• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Gniazdo węży w ogrodzie -problem

Odp: problem z porzeczką 04 Sty 2013 22:33 #107797

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
Do Ciebie Roma.
Barashki to 100% zaskroniec.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: problem z porzeczką 04 Sty 2013 22:34 #107800

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
Romo, no pewnie, że do Ciebie. Ja jestem pewna swego mieszkańca.

p.s. widzę, że Robert mnie ubiegł ...
Ostatnio zmieniany: 04 Sty 2013 22:36 przez barashka.

Odp: problem z porzeczką 04 Sty 2013 22:41 #107809

  • Roma
  • Roma's Avatar
Będę jednak polemizować :P Robercie popatrz tutaj
commons.wikimedia.org/wiki/Natrix_natrix?uselang=pl

Odp: problem z porzeczką 04 Sty 2013 22:58 #107824

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
Ok Roma
Masz rację, na Twioch zdęciach są żmije - ja mieszakam w Opolskim - a te gadziny lubieją sie trochę maskować.
Sorry.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Odp: problem z porzeczką 04 Sty 2013 23:06 #107829

  • Roma
  • Roma's Avatar
Nie ma sprawy :hug:

Odp: problem z porzeczką 11 Sty 2013 19:24 #110301

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Nie zazdroszczę żmij w pobliżu domu. W naszych okolicach jest ich bardzo dużo. Często są też sprawcami ukąszeń. Dlatego od pewnego czasu mam opory przed grzybobraniem. Mam do nich pecha, potrafiłam nawet 2 razy w ciągu jednego wypadu do lasu trafić na żmiję. Nie jest to miłe uczucie, potem zamiast szukać grzybów oglądasz się, czy na coś nie nadepniesz , brrr
W zeszłym roku widziałam rozjechaną w mieście na głównej ulicy w pobliżu bloków. Strach wypuszczać dzieci na podwórku. Kiedyś chodziłam z dziećmi do lasu na grzyby we wrześniu, ale odkąd trafiliśmy na 2 okazy jednego dnia nigdy już nie wybraliśmy się w tamte grzybne okolice. Zabieram je do parku nad jezioro, choć tam grzybów niewiele.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Odp: problem z porzeczką 11 Sty 2013 20:40 #110336

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
Jakby jednak nie patrzec, to las jest ich domem, człowiek jest tam gościem, gdzie mają się podziac ? Ludzie zagarniają coraz to więcej, stąd tyle saren u mnie, dziki nawet, a lasu przecież nie mam w okolicy. Zaczynam nawet traktowac swój ogród jako oazę dla owych "uciekinierów" przed cywilizacją. Zastanawiam się, jaki cyrograf podpisałabym ze żmiją, ha,ha ... No coś bym musiała wymyślec. Trzeba też pamiętac, że celem istnienia żmiji nie jest atakowanie ludzi, więc może trochę uwagi i rozwagi ?
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, waldek727

Odp: problem z porzeczką 11 Sty 2013 23:15 #110388

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Ja tam żadnej nie zabiłam, ale na ich terytorium wkraczam, bo są wszędzie. Jednak świadomość, że może mnie ukąsić - a przecież celowo na nią nie wejdę - jest niepokojąca. Komar też ma prawo żyć, a pacniesz go, gdy Cię atakuje.

Tam gdzie jest ich niewiele łatwo się mówi o ochronie, uwadze i rozwadze, ale u nas są plagą i każdego roku jest kilka ukąszeń.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka

Odp: problem z porzeczką 12 Sty 2013 09:55 #110437

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
Nie wiem, co Ci odpowiedzieć ... Jak u nas grasowały dziki, starałam się po nocy po pracy nie wchodzić do ogrodu, bo zazwyczaj mam taką chęć posiedzieć na molo i odetchnąć po trudzie dnia ... Jak byłam mała, przy ścieżce za stodołą też miały swoje ulubione miejsce węże, nie wiem, co to było, może i zaskrońce, niemniej, szanowaliśmy to i omijaliśmy ten teren. Myślę, że jakiś kompromis zawsze można znaleźć. Dziewczyny wcześniej wspominały o pewnych odstraszaczach i tym podobnym, może na podwórku lub ogródku miałoby to sens. A miało być o porzeczkach ... hi, hi ...

Odp: problem z porzeczką 12 Sty 2013 13:30 #110471

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
:happy: Faktycznie!!
Porzeczki są jednak mniej pasjonujące :happy: Poza tym ten problem okazał się jednak mniej porzeczkowy a bardziej żmijowy ...
Ja też znalazłam kompromis rzadziej chodzę do lasu i unikam miejsc gdzie je spotkałam :)
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.325 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum