TEMAT: Herbata od nasiona

Herbata od nasiona 04 Lut 2017 12:21 #521443

• Stachu
  • Stachu's Avatar
  • Senior Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 33
Witam już luty więc powoli zaczyna się miesiąc przygotowań do wiosny :garden: . Obecnie jedynie sieję rośliny ale nie byle jakie rośliny bo wysiałem herbatę chińską :garden1: . Więc tak przed włożeniem ogromnych nasion do doniczki należy je przygotować. nasiona mają bardzo twardą skorupę więc należy je albo kilka dni namaczać albo uszkodzi mechanicznie skorupę. Ja postanowiłem oba sposoby wypróbować i tak:

Tutaj widzimy uszkodzone nożem nasiono

herbatauszkodzenie.png

Tutaj widzimy namaczanie (zacząłem 1 lutego)

herbatanamaczanie.png

potem wysiałem je do doniczek mam takie małe szklarenki są one sprzedawane jako szklarenki dla dzieci w biedronce (bynajmniej były czy będą tego nie wiem) ale myśle że dla dorosłych ogrodników i hodowców roślin doniczkowych też są odpowiednie pomogą one utrzymać odpowiednią temperaturę dla nasion (od 25 stopni do 35 stopni)

herbatawisiana.png

Teraz pozostaje czekać herbatka będzie kiełkować ok miesiąca. Jak widać na zdj w szklance jest 6 miejsc a doniczek 5 po tym zdj wysiałem jeszcze do jednej starca popielnego (ponieważ miałem 5 nasion herbaty) te 2 po prawej to uszkodzone nasiona a te po lewej i za starcem to namaczane nasiona zobaczymy które szybciej wykiełkują (można powiedzieć będzie wtedy powiedzieć która metoda jest lepsza). Będę umieszczał tutaj opisy postępów w hodowli herbatki. Jeśli już ktoś ma tą roślinę to może wrzuci jakieś zdjęcia coś napisze

Pozdrawiam :flower2:
Ewolucja Tworzy różne niezwykłe organizmy

Hoduję rośliny owadożerne, sukulenty, kilka innych roślin takie jak dracena i placyterium
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Emalia112

Herbata od nasiona 04 Lut 2017 12:26 #521444

• tilia66
  • tilia66's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 1284
Trzymam kciuki, mi nie wykiełkowało ani jedno, ale ja tylko moczyłam, może trzeba było uszkodzić :think:
Zielonajagoda w ogrodzie.

Pozdrawiam Iwona.

Herbata od nasiona 04 Lut 2017 18:05 #521486

• Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 514
Mnie też żadne z kilku nasionek nie skiełkowało - potwm sprawdziłam - wszystkie były zgniłe :sick: Kamelię to jednak trudno z nasion kupnych rozmnożyć

Herbata od nasiona 04 Lut 2017 21:53 #521539

• zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 590
Stachu powodzenia! :garden1:
mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-) zapalona kucharka :-D
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...rodki-zeberki#503030

Moderatorzy: Kerstin2309, Tola, kambodza5
Wygenerowano w 0.400 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum