TEMAT: Monstera Variegata . Pomocy

Monstera Variegata . Pomocy 25 Lip 2021 15:52 #771503

  • Fleer
  • Fleer's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
Witam,
Od dobrych kilku miesięcy jestem posiadaczem tej pięknej kolekcjonerskiej rośliny. Zadbałem o wszystko. Kupiłem specjalna ziemię, odżywkę. Naprawdę przyłożyłem się chodz nigdy nie ciągnęło mnie do kwiatów doniczkowych. Monstera w bardzo szybkim tempie rozwijała nowe liscie. Z każdą kolejną zawiązką coraz bardziej się nakręciłem. Natomiast od niedawna pojawiło się coś co mnie zaniepokoiło. Części liscia które były z wariegacja zaczynają żółknąć. Nie wiem co się dzieje ale musze działać szybko.w załączniku dodaje zdjęcia dwóch zainfekowanych lisci. Czy gniją od przelania? Może to grzyb? Z góry dziękuję za odpowiedzi
received_363995738698338.jpeg


received_985854552148893.jpeg


Zielone okna z estimeble.pl

Monstera Variegata . Pomocy 29 Lip 2021 01:11 #771910

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
To może być efekt zbyt suchego powietrza, wtedy roślina zrzuca najstarsze liście. Ale nie podlewaj jej zbyt energicznie. Zbyt wilgotna gleba uszkodzi korzenie. Ziemia w doniczce powinna być lekko wilgotna, pulchna, przewiewna. Aby zwiększyć wilgotność, można doniczkę postawić w osłonce, na dnie którego jest wysypany keramzyt. Keramzyt zalewany wodą pochłania jej duże ilości, a potem odparowuje, tworząc wokół rośliny mikroklimat.

Monstera Variegata . Pomocy 31 Lip 2021 19:54 #772170

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Fleer, pokaż proszę nawóz jaki używasz, bo wydaje mi się że przenawoziłeś roślinę i nazbyt często ją podlewałeś (podłoże nie zdążyło dobrze przeschnąć!). Miałam kiedyś podobną sytuację z moją monsterą.

Hiacynta, czy możesz poprawić tytuł wątku na Monstera Variegata. Pomocy?
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Kornik


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.174 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum