TEMAT: Cytrusy Adriana klementynka pomelo mandarynka i kalamondyna

Cytrusy Adriana klementynka pomelo mandarynka i kalamondyna 27 Gru 2019 19:50 #685030

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
Robię to tak:
Nawozem do truskawek nawożę tak jak pisze na opakowaniu, a jak zobaczę pąki kwiatowe to robię 2 tygodnie przerwy w nawożeniu i po tych dwóch tygodniach daję połowę zalecanej dawki nawozu do cytrusów i robię tak 2-3 razy w roku
Ostatnio zmieniany: 08 Lut 2020 17:55 przez Łatka.


Zielone okna z estimeble.pl

Cytrusy Adriana klementynka pomelo mandarynka i kalamondyna 08 Lut 2020 16:03 #691955

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
Klementynka zaczyna kwitnąć
20200208_151011-2.jpg

Cytrusy Adriana klementynka pomelo mandarynka i kalamondyna 11 Lut 2020 10:22 #692433

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 731
  • Otrzymane dziękuję: 4674
Adrian - piękne masz cytrusy, jestem pod ogromnym wrażeniem.

Korzystając z Twojego doświadczenia, chciałam Cię zapytać o kumkwaty. Mam takiego 3 letniego, wyrósł z pestek. Właściwie to są 3. Dzieciaki włożyły pestki do donicy i tak zostały. Owoc dostały od znajomego z domowej uprawy. I tak nam te 3 kumkwaty rosną, o dziwo w jednej małej doniczce, w ziemi z dużego sklepu.
Teraz na wiosnę na pewno je przesadzę, tylko nie wiem do jakiej ziemi i czy je rozdzielać. Boję się, że uszkodzę korzenie, no ale razem mają już bardzo ciasno.

Co byś mi mógł doradzić?
Załączniki:
Pozdrawiam Celina
Za tę wiadomość podziękował(a): Adriаn, ewakatarzyna

Cytrusy Adriana klementynka pomelo mandarynka i kalamondyna 11 Lut 2020 14:50 #692473

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
Wcześniej robiłem tak że mieszałem ziemie do paproci z jakąś lepszą ziemią uniwersalną i rozdrobnioną korą. Teraz trochę inaczej robie bo mieszam ziemie do paproci z lepszą uniwersalną i dodaje włukna kokosowego i perlitu. To są dwa dobre sposoby i jak będziesz przesadzać to usuń starą ziemie z korzeni. A ziemie kup w jakimś ogrodniczym albo kwiaciarni albo w jakimś małym spożywczym na wsi bo w sklepach typu Biedronka i Lidl to jest kiepska ziemia

Cytrusy Adriana klementynka pomelo mandarynka i kalamondyna 23 Lut 2020 12:53 #694688

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
Są małe klementynki ciekawe ile owoców utrzyma
20200223_122647-2.jpg


20200223_122622.jpg

U dużej klementynki zakwitł pierwszy kwiatek jeszcze ma dużo pąków kwiatowych ale są bardzo małe
20200223_125401.jpg
Ostatnio zmieniany: 23 Lut 2020 12:55 przez Adriаn.

Cytrusy Adriana klementynka pomelo mandarynka i kalamondyna 25 Lut 2020 08:32 #695053

  • Senior
  • Senior's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 182
  • Otrzymane dziękuję: 620
Adrian twoje cytrusy podczas zimy przebywają w zbyt wysokiej temperaturze. Jest to szkodliwe dla nich. Moje zimują w garażu w temperaturze 14 stopni i są bardzo mocno doświetlane. W tym czasie nie rosną i nie zrzucają liści, hibernują. Jedynie owoce robią się ciut większe.


Zimowaniewgarau002.jpg
Ogród z egzotykami w gruncie i nie tylko -- forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...tycznymi-i-nie-tylko

Pozdrawiam Józek
Za tę wiadomość podziękował(a): minohiki, Evien, ewakatarzyna

Cytrusy Adriana klementynka pomelo mandarynka i kalamondyna 06 Mar 2020 10:10 #696793

  • Evien
  • Evien's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 559
  • Otrzymane dziękuję: 2481
Senior
Czym doświetlasz ? Jakie lampy LED ? Możesz zrobić dokładniejsze zdjęcia ?
Czy w garażu mają dostep do światła naturalnego czy tylko sztuczne używasz? Jak długo dziennie je doświetlasz ?
Łukasz

Cytrusy Adriana klementynka pomelo mandarynka i kalamondyna 06 Mar 2020 16:39 #696835

  • Senior
  • Senior's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 182
  • Otrzymane dziękuję: 620
Łukasz w garażu mają dostęp do światła dziennego. Doświetlam czterema lampami led o mocy 55W każda przez 10 godzin dziennie. Jak będę je wyciągał to zrobię lepsze fotki.
Ogród z egzotykami w gruncie i nie tylko -- forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...tycznymi-i-nie-tylko

Pozdrawiam Józek
Za tę wiadomość podziękował(a): Evien

Cytrusy Adriana klementynka pomelo mandarynka i kalamondyna 15 Mar 2020 13:10 #698474

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
Senior wrote:
Adrian twoje cytrusy podczas zimy przebywają w zbyt wysokiej temperaturze. Jest to szkodliwe dla nich. Moje zimują w garażu w temperaturze 14 stopni i są bardzo mocno doświetlane. W tym czasie nie rosną i nie zrzucają liści, hibernują. Jedynie owoce robią się ciut większe.


Zimowaniewgarau002.jpg
Tylko nie mam możliwości odniżenia temperatury z tym że to chyba przez przelanie w grudniu albo styczniu tak liście opadły, bo wcześniej nie opadały a doświetlac zacząłem późno bo dopiero od drugiej połowy stycznia a duża klementynka wogule nie była doświetlana i stała na zachodnim oknie. Więc się nie dziwie że z tej mniej oświetlonej strony straciła dużo liści.

Cytrusy Adriana klementynka pomelo mandarynka i kalamondyna 24 Mar 2020 19:42 #700507

  • Senior
  • Senior's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 182
  • Otrzymane dziękuję: 620
Kto uprawia cytrusy i ma kłopot z ich zimowaniem powinien zapoznać się z poniższym artykułem

www.naszecytrusy.pl/ - spoczynek zimowy.
Ogród z egzotykami w gruncie i nie tylko -- forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...tycznymi-i-nie-tylko

Pozdrawiam Józek
Ostatnio zmieniany: 24 Mar 2020 19:43 przez Senior.
Za tę wiadomość podziękował(a): Аdrian

Cytrusy Adriana klementynka pomelo mandarynka i kalamondyna 07 Gru 2020 21:46 #737641

  • Аdrian
  • Аdrian's Avatar
  • Offline
  • Banned
  • Posty: 87
  • Otrzymane dziękuję: 425
Jak by ktoś nie wiedział tutaj ciąg dalszy
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...yczne-adriana#737637


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.352 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum