TEMAT: Anthurium

Anthurium 03 Lis 2015 19:52 #411862

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Anthurium clarinervium
pochodzi z Meksyku, z rejonu Chiapas i Panamy. Jest przedstawicielem obrazkowatych, jak pozostałe anturia lubi ciepło, wilgotne powietrze i jasne stanowisko. Nie toleruje mokrego podłoża, reaguje gniciem korzeni. Lubi podłoże storczykowe lub kwiatowe lekkie z dużą domieszką chipsów kokosowych. Ozdobny z dużych sercowatych ciemnozielonych liści, z wyraźnie odznaczającym się jaśniejszym rysunkiem nerwów. Liście mają niesamowity aksamitny wygląd, w dotyku sztywne, mięsiste. Młode listki mają zabarwienie brązowe, z wyraźnym unerwieniem. W odróżnieniu od a.andreanum i a.scherzerianum kwiat ma niepozorny, wąska długa kolba otoczona spatką, zapylona wytwarza nasiona, które w miarę dojrzewania wybarwiają się na pomarańczowo.
Tak rośnie u mnie
młody listek

a.clarinerviumml.listek-2.jpg


dorosłe liście

a.clarinervium-2.jpg


kwiat


a.clarinervium-2.jpg


Zupełnie nie rozumiem, czemu zdjęcia mi się nieproszone obracają :think:
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 24 Lut 2020 12:31 przez Carmen.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia352


Zielone okna z estimeble.pl

Anthurium 14 Lut 2017 21:22 #523355

  • lubuszanka
  • lubuszanka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 9
  • Otrzymane dziękuję: 7
Zawitałam do Was dzisiaj i tak sobie czytam :coffe: Ten wątek taki zapomniany jakoś, to pochwalę się moim prezentem gwiazdkowym.

20161226182839-7194ccaf-me.jpg


20161226182850-a1864971-me.jpg


Zamierzałam przesadzać, jak przestanie kwitnąć, ale nie dałam rady z podlewaniem w tym podłożu produkcyjnym. Przesadziłam 9 lutego. Jak dotąd żyje i ma kwiaty :)
Ostatnio zmieniany: 02 Lip 2017 14:33 przez Forumowa Żabula.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH

Anthurium 15 Lut 2020 11:44 #693207

  • XYZ
  • XYZ's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Błądzę we mgle...
  • Posty: 3740
  • Otrzymane dziękuję: 7401
O! Zapytał przy wątku Anthurium dlaczego jest zablokowany, nie zauważyłam,że są dwa.
Dostałam kiedyś od dzieci i nawet już raz dzieliłam, z tamtego wątku dowiedziałam się, że lubi wilgoć w powietrzu, nie w donicy, może dlatego u mnie mu dobrze. Wilgoci u mnie w chałupie dostatek:

P2090157.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.269 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum