TEMAT: Proszę o pomoc

Proszę o pomoc 18 Kwi 2021 19:39 #758328

  • Noctum30
  • Noctum30's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Otrzymane dziękuję: 1
IMG_0446.jpg

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Z góry zaznaczam, że jestem tu nowy, nie posiadam żadnej wiedzy w tej dziedzinie. Jakieś pare miesięcy temu mój znajomy kupił dom i w tym domu był kwiatek doniczkowy którego chciał się pozbyć (tzn wyrzucić na śmietnik ) bardzo mi się spodobał, więc postanowiłem sobie go wziąć. Nie mam pojęcia cóż to za roślina i jak mam się nią zająć. Pytałem znajomych, ale nikt nie wie co to za roślina. Dostałem informacje od mojej Mamy, że ta roślina ma grube liście czyli magazynuje wodę i żeby nie podlewać jej zbyt często.
Jak na moje oko roślina ma się dobrze, nie gubi liści, widać, że rosną nowe listki, czyli chyba jej ze mną nie najgorzej, a na pewno lepiej niż na śmietniku. Proszę o pomoc w identyfikacji i ewentualnych wskazówkach dotyczącej uprawy. Pozdrawiam
Już wstawione :)
Ostatnio zmieniany: 18 Kwi 2021 19:54 przez Noctum30.


Zielone okna z estimeble.pl

Proszę o pomoc 18 Kwi 2021 19:47 #758331

  • MARRY
  • MARRY's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 2241
  • Otrzymane dziękuję: 8314
Warto zrobić zdjęcie i wstawić :hearts: identyfikacja będzie pewniejsza :flower1:
MARRY
Ostatnio zmieniany: 18 Kwi 2021 20:13 przez MARRY.

Proszę o pomoc 18 Kwi 2021 19:55 #758336

  • Noctum30
  • Noctum30's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Otrzymane dziękuję: 1
Miałem problem z przesłaniem zdjęcia

Proszę o pomoc 19 Kwi 2021 20:06 #758460

  • Noctum30
  • Noctum30's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Otrzymane dziękuję: 1
No więc poszukałem, poszperałem i znalazłem. Ta roślina to Clusia Rosea. Przy okazji dowiedziałem się, że mój kwiatek to niezły okaz ma 165cm wysokości a biorąc pod uwagę bardzo mały przyrost rośliny jest to niezły wynik. Pozdrawiam wszystkich :)
Za tę wiadomość podziękował(a): MARRY


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.252 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum