TEMAT: Marszczenie liści u hoi

Marszczenie liści u hoi 08 Mar 2012 12:59 #5047

  • Kasia1972
  • Kasia1972's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 824
  • Otrzymane dziękuję: 79
Mam problem z jedną z moich hojek - otóż pomarszczyły się jej listki. Nie wszystkie, raptem kilka i to tych przy ziemi, góra normalnie wypuszcza młode liście, ale kilka tych na dole jest nieciekawych. Acha - rzecz dotyczy hoi Compacty Regalis. Czy to choroba, czy błędy uprawowe?


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Marszczenie liści u hoi 08 Mar 2012 13:05 #5057

  • Cynthia
  • Cynthia's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 153
  • Otrzymane dziękuję: 25
Kasia a w jakim miejscu ona stoi i jak często ją podlewasz?
U mnie ostatnio też jednej z hoi pomarszczyły się dolne liście a góra była ok. Okazało się po prostu ją przesuszyłam.
Słońce teraz dość mocno świeci, kaloryfery grzały pod parapetem a ja podlewałam raz na tydzień tak jak to robiłam w środku zimy...a to jednak przy tych warunkach było za mało.
Pozdrawiam kwiatowo ... Baśka :)
Moje hoye
Moje nadwyżki

Odp: Marszczenie liści u hoi 08 Mar 2012 14:47 #5209

  • Kasia1972
  • Kasia1972's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 824
  • Otrzymane dziękuję: 79
Hmm, to prawdopodobne, że to przesuszenie. Wisi na południowym oknie, zasłania ją firanka, ale ziemię ma bardzo przepuszczalną. Wydawało mi się, że podlewałam często - co dwa, trzy dni - ale może i to za mało? Widzę, że te które stoja na parapecie piją wodę aż miło - codziennie je podlewam :blink: Dzięki Cynthio, znaczy się, że jeszcze dużo muszę się nauczyc :unsure:

Odp: Marszczenie liści u hoi 08 Kwi 2012 21:27 #22142

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Kasiu, w worek ją na parę dni...Powinno pomóc...Oczywiście wietrzyć...

Marszczenie liści u hoi 21 Cze 2016 14:00 #483291

  • aledra7
  • aledra7's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 33
  • Otrzymane dziękuję: 3
Moje marszczą liście najczęściej po zalaniu.
Pozdrawiam :) Ola

Marszczenie liści u hoi 21 Cze 2016 15:06 #483299

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Marszczenie liści zdarza się także wtedy, gdy hoja jest prowadzona w hydro w opcji zwisającej i gdy nie zauważamy wysokości wskaźnika poziomu wody. Ja tak teraz miałam z moją obscurą, gdy zapomniałam uzupełnić brakującą wodę. Liście się pomarszczyły a część kwiatków roślina zrzuciła. Więc i z przesuszenia podłoża liście też się mogą pomarszczyć. Niektóre hoje marszczą liście np. z powodu niewłaściwego umiejscowienia rośliny np. hoja lubiąca chłód zostaje umieszczona na parapecie południowego okna i z powodu zbyt wysokich temperatur zwija liście marszczy je by zachować jak najwięcej wilgoci w sobie. Tak kiedyś miałam z hoją bellą. Na południowym oknie mi marniała a po przestawieniu na okno wschodnie odżyła z ulgą.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 21 Cze 2016 15:10 przez Forumowa Żabula.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Carmen
Wygenerowano w 0.239 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum