TEMAT: Remont generalny - różne porady i pytania ;)

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 21 Lip 2014 00:34 #284900

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Hiacynta wrote:
To mnie pocieszyłeś :happy: :happy: Trzeba będzie rozważyć metodę skrócenia dziecka :happy: :happy: Taniej wyjdzie :happy:
Jak skrócisz o głowę odejdą koszty wyżywienia i edukacji :evil: Tak mi kiedyś tata powiedział :crazy:


Zielone okna z estimeble.pl

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 16 Sie 2014 13:21 #291982

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14122
  • Otrzymane dziękuję: 10436
Wyciąg kuchenny godny uwagi :)

Chwilowo mamy przestój kablologiczny :) Jakiś przewód powinien być poprowadzony do wyciągu.
Czy jakiś wyciąg kuchenny polecacie? Kiedyś w bloku mieliśmy coś takiego, ale szybko poszedł ba złom, bo tylko hałasował i łapał brud, teraz chciałabym uniknąć takich bezsensownych wydatków, więc bardzo będę wdzięczna za wszelką podpowiedź.

Przedstawicieli firm proszę o nie reklamowanie swojego towaru :) ponieważ zależy mi na opiniach konsumentów :)

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 16 Sie 2014 18:56 #292059

  • Roma
  • Roma's Avatar
Wszystko zależy w jakim stylu będzie kuchnia.Od kilku lat mam wyciąg z którego jestem zadowolona bo nic nie muszę wymieniać.Filtry co jakiś czas myję i koniec zabawy :)

1-DSCF0001-002_2014-08-16.JPG


2-DSCF0002-003.JPG

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 16 Sie 2014 21:07 #292101

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14122
  • Otrzymane dziękuję: 10436
Ładnie wygląda :) Jak się nazywa to cudo? I ważną rzecz podpatrzyłam, lokalizację kontaktu :happy: :happy: :hug:
Ostatnio zmieniany: 16 Sie 2014 21:08 przez Hiacynta.

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 16 Sie 2014 22:46 #292139

  • Roma
  • Roma's Avatar
Alino-z kontaktem to i tak zrobiłam nie tak jak trzeba.Można było dać go w obudowie i wcale nie byłby widoczny.
To ustrojstwo jest firmy BOSCH

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 30 Sie 2014 19:09 #295663

  • kiwi422
  • kiwi422's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 486
  • Otrzymane dziękuję: 167
U mnie zaczynamy już od 10 września pełną parą. Będzie walenie, wiercenie, kucie, skuwanie od koloru do wyboru. Więc zapraszam do pomocy..........
A tak poza tym to remont będzie przedpokoju i jeszcze nie wiem co mam na sufit położyć waham się pomiędzy mozaiką a tynkiem dekoracyjnym.

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 24 Paź 2014 14:56 #308038

  • kiwi422
  • kiwi422's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 486
  • Otrzymane dziękuję: 167
czy ktoś wie ile dodać brokatu do tynku mozaikowego 25kg?

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 24 Paź 2014 22:17 #308158

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14122
  • Otrzymane dziękuję: 10436
Zazwyczaj każda firma do swoich wiaderek tynku dopasowuje porcję brokatu. Czyli kupuje się saszetkę brokatu na wiaderko.

Ale że temat tynkarski mnie też interesuje, a w dziale budowlanym złapałam faceta, który artystycznie nakładał jakiś tynk dekoracyjny, wypytałam go, co z czym :)

Stwierdził, że na wiaderko tynku trzeba saszetkę, albo dwie, jak chce się intensywniejszy efekt.

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 26 Paź 2014 06:59 #308370

  • kiwi422
  • kiwi422's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 486
  • Otrzymane dziękuję: 167
niebawem mój mąż będzie kładł mozaikę na sufit podwieszany i dlatego potrzebowałam info ile dodać tego brokatu. Dzięki Hiacynto ża odpowiedź dodamy 3 szt 50g do tynku.

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 28 Paź 2014 22:39 #309022

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14122
  • Otrzymane dziękuję: 10436
Wstaw fotkę :) tynki u nas majaczą na horyzoncie :)

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 29 Paź 2014 08:57 #309074

  • kiwi422
  • kiwi422's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 486
  • Otrzymane dziękuję: 167
wstawię fotkę jak już będzie położona na suficie jedynie to mogę pokazać mój sufit podwieszany.

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 29 Paź 2014 09:20 #309084

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14122
  • Otrzymane dziękuję: 10436
Dzięki, moi fachowcy :happy: przekonują się do wielu spraw, gdy zobaczą na własne oczy, że dobrze wygląda :)

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 06 Lis 2014 13:59 #310915

  • kiwi422
  • kiwi422's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 486
  • Otrzymane dziękuję: 167
Sufit podwieszany.
Wykonawcą całego bałaganu jet mój mąż. Sam wszystko robi dlatego tak długo trwa ten remont (od 11 września) poza tym remontem pracuje na trzy zmiany i za to go podziwiam :hug:

PB060390.jpg


PB060389.jpg



Pracę jakie wykonał do tej pory to: Skucie starej posadzi i wylanie nowej. Wyburzenie jednej ścianki przez co korytarz stał się dłuższy. Wymiana wszystkich rur wodnych i mała przeróbka ogrzewania centralnego. Sufit podwieszany pomalowanie gruntem i kolorem. Wstawienie i obróbka 2szt drzwi wejściowych. Położenie mozaiki na zewnątrz wkoło drzwi. Przykręcenie listew do ściany i układanie paneli ściennych. Spawanie elementów na szafkę która ma się znajdować przy drzwiach i to chyba narazie tyle. Sam efekt końcowy mam nadzieję że będzie niebawem.
Ostatnio zmieniany: 06 Lis 2014 14:10 przez kiwi422.

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 10 Lis 2014 19:31 #312288

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14122
  • Otrzymane dziękuję: 10436
Ciekawie ten sufit wygląda, zwłaszcza fala na korytarzu podoba mi się :bravo: :bravo:

Doczytałam też, że wstawialiście drzwi, możesz napisać, jak mocowaliście w ścianie framugi? Bo chyba zaraz rozwód wezmę, albo zabiję :happy:

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 03 Lut 2015 00:18 #336548

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14122
  • Otrzymane dziękuję: 10436
Kiwi, Twój mąż jest chyba robokopem :) U nas niedługo będzie rocznica remontowa :) A końca prac za bardzo nie widać :)
Zrobiona jest wymiana instalacji co, wodnej, częściowo kanalizacyjnej, wyburzenie 2 ścian kibelka we fragmencie korytarza, wykucie przejścia przez mur zewnętrzny do kanciapy, która ma być łazienką, powiększenie połowy otworów na drzwi, kucie kafelków, wyrównywanie ścian. Została jeszcze połowa drzwi do rozkucia, zeszlifowanie do końca farby olejnej, kolejne ściany do wyrównania o podłogach już nie wspominam :) A w perspektywie pojawia się wizja pana od kafelków, który za jednym zamachem ofiarował się, że kuchnię też nam machnie :)

Tyle, że nie ma jeszcze czego machnąć :happy: Na ścianę mają być położone białe matowe kafelki, ale co na podłogę :bad-idea:

Wolałabym, żeby kuchnia i korytarz miały jednolitą posadzkę - i tu problem :) Do utrzymania czystości najpraktyczniejsze są płytki czy też gresy, ale podłoga jest nad piwnicą, ciągnie w nogi, taka podłoga będzie zimna. Z kolei drewno w kuchni i na korytarzu wejściowym to nieustanne latanie ze ścierą :crazy:

Drugi problem, jakby jednego było mało, to kolor podłogi. Przytargałam ze sklepu 3 płytki deskopodobne - najbardziej w sklepie podobała mi się jaśniutka, a mężowi brunatniutka, bo była rektyfikowana i przeceniona :happy: Dla porządku wzięliśmy jeszcze środkowy kolor :)

W domu nie podobała nam się żadna z płytek :) Ściany w kuchni i na korytarzach mają być białe, a jaka podłoga???
Podpowiecie coś?

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 03 Lut 2015 08:47 #336571

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Ja bym wolała gres, albo inne płytki w kuchni i korytarzu :tongue2: Bardziej praktyczne według mnie. A czy zimne? Przecież i tak boso nie biegasz, a odpowiednie kapcie zimą wystarczy założyć :think:
U nas w kuchni położone już płytki podłogowe "fachowcy" zniszczyli gumówką tnąc rury do instalacji gazowej :mad2: Iskry z tej tarczy wtopiły się w szkło szyby w innym miejscu budowy :angry:
Jeśli chcesz, córka położyła ciemną, drewnianą podłogę, spytam czy zadowolona :think:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 03 Lut 2015 09:22 #336582

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Alinko, co kto lubi, ale dla mnie gres to optymalne rozwiązanie, nie pęknie, jak spadnie coś cięższego :oops: i nie widać każdej kropelki i psiej łapy. Mam cały 'dół' w terakocie, drewno byłoby już dawno wytarte na wylot: taras, ogród, pies, piach, ludzie. W upały chłodno, w zimie leżą jakieś dywany.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 04 Lut 2015 07:18 #336887

  • TeBe
  • TeBe's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1487
  • Otrzymane dziękuję: 897
A ja mam w kuchni taką kombinację:

P1040217 by TeBeWAW, on Flickr

Jakieś tanie płytki, bo wtedy (10 lat temu) kasy na porządny gres nie miałem. Pod płytkami jest ogrzewanie elektryczne, ale nie używamy, bo mimo obaw o "ciągnięcie zimnem" nie ma takiej potrzeby (boso nie chodzimy). A drewno to tzw. "finish parkiet", ale kupiony bez "finiszu" w fabryce, bejcowany i malowany po ułożeniu.
Pozdrawiamy,
Małgosia i Tomek
Ogród Małgosi i Tomka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.210 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum