrazliwe kwiaty/ te na cien/ na swiatlo soneczne? Probuje wiec i takie kwiaty i inne...predzej czy pozniej sa to wyrzucenia. Tylko wydaje pieniadze na darmo. Dziekuje


Zielone okna z estimeble.pl

Nie potrafie dobrze wybrac kwiaty na balkon i marnieja. 28 Mar 2020 19:14 #701396

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
Jeśli to południe Europy, każda roślina balkonowa lubiąca słońce, będzie się dobrze czuła. Światła jest dużo, nawet w cieniu.
Martw się raczej podlewaniem. :)

Nie potrafie dobrze wybrac kwiaty na balkon i marnieja. 28 Mar 2020 20:04 #701422

  • MARRY
  • MARRY's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2189
  • Otrzymane dziękuję: 8073
Może spróbuj tych roślin które mają sąsiadki, takich które świetnie rosną na innych balkonach o podobnym nasłonecznieniu. Zacznij od prostych np. pelargonii zwisającej są może banalne ale niezawodne, można na nich potrenować. :flower1:
MARRY

Nie potrafie dobrze wybrac kwiaty na balkon i marnieja. 28 Mar 2020 20:14 #701424

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Na południu Europy w słońcu w środku lata temperatury potrafią być konkretne :) W Grecji widziałam w doniczkach piękne kępy przypołudników stokrotkowych, lawendy, oleandry, a róże chińskie rosły tam, jak u nas dziki bez :) Tyle, że podlewać trzeba czasem ze 2 razy dziennie :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza

Nie potrafie dobrze wybrac kwiaty na balkon i marnieja. 29 Mar 2020 08:30 #701472

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
Dwa razy dziennie to w zimnej Polsce trzeba podlewać, na południu bym szedł w nawadnianie. Chyba że ktoś ma pracę z domu.
:>


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.265 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum