TEMAT: Ogród w butelce

Ogród w butelce 03 Sie 2015 22:02 #393475

  • ymre
  • ymre's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Otrzymane dziękuję: 1
Cześć! :)

Próbowałam założyć mały ogród w słoiku, zebrałam sadzonki polnych chwastów (bo uznałam że wytrzymają każde warunki), dodałam ziemi, wody i gotowe. No ale tu jest problem, roślinki zgniły :/. Myślicie, że polne rośliny nadają się do tego, czy raczej poszukać specjalnych sadzonek w sklepach z roślinami do terrariów?

Zdjęcia swojego dzieła nie wstawiam, bo smutek i zgnilizna, poniżej najsławniejszy i mój wymarzony ogród w butelce.

sloik.jpg


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród w butelce 03 Sie 2015 23:13 #393516

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Wiele lat temu próbowałam prowadzić taki ogród w szklanym słoju. Muszę przyznać, że nie jest to prosta sprawa. Poza doborem roślin należy się nauczyć regulować taką zamkniętą biocenozę. Polega to na dostosowaniu poziomu wilgotności np. przez uchylanie korka. W zasadzie powinno to być "perpetuum mobile" pod względem obiegu wody i powietrza. Dużo zależy od obserwacji, skoro innym się udaje warto próbować.
W słoju hodowałam sadzonkę filodendrona postrzępionego, która była skarlała i dość wolno rosła. Problemem był jednak nadmiar wilgotności na ściankach pojawiały się z czasem glony, a także na powierzchni gleby. Po jakimś czasie, gdy roślinka wyrosła zbiłam słój i posadziłam roślinę w normalnej doniczce.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.234 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum