TEMAT: Setkrezea

Setkrezea 12 Lip 2013 21:35 #178179

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
Od kilkunastu lat uprawiam, ta roslinę pochodzacą z rodziny kommelinowatych /Comelinaceae/,a jezeli u mnie ta roslina rosnie i nie mam z nia kłopotów , to mozemy ja zaliczyć do roslin bezproblemowych :) Ta roslina ,której ojczyzną jest Meksyk naprawde oprócz słońca nic praktycznie nie potrzeba.W maju wystawiana do ogrodu, gdzie stoi praktycznie do pierwszych przymrozków.Wcale nie potrzebuje jakis specjalnych warunków zimą/ jak to pisza, 16do 18 C/Zima po prostu mozemy o niej zapomnieć, jedynie od czasu do czasu troche podlać.W tym roku moja dokumentnie została dokumentnie zjedzona przez królika ,ale zupełnie to jej w niczym nie przeszkodziło ,zeby pięknie 'odbic w maju" z doswiadczenia moge powiedzieć , ze nawet lepiej zupełnie jej powycinać wszystkie pedy pod koniec kwietnia ,,kóre po zimie przy braku swiatła zielenieja i ogołaca sie z lisci u podstawy pedu .Bardzo łatwo się ukorzenia, bez zadnych specjalnych zabiegów/od razu wsadzac do ziemi.. i rosnie , im wiecej słonca tym ładniej sie wybarwia.Oprócz pieknie wybarwionych liscie ,ładnie zakwita bladorózowymi kwiatkami.
stekrecja003.JPG


stekrecja001.JPG


IMGP4614.JPG


IMGP4613.JPG

/dwa ostatnie zdj. zrobione w "ciepłych krajach"
Za tę wiadomość podziękował(a): Vesper


Zielone okna z estimeble.pl

Setkrezea 22 Sty 2021 20:41 #744406

  • Vesper
  • Vesper's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 94
  • Otrzymane dziękuję: 153
Ja także mam setkrezję, w Polsce jest ona traktowana głównie jako roślina ogrodowo- balkonowa, mało kto wie, że jest tak blisko spokrewniona z trzykrotką...
Mam pytanie do osób, które mają tę piękność: w jakich warunkach trzymacie ją zimą? Ja swoje trzymam w temperaturze pokojowej i kiedy noce już nie są zimne, wystawiam na balkon (lub do ogrodu u mamy, ale z uprawą "w gruncie" nie próbowałam- swojego ogrodu nie mam). Zauważyłam, że stopień nasłonecznienia wpływa na kolor liści-ja swoje setkrezje ustawiam na słońcu, ale nie palącym. Wschód i zachód są chyba najlepsze, nie trzeba przysłaniać w upały...

Pozdrawiam wszystkich właścicieli tej fioletowej piękności.
Pozdrawiam, Beata.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.323 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum