• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Hoya carnosa tricolor

Hoya carnosa tricolor 24 Mar 2018 20:17 #597307

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Młode liście hoi tricolor pięknie się wybarwiają od różu do buraczanej czerwieni. Szkoda że jej te ubarwienia na starych listkach nie pozostają. Ale i tak jest piękna sama w sobie. :hearts:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): ReniaJM


Zielone okna z estimeble.pl

Hoya carnosa tricolor 26 Mar 2018 17:39 #597631

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Reniu, czy Twój okaz stoi na oknie północnym :bad-idea: Ma pięknie wybarwiony młody liść :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): ReniaJM

Hoya carnosa tricolor 18 Kwi 2018 22:43 #601392

  • ReniaJM
  • ReniaJM's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Otrzymane dziękuję: 5
Tricolorka stała zimą na oknie wschodnim a teraz przeniosłam ją na południowe i listeczki już zbladły ale produkuje kolejne 3 :dance:
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula

Hoya carnosa tricolor 19 Kwi 2018 12:58 #601462

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Ciekawe czy będą tak samo wybarwione czy już jasne :think:

Hoya carnosa tricolor 19 Kwi 2018 13:07 #601467

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Reniu, tylko uważaj bo od południa potrafi ją przysmażyć. Przyznać trzeba że jest piękna. :hearts:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): ReniaJM

Hoya carnosa tricolor 04 Sie 2019 14:08 #670448

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5967
20190730_105227.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, minohiki, ewakatarzyna

Hoya carnosa tricolor przyjmę odkupię sadzonkę w rozsądnej cenie 17 Lis 2020 22:43 #734831

  • Nika2020
  • Nika2020's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
Witam.
Tak jak w temacie Przyjmę mała szczepkę, sadzonkę lub lub odkupię sadzonkę w rozsądnej cenie.
W dziale widziałam zdjęcia pięknych Państwa roślin, może ktoś ma przypadkową szczepkę, lub sadzonkę byłabym wdzięczna za wiadomość. Bez problemu odkupię.
Z góry dziękuję i przepraszam jesli ktoś poczuł się urażony moim postem, nie miałam tego na celu.
Najwięcej szczęścia i radości sprawia gdy roślinka pięknie rośnie od małej sadzonki i można patrzeć na jej zdrowy rozrost dwa lepiej się aklimatyzuje....
Pozdrawiam

Hoya carnosa tricolor przyjmę odkupię sadzonkę w rozsądnej cenie 24 Gru 2020 23:14 #739641

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Moje hoje trzykolorowe są wyjątkowo złośliwe, co jakiś czas strzelają "dzikimi" zielonymi pędami, a kolorowych listków nie przybywa. Już kilka doniczek z takimi zrewersowanymi pędami się dorobiłam, bo wycinam je i ukorzeniam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaedda, aga, ewakatarzyna

Hoya carnosa tricolor 08 Sty 2021 00:13 #741625

  • Vesper
  • Vesper's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 94
  • Otrzymane dziękuję: 153
Witam :) , piękne macie tricolorki, niektóre niesamowicie są wybarwione. Moja ma najmłodsze listki różowe, ale nie tak intensywnie... Stoi na zachodnim parapecie, jakoś ten parapet spodobała sobie większość moich hoi.
Na zdjęciu roślinka, którą mam 1,5 roku, kupowałam ukorzenioną 2-3 węzłową (dwa pędy w doniczce).

Mam jeszcze pytanie, czy ktoś z Was próbował podlewać hoje jakimiś dodatkami, mającymi spowodować, że czerwień będzie bardziej intensywna? Dostałam taką radę w kwestii innych roślin, zastanawiam się czy hojom które mają keratynę w liściach by to mogło zaszkodzić...
IMG_20210108_000333.jpg

Moje hoje trzykolorowe są wyjątkowo złośliwe, co jakiś czas strzelają "dzikimi" zielonymi pędami, a kolorowych listków nie przybywa. Już kilka doniczek z takimi zrewersowanymi pędami się dorobiłam, bo wycinam je i ukorzeniam.
Droga Hiacynto, szczerze mówiąc jeśli chodzi o hoje z wariegacją, to miałam taką sytuację z H. australis 'Lisa'. Powodem była za mała ilość światła, bo dałam ją za wysoko, do makramy, gdzie światło nie dochodziło w odpowiedniej ilości.
Można wiedzieć, na jakim parapecie czy w jakim pomieszczeniu trzymasz tę zieleniejącą hoję? Moim zdaniem jest szansa, żeby nie tylko matecznik, ale i te "zielone dzieci" zaczęły wypuszczać liście z barwą kremową (i młode różową), wystarczy je tylko doświetlić... Tak powinno być na logikę... I wolałabym na Twoim miejscu wypróbować wszystkie metody, bo nie chcę krakać, gdyż tylko słyszałam coś na ten temat, ale ponoć niektóre rośliny z wariegacją (jasnymi plamami pozbawionymi chlorofilu) potrafią stracić tę cechę, tzn dążą do formy wyjściowej. Niestety, więcej na ten temat nie wiem, gdyż nie dotyczył moich roślin i tylko przypadkiem wpadł mi w oko... Może warto poszukać informacji?
Pozdrawiam i trzymam kciuki, że to nie to zjawisko.
Pozdrawiam, Beata.
Ostatnio zmieniany: 08 Sty 2021 00:38 przez Vesper. Powód: dopisek
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Hoya carnosa tricolor 16 Sty 2021 19:11 #743439

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5967
Zzieleniałe wycinać i dawać znajomym, nie ukorzeniać żeby nie zajmowały miejsca innym :evil: Ja mam taki dylemat z carnosą Freckles, gubi te Frecklesy ;) i zaczyna mnie denerwować.
Moja Tri też czasem puszcza zielone liście, daję im chwilę, jeśli się nie wybarwiają ciach i po liściu, i po kłopocie ;)

tricolor.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Vesper


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Carmen
Wygenerowano w 0.358 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum