TEMAT: Barakudowa zielenina

Barakudowa zielenina 11 Cze 2015 19:32 #378312

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Spoko, spoko, jeszcze nie raz będziesz piała nad ich kwitnieniami. B)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Barakudowa zielenina 11 Cze 2015 21:16 #378344

  • Barakuda
  • Barakuda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 340
  • Otrzymane dziękuję: 26
Oby, Krysiu, oby… Już sobie wyobrażam te zapachy w domu i te krzaczory poupinane na drabinkach :)
Jutro R wraca i jak zobaczy w akwarium nowe zielone to :eek3: :crazy: a potem :club2: i szybko sprowadzi mnie na ziemię :happy4:
"… Tylko ubóstwo moralne może wytłumaczyć istnienie w domu miejskim okna, za którym nic nie rośnie ani nie żyje…" Karol Ciapek
Zapraszam forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...barakudowa-zielenina
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 11 Cze 2015 21:38 #378362

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Roma i Amarant podpowiadają jak zaradzić problemowi ze stopki. Wejdź tam szybko. :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 11 Cze 2015 23:43 #378434

  • Barakuda
  • Barakuda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 340
  • Otrzymane dziękuję: 26
Byłam, pliki cookie to dopiero jutro jak R będzie to usunie a ja się wylogowałam i ponownie zalogowałam i bez zmian… No nic… Muszę wytrzymać...
"… Tylko ubóstwo moralne może wytłumaczyć istnienie w domu miejskim okna, za którym nic nie rośnie ani nie żyje…" Karol Ciapek
Zapraszam forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...barakudowa-zielenina
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 12 Cze 2015 12:16 #378569

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Będą cieszyły twoje oczęta, będą! B)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 13 Cze 2015 18:10 #379049

  • Barakuda
  • Barakuda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 340
  • Otrzymane dziękuję: 26
Kolejne chciejstwo spełnione… :hearts: Gadzina w domu!
"… Tylko ubóstwo moralne może wytłumaczyć istnienie w domu miejskim okna, za którym nic nie rośnie ani nie żyje…" Karol Ciapek
Zapraszam forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...barakudowa-zielenina
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 13 Cze 2015 20:46 #379080

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Mnie ''rozwścieczył'' dzisiaj Sebek, tą ślicznie wybarwioną Flavidą. Ja go chyba ubiję, bo jeździ sobie po chciejstwach mego serca bez opamiętania. :hammer: :hammer: :hammer: Kusiciel niezmierzony. :whistle: ;) :happy:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 13 Cze 2015 22:27 #379128

  • seboll01
  • seboll01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Parapety Seby
  • Posty: 408
  • Otrzymane dziękuję: 109
Hahaha ja tu też wpadam :bad-idea:

A to Krysiu ty flavidy nie masz?
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 13 Cze 2015 22:36 #379136

  • Barakuda
  • Barakuda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 340
  • Otrzymane dziękuję: 26
Wy oboje u mnie szczękościsk wywołujecie zdjęciami swoich hojek, więc to ja mam najgorzej
ale odpłacę się Wam, oj odpłacę, niech no tylko nowa zielenina ruszy! :funnyface: :happy: :happy:
Podobno Lacunosy są łatwe i chętne do kwitnienia, czy to prawda? Ja żadnej jeszcze nie mam- chyba skoczyłam na głęboką wodę ale nurkowi głębiny nie straszne, tylko Lacunosek teraz muszę poszukać...
"… Tylko ubóstwo moralne może wytłumaczyć istnienie w domu miejskim okna, za którym nic nie rośnie ani nie żyje…" Karol Ciapek
Zapraszam forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...barakudowa-zielenina
Ostatnio zmieniany: 13 Cze 2015 22:44 przez Barakuda.
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 14 Cze 2015 15:27 #379360

  • Barakuda
  • Barakuda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 340
  • Otrzymane dziękuję: 26
Nowe chciejstwa:
H. Thompsoni
H. Erithrina
H. Minibell
H. Jasper Blink lub coś innego o jasnych "żyłach"
H. Latifolia
Lakunoski jakieś łatwe bo serduszkowa gnije mi w wodzie :(
Flavida u Sebka mi się podoba ale nie wiem czy bym sobie z nią poradziła..
No i obawiam się, że Tricolorka jednak nie da rady się ukorzenić… Niestety wraca na listę chciejstw...

A teraz historia jednej hoi…
Dwa lata temu moja koleżanka z powodu ciąży pozbywała się częsci swoich roślin i mi przyszło być pierwszą osobą, która wybierała sobie zielone do zaadoptowania. Wybór padł wtedy min. na olbrzymią i bardzo poplątaną Canossę, której koleżanka z ulga się pozbyła bo hojka nigdy u niej nie kwitła a miejsca sporo zajmowała. Po rozplątaniu, przesadzeniu ( a w zasadzie jedynie zmianie podłoża) i owinięciu na drabinkę, roślina zajęła honorowe miejsce przy oknie balkonowym. Stała tak przez rok, pięknie przyrastała ale kwiatów zero, więc poszła dalej w świat. Mi jedynie zostały kawałki, które ułamały się podczas rozplątywania. Po ukorzenieniu jeden poszedł do ziemi a 3 do hydro i tak kołkowały przez 2 lata!
Stwierdziłam, że matecznik jakiś lewy ale przecież nie wywalę a i nikogo takim bublem nie obdaruję, więc stały u Szkodnika w pokoju.
W tym roku na Dzień Matki, kupiłam sobie Carnossę podczas jakiś zwykłych zakupów w markecie i mając nadzieję, że tym razem doczekam się kwiatów, powiesiłam ją w oknie sypialni.
Dzisiaj niemal przez przypadek, tak od niechcenia zaglądam do tych pędów, które stoją na zsyłce u córki w pokoju i co ja widzę? 2 z 3 pędów w hydro puściło się! Teraz mam 3 żywe Carnossy i 2 kołki… Ciekawe czy którakolwiek z nich mi kiedyś zakwitnie..?
"… Tylko ubóstwo moralne może wytłumaczyć istnienie w domu miejskim okna, za którym nic nie rośnie ani nie żyje…" Karol Ciapek
Zapraszam forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...barakudowa-zielenina
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 14 Cze 2015 16:03 #379366

  • seboll01
  • seboll01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Parapety Seby
  • Posty: 408
  • Otrzymane dziękuję: 109
Z carnosą już tak jest niekiedy stoi kilka lat a póżniej jak zacznie kwitnąć to nie może przestać.

Moja 2 lata temu miała 15 baldaszków,tak spodobała się mojej mamie że ją jej dałem a u niej niestety padła.

Teraz zaczynam z nią od początku,szans na kwiaty w tym roku raczej nie ma :oops:

Co do chciejstw hojowych to powiem szczerze że flavida z tych wymienionych najprostsza ,praktycznie

nic jej nie trzeba tylko słońca i dużo wody.U mnie nie podoba się erythrinie no ale albo się

polubimy albo leci w świat.Thompsonii ciągle zasusza pędy i pąki bo ona lubi dużo wilgoci tj.erythrina a ja mogę je

spryskiwać max 3 razy dziennie.Jasper blink też mam,ale rośnie tak sobie.
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 14 Cze 2015 16:33 #379369

  • Barakuda
  • Barakuda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 340
  • Otrzymane dziękuję: 26
No toś mnie zmartwił bo o Thompsoni słyszałam, że niezawodna w kwitnieniu tak jak Multiflora ( chociaż moja Multi pierwsze pąki ZAWSZE zrzuca ale wszystkie kolejne już donosi ).
Flavida spodobała mi się bo ma takie nieco inne kwiatki ( kwiatuszkowe) a i przebarwia pięknie liście co widać na Twoich zdjęciach.
Jakbyś się chciał pozbyć Erythriny to pamiętaj o mnie- może ja spróbuję z nią swoich sił jakby co.
Jasper Blink to tak, żeby przy Gadzinie postawić :)
A inne… Bo coś mnie w nich urzekło… ;)
"… Tylko ubóstwo moralne może wytłumaczyć istnienie w domu miejskim okna, za którym nic nie rośnie ani nie żyje…" Karol Ciapek
Zapraszam forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...barakudowa-zielenina
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 14 Cze 2015 19:04 #379394

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Barakuda wrote:
Nowe chciejstwa:
H. Thompsoni
H. Erithrina
H. Minibell
H. Jasper Blink lub coś innego o jasnych "żyłach"
H. Latifolia
Lakunoski jakieś łatwe bo serduszkowa gnije mi w wodzie :(
Flavida u Sebka mi się podoba ale nie wiem czy bym sobie z nią poradziła..
No i obawiam się, że Tricolorka jednak nie da rady się ukorzenić… Niestety wraca na listę chciejstw...

Właśnie ukorzeniam Erythrinę long leaves, więc na razie się nią nie podzielę (ale w przyszłości... :) ), Minibelle też chyba mam i jest w tej samej opcji co Erythrina, ale nie jestem pewna czy to jest ona. Lacunoski mam dwie odmiany (chcesz ciachnięte czy wolisz ukorzenione?), o latifolii też mogę pomyśleć, bo i tak nikt nie chce jej kupić, chociaż dwuliścienną na allegro widziałam (najtaniej!) za 59 złotych. Ach, mam jeszcze dla ciebie Vittelinoides (ukorzenia się), więc jak poczekasz cierpliwie, to z czasem je puszczę w twoją stronę przez małża. A Globulosę byś chciała (ukorzenia mi się właśnie)?


Sebuś, no właśnie w tym jest sęk, że nie mam cuda flavidowego. :( :oops: :whistle:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 14 Cze 2015 20:12 #379527

  • Barakuda
  • Barakuda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 340
  • Otrzymane dziękuję: 26
Chcę wszytko, teraz, zaraz! Oczywiście poza Carnossą… ;)
"… Tylko ubóstwo moralne może wytłumaczyć istnienie w domu miejskim okna, za którym nic nie rośnie ani nie żyje…" Karol Ciapek
Zapraszam forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...barakudowa-zielenina
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 14 Cze 2015 22:37 #379638

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Mówisz, masz! Szkoda tylko, że nie będę mogła zobaczyć twojej miny podczas rozpakowywania zamówienia. :devil1:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 15 Cze 2015 11:11 #379816

  • Barakuda
  • Barakuda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 340
  • Otrzymane dziękuję: 26
Jak ładnie poproszę Szkodnika to zrobi fotorelację z rozpakowywania to wkleję ( jeśli foty będą się nadawały do publikacji…). Ale mi ciśnienie skoczyło, tym bardziej, że za chwilę ( mimo deszczu) ubieram się i jedziemy na spotkanie z Kermitem...
"… Tylko ubóstwo moralne może wytłumaczyć istnienie w domu miejskim okna, za którym nic nie rośnie ani nie żyje…" Karol Ciapek
Zapraszam forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...barakudowa-zielenina
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 15 Cze 2015 16:07 #379876

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Utonęła nam Barakudka w gąszczu zamówienia. :happy: :rotfl1:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 15 Cze 2015 17:25 #379893

  • Barakuda
  • Barakuda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 340
  • Otrzymane dziękuję: 26
Nie, nie było szans na żadne robienie zdjęć! Dopiero teraz ( od jakiejś 14:20) a jest 17:17 otrząchnęłam się z pierwszego szoku!!! :supr3: :eek3: :supr3: :eek3: :supr3: :eek3:
Będę jeszcze rozdygotana do jutra bo zapobiegawczo zaplanowałam sobie na jutro wyjście na calutki dzień, żeby nie siedzieć i non stop nie gapić się w moje akwarium...
Krysiu! No nie wiem jak Ci dziękować!!! Normalnie oszalałam po rozpakowaniu paczki w domu. Już w drodze powrotnej od Kermita byłam tak podniecona, że musiałam zwolnić, żeby wypadku jakiegoś nie spowodować ale w domu to normalnie aż ręce mi się nadal trzęsą… Oczywiście zrobiłam sobie już listę moich wszystkich hojek i z przerażeniem stwierdziłam, że planowałam mieć ich 10 a 10 to ja dzisiaj dostałam… Razem mam równiutko 20 odmian i błagam sama siebie by się zatrzymać i oby się wszystkie ukorzeniły i rosły i kwitły i oczy i nos cieszyły… RATUNKUUUUU!!! ZAHOJOWAŁAM!!!!! :tongue2: :tongue2: :tongue2: :wink4: :wink4: :wink4:
Na razie uciekam głaskać moje hojeczki i moje koteczki...
"… Tylko ubóstwo moralne może wytłumaczyć istnienie w domu miejskim okna, za którym nic nie rośnie ani nie żyje…" Karol Ciapek
Zapraszam forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...barakudowa-zielenina
Ostatnio zmieniany: 15 Cze 2015 17:26 przez Barakuda.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.261 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum