TEMAT: Wybornie o storczykach

Wybornie o storczykach 25 Sty 2015 22:16 #333611

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Przepiękne są Twoje storczyki :) Szczególnie biały equestris, widziałbym go u mnie na parapecie :happy:
Mam tylko kilka phalaenopsisów, chociaż bardzo je lubię, nie mogę mieć takiej kolekcji, bo nie mam miejsca.
Ale pooglądać takie okazy to sama przyjemność, więc na pewno będę zaglądał :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Michał


Zielone okna z estimeble.pl

Wybornie o storczykach 25 Sty 2015 23:45 #333639

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
kambodza5 wrote:
[...] Z kolei nigdy nie przepadałem za gatunkiem
Paphiopedilum
i Phragmipedium. Jednak kiedy zobaczyłem jak kwitnie Phragmipedium Andean Fire, stwierdziłem,
że musze je mieć w swojej kolekcji
Michał, to tak jak ja, i wcale nie zamierzałam mieć, ale..paph.San Remo i Maudiae Femma dostałam na urodziny, więc wpadłam po uszy i ruszyła lawina: paphiopedilum Magic Lantern, Paphiopedilum sukhakulii x Maudiae coloratum, Paphiopedilum (rothschildianum x delenatii) x pinocchio, Paphiopedilum barbatum i paph. maudiae vinicolor x paph.charlesworthii kupiłam sobie w storczykowie, ale dotarły do mnie oprócz ostatniego. Napisałam maila z pytaniem, ale do dziś cisza...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Michał

Wybornie o storczykach 26 Sty 2015 00:05 #333646

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa


Gabriel Phalenopsis equestris var alba jest bardzo fajną roślinką. Nie zabiera dużo miejsca. Na dodatek jest bardzo płodna. Nie wspominając już o burzy małych kwiatków

Musisz się pochwalić jakie masz storczyki


Magada Tak to już jest z storczykami kupisz lub dostaniesz i już później to samo z górki leci. Muszę przyznać masz fantastyczne Paphiopedila. Oczywiście czekam na twój
storczykowy wątek

Przypominaj się do storczykowa do skutku. Mi po czasie też storczyka wysłali, ale podobno moje zamówienie się zawieruszyło


Jak będziesz miała nadmiar Paphiopedilum Magic Lantern to daj znać
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Buszmen

Wybornie o storczykach 26 Sty 2015 11:58 #333731

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Aniu na twoją prośbę wrzucam zdjęcia Phragmipedium Andean Fire :lol:
2015COLLECTION-15.png

2015COLLECTION-16.png

2015COLLECTION-17.png

2015COLLECTION-18.png

2015COLLECTION-19.png


Skro Phrgmipedium miało swoje pięć minut to i Vanda Coeruela też ma swój czas ;)
2015COLLECTION-10-2.png

2015COLLECTION-11-2.png

2015COLLECTION-12-2.png

2015COLLECTION-13.png

2015COLLECTION-14.png
Ostatnio zmieniany: 12 Mar 2017 23:31 przez Michał.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Buszmen, Adasiowa

Wybornie o storczykach 26 Sty 2015 18:38 #333837

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Michał :)
Piękne jest ... może dlatego bardzo mi się podoba, ponieważ zdecydowanie wolę storczyki o niedużych, "koronkowych" kwiatach ... Co to za podłoże :blink: ?
Nareszcie mam okazję zobaczyć naturalnie brązowe korzenie - zazwyczaj ten kolor zdradza ich tragiczną sytuację ;-)
Dlaczego nie przepadasz za paputkami? Magda tak ładnie o nich pisze ...

Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami w uprawie Paphiopedilum? Jakie są niezbędne warunki dla ich trzymania w mieszkaniu? Dla mnie to jedne z piękniejszych storczyków ...

Również czekam z niecierpliwością na wątek Magdusi :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Wybornie o storczykach 26 Sty 2015 22:11 #333925

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Phragmipedium przesadziłem do keramzytu. Jak je zakupiłem było posadzone w wacie mineralnej. Korzenie faktycznie ma brązowe i jak dobrze zauważyłaś
takie ma zdrowa roślina. Co do uprawy, napisałem też arkusz upraw :) Jakoś do mnie nie przemawiają tak już jest, oprócz tego co mam :P
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Buszmen

Wybornie o storczykach 30 Sty 2015 18:53 #335216

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Naprawdę nie mogę się nacieszyć ostatnio nabytymi storczykami. Te rośliny naprawdę uzależniają. Człowiek dostaje bzika na ich punkcie.
Czasami się zastanawiam czy pobyt w izolatce nie byłby zbawienny


No to jeszcze raz Phragmipedium Andean Fire
Richard-2-19.png

2015COLLECTION-20.png


Kocham Vandy a to jedna z moich miłości Vanda coeruela
Richard-3-17.png

Richard-4-13.png
Ostatnio zmieniany: 12 Mar 2017 23:35 przez Michał.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Buszmen, Adasiowa

Wybornie o storczykach 30 Sty 2015 19:19 #335237

  • Buszmen
  • Buszmen's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Buszuje
  • Posty: 16
  • Otrzymane dziękuję: 12
Naprawdę pogratulować takich okazów. Masz rękę do storczyków. Jestem też wdzięczny za twoje "arkusze upraw" ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Michał

Wybornie o storczykach 30 Sty 2015 19:26 #335246

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Tym bardziej jest mi miło, że są ludzie którzy doceniają moje starania. W zasadzie mógłbym wydać książeczkę z opracowanymi warunkami upraw
i nie udostępniać tego za darmo. Jednak chce się dzielić tym co mam, zwłaszcza, że mi nie miał kto podpowiedzieć jak uprawić poszczególne
gatunki storczyków. Sam musiałem się "ich" nauczyć
Temat został zablokowany.

Wybornie o storczykach 02 Lut 2015 15:37 #336290

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Michał :)
Jak czują się najnowsze nabytki? Mam na myśli przede wszystkim Phragmipedium ... bardzo przypomina mi moje ukochane sabotki ... cały czas intensywnie rozmyślam nad zaadoptowaniem kawałeczka parapetu dla nowego gościa ;-), ale obawy są równie mocne.
Mam na tzw. "oku" paputka o marmurkowych liściach, zakwitnie prawdopodobnie za rok/dwa, ale dla mnie nie to stanowi problem. Przejrzałam Twoje arkusze upraw :thanks: , poszperałam jeszcze w internecie i literaturze, jednak strach ma wielkie oczy :blink:
W sumie paput i biały botanik to takie moje skryte marzenia ... dam radę ;-)?
Twoje storczykowe okno - jaką obecnie ma wystawę?
Poproszę o zdjęcie całego Phraga ... :)
pozdrawiam serdecznie,
Ania
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Wybornie o storczykach 03 Lut 2015 19:50 #336743

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Phragmipedium oraz Vanda mają się dobrze, Phragmipedium musze moczyć co 3-4 dni, bo od razu kwiatek więdnie. Za to Vanda cały czas sztywno trzyma wszystkie pięć kwiatków. Naprawdę widać im pasuje u mnie. Szczerze skoro mi po dwóch tygodniach Phragmipedium nie padł to ty tez dasz sobie rade. Z tym storczykiem to był skok na głęboka wodę. Jak widać zresztą udany :) Mam wystawę północno-wschodnią. Jednakże mam na oknie zazdrostki wiec to słońce tak mocno nie razi. Na fotki Phragmipedium Aniu musisz poczekać do soboty, jednakże zostaniesz wtedy wynagrodzona za oczekiwanie. Teraz nie wyrabiam z czasem. Mam praktyki a popołudniami sie uczę by zaliczyć sesję. Trzymaj za mnie kciuki, aby się udało.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Wybornie o storczykach 03 Lut 2015 21:19 #336797

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Będę trzymać kciuki tak mocno, jak to tylko możliwe :) Jednak jestem spokojna o Twoje zaliczenie i już teraz :drink1:
Poczekam cierpliwie do weekendu, zarówno na zdjęcia, jak i na "pogawędki".
Już nie przeszkadzam, pogłaszcz ode mnie swoje roślinki :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Wybornie o storczykach 07 Lut 2015 18:32 #338175

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Aniu, dzisiaj mam chwile czasu wolnego, więcej wstawiam zdjęcia Phragmipedium oraz Vandy. Powtarzam się z zdjęciami, ale naprawę tylko te dwa
okazy mi kwitną na parapecie. Uwielbiam te dwa storczyki
Zwłaszcza, że ich kolory się przeciwstawne do siebie (woda i ogień). Phragmipedium po
11 dniach zrzuciło pierwszego kwiatka i rozwinęło kolejnego.
,

Phragmipedium Andean Fire
Richard-29.png

2015COLLECTION-21.png

2015COLLECTION-2-6.png

2015COLLECTION-3-6.png


Oczywiście do znudzenia Vanda Coeruela
2015COLLECTION-5-6.png

2015COLLECTION-5-7.png

2015COLLECTION-6-5.png
Ostatnio zmieniany: 12 Mar 2017 23:41 przez Michał.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Wybornie o storczykach 07 Lut 2015 21:02 #338268

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Michał .... nie kuś ...;-)
Ostatnio moja choroba przybiera złowróżbny obrót ... nasila się niepokojąco ... objawy nasilają się ...
czy niezbędny będzie kaftan z rękawami wiązanymi z tyłu?
Zaiste, panna Vanda jest niezwykle oryginalna, zwłaszcza ten kolor .... po prostu szok! Ale ... :) dla mnie paputek jest najpiękniejszy :)
Orientowałam się w ofercie wysyłkowej labotków, buszowałam po sklepikach ze storczykami i szybko musiałam się "ewakuować" ... widzę okna i drzwi bez klamek :( jest gorzej niż myślałam ...

Michałku, bardzo dziękuję za poświęcony czas i wklejone zdjęcia. Nie zdziwię się, jeśli kiedyś spotkamy się na "białej sali" ;-)
pozdrawiam, Ania
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Wybornie o storczykach 07 Lut 2015 21:43 #338288

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Aniu ja cieglę kombinuje jak dopchnąc na parapet kolejne storczyki. Teraz podjąłem decyzję, że zmieniam gatunek uprawy z Phalaenopsisów na Vandy.
Daltego sprzedjaę prawie wszystkie phal. Vandy w warunkach które im zapewniam radzą sobie o niebo lepiej niż Phalaenopsisy W sklepach internetowych
potrafię przesiedzieć pół dnia i ślinić się do okazów, które nastepnie wedrują na moją listę chciejstw. Naprawdę potrafię pół iesieaca jesc chleb
z masłem byle by kupić wymarzony okaz. Tak wygląda ta choroba po dziewieciu latach. Na chwilę obecną nie było ofiar smiertelych, ale kto to wie


Myslę, że w "białej sali" będziemy nie raz dyskutować o storczyka, roślinach, naszych pupilach i innych wspólnych zainteresowaniach.
Jednak wcześniej poromawiamy o tym na Gardeni, dozobaczenia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Wybornie o storczykach 15 Lut 2015 15:49 #340595

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Michał :)
Już za dwa tygodnie ...:)
Czy na Gardenii istnieje możliwość zakupu podłoża i nawozów, tudzież doniczek ?
Ale pytanie o najważniejszych Twoich gości ... jak rosną phrag i vanda? Mam wielką nadzieję, że zadomowiły się u Ciebie na dobre i z każdym dniem ( wiosennym ) będą wyglądać coraz okazalej.
Cały czas walczę z myślą o sabotkach, ale nie jestem do końca przekonana, czy znajdą u mnie "ciepły" kąt ...
Zdarzają się na Gardenii?
i kolejne pytanie za 100 pkt ... czym różni się Burrageara Nelly Isler od B. Stefan Isler :blink: ? Sprawdzałam w necie - Stefan ma kwiaty dwukolorowe: czerwone z żółtym dolnym płatkiem. Nam wpadł "niechcący" storczyk taki ...
pani "kwiaciarka" wystawiła kilka okazów na zewnątrz pawilonu ( temp. - 2* ) ...



Pozdrawiam serdecznie :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Wybornie o storczykach 15 Lut 2015 21:40 #340745

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Aniu, nie pamiętam czy trzy lata temu była taka opcja. Jednak myślę, że powinni coś mieć z podłoża oraz doniczek.

Vanda przekwitała, wiec pęd odciąłem i pozwoliłem jej szybciej odpocząć. Phragmipedium pokazało trzy kwiatka ma
jeszcze w zanadrzu kolejne dwa pączki.Kwiaty Phragmipedium utrzymują się tylko lub aż tydzień. Za to pije bardzo
dużo wody. Muszę gopodlewać co dwa-trzy dni.

Sabotki - Paphiopedilum bo o nich mowa coraz częściej zdarzają się w marketach budowlanych, podejrzewam,
że na targach będą tym bardziej.

Nelly od Stefana różni się delikatnie kolorkiem. Nigdy nie wiemy jak będą zmienne
rośliny po krzyżowaniu. Z nasion jeden kol był bardziej czerwony drugi zaś ma więcej odcienia pomarańczowego.

Storczyk którego pokazujesz to Miltonidium Bartley Schwarz
Ostatnio zmieniany: 15 Lut 2015 21:41 przez Michał.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Wybornie o storczykach 19 Lut 2015 14:38 #341678

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Jestem kilka dni w odwiedzinach u rodziców. Aktualnie kwitnie im tylko jeden storczyk, ma ok. osiem lat. Pomimo swojego wieku i tak się trzyma.

Phal. Banana
2015COLLECTION-7-5.png
Ostatnio zmieniany: 12 Mar 2017 23:43 przez Michał.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.260 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum