TEMAT: Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 05 Mar 2014 22:09 #231304

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Robchem,
To o takim pisałam. Nie mam zdjęcia, ale urządzenie jest naprawdę pomocne. Trochę trzeba siły, bo trzymanie długiego trzonka i manewrowanie na dłuższą metę męczy. Przeważnie tym sekatorem pracuje mój mąż, ja na ogół "pilotuję" i kieruję na gałęzie, które ma wyciąć. Patrzenie z innej strony pomaga. :)
Kupowaliśmy jeden z prostszych i tańszych, w markecie budowlanym. Radzi sobie z gałązkami robinii (dość twarde) o grubości nawet większej niż 20 mm. Może uda mi się w weekend pstryknąć zdjęcie sekatora na tyczce.


Zielone okna z estimeble.pl

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 05 Mar 2014 23:37 #231341

  • Roma
  • Roma's Avatar
Potwierdzam to co pisze Daniela.Mam takie ustrojstwo od kilku ładnych lat,wycinam nim gałęzie o wiele grubsze niż 20 mm.Warto mieć na stanie taki sprzęt.

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 18 Mar 2014 07:06 #234758

  • kojot
  • kojot's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
Witam mam ok 30 arów działki do koszenia jest tam dosłownie byle co. Teren jest jak morze, nie jakaś tragedia ale lekko pofalowany.
Do tego wyrastają malutkie drzewka, wszystkie już usunąłem poniżej poziomu ziemi no ale zaczną na pewno odrastać. Na drugiej części rosną jakieś nierodzące porzeczki i śliwki, tam to już jest tragedia bo nikt od lat nie wykaszał miedzy nimi, znajdą się tam kępki trawy przerastające stare mrowiska :/.

Puki co koszę kosą spalinową ale po wyprowadzeniu terenu wolał bym już używać zwykłej ale nie wiem z jakiej firmy wybrać, jaką powinna mieć moc i co tam jeszcze.

Jeśli ktoś mógł by mi doradzić jakąś konkretną, markę i model byłbym bardzo wdzięczny, myślę że mógłbym przeznaczyć na to 2,5 tys.
Ostatnio zmieniany: 18 Mar 2014 11:27 przez Igor.

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 18 Mar 2014 11:04 #234813

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Jak pójdziesz do sklepu z kosiarkami na pewno sprzedawcy udzielą Ci informacji na temat każdego modelu i jego właściwości.
Na pewno przy takiej powierzchni musi to być kosiarka spalinowa, warto kupić lepszej marki, bo w razie awarii łatwiej o naprawę.
Zwróć uwagę na jej wielkość, czym szersza i potężniejsza, tym szybciej i efektowniej otrzymasz zamierzony efekt.


Co do konkretnych parametrów
- polecane silniki to Briggs & Stratton lub Honda o mocy co przynajmniej 5,5 kM,
- ważna szerokość koszenia , czym większa tym lepsza , przeważnie jest to 47-53 cm,
- mechanizm zabezpieczający w przypadku najechania na kamień - w Twoim przypadku bardzo przydatny
- kilkustopniowa regulacja wysokości koszenia od 2 do 12cm przeważnie.
- ważne alby blacha była aluminiowa lub lepszej jakości, bo zwykła malowana blacha szybko rdzewieje i ogólnie kosiarka szybko się eksploatuje.

Co do konkretnego modelu to zobacz sobie np taką: Husqvarna LC 48 V - bardzo fajna kosiarka , praktyczna i solidna.
Mieści się także w budżecie :)
Ostatnio zmieniany: 18 Mar 2014 11:05 przez Igor.

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 18 Mar 2014 12:15 #234838

  • Lesio
  • Lesio's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 20
  • Otrzymane dziękuję: 22
Witam

Pierwszą z kosiarek jakie kupiłem był VIKING 5-konna, z napędem, kosztowała około 2000 zł, następną kupiliśmy Honde 6-konną ze sprzęgłem, kosztowała ok. 3200zł, ale w porównaniu do VIKING-a nie umywa się, ponieważ jest za ciężka do pracy (w przypadku kobiet) :)Obecnie mamy Riderka Husqvarna i jest on niezastąpiony :) Mimo wszystko polecam VIKING-a :)

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 18 Mar 2014 12:24 #234843

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
AL-KO Power 5200 BRV High Wheeler B&S 750 EX RS
lub z silnikiem dolnozaworowym
AL-KO Power 5200 BR Edition B&S 675
:teach:
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa
Ostatnio zmieniany: 18 Mar 2014 12:46 przez waldek727.

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 18 Mar 2014 12:50 #234851

  • kojot
  • kojot's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
Dużo przez jakiś czas pracowałem ze sprzedawcami i już nigdy nie uwiężę żadnemu w to co mi mówi to samo tyczy się serwisów.
Wole zapytać was na forum bo macie kilkuletnie a nawet czasem kilkunastoletnie doświadczenie ze sprzętem i wiecie na co zwracać uwagę :)

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 18 Mar 2014 15:25 #234880

  • zbych51
  • zbych51's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
Z pewnością kosiarka spalinowa. Co do silnika najlepszy wydaje mi się Briggs&Stratton, zresztą wiele osób powiela to zdanie.
Model kosiarki Lider CJ53BS675N3W1 ma właśnie silnik B&S więc pewnie spełniła by Twoje wymagania :)
Pozdrawiam Zbyszek

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 18 Mar 2014 15:46 #234882

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Po 14 latach koszenia działki o podobnej powierzchni i jakości i zajechaniu kilku kosiarek, mogę Ci powiedzieć, na co powinieneś zwracać uwagę.
- mocny i dobry silnik,
- wytrzymała obudowa,
- metalowe łożyska w kółkach,
- jak największa szerokość koszenia,
- centralne sterowanie poziomem koszenia,
- opcja mulczowania (genialna funkcja, biegać z koszem nie trzeba, grabić nie trzeba, a trawnik sam się nawozi przy każdym koszeniu)
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 19 Mar 2014 00:21 #235045

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
AL-KO 520 BRV Premium Silver

- Nazwa silnika Briggs & Stratton
- Moc silnika ~ 6,0 KM
- Obudowa blacha stalowa
- Ø kół mm przód/tył łożyska stalowe kulkowe 200/280
- Szerokość koszenia 51 cm
- Centralna regulacja wysokości koszenia- (7-stopniowa)
- Płynna zmiana prędkości jazdy (2,5 - 4,5 km/h)
- Wysokość koszenia 30-80 mm

- Ilość funkcji w kosiarce 4 w 1
Funkcja mielenia trawy-mulczowanie
Funkcja koszenia z koszem
Funkcja koszenia bez kosza
Funkcja Boczny wyrzut trawy


- Pojemność kosza 70 l
- Ciężar 39 kg



Użytkuję AL-KO 520 BRV Premium Silver czwarty rok-polecam.
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa
Ostatnio zmieniany: 19 Mar 2014 00:42 przez waldek727.

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 20 Mar 2014 07:38 #235400

  • Przemek
  • Przemek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 111
  • Otrzymane dziękuję: 49
Też stoję przed wyborem kosiarki, wstępnie pomyślałem o kosiarce Viking serii 6, tylko te kosiarki maja funkcję zbierania w kosz i mulczowanie, a wczoraj sprzedawca kosiarek stwierdził że mulczowanie można wykonywac kilka razy do roku natomiast absolutnie nie do każdego koszenia, :unsure: . Czy to faktycznie prawda??? a z koszem to całości nie myślę kosić, czasem jak troszkę jestem w niedoczasie to mysl o koszeniu i zbieraniu w kosz mnie zniechęca. Wolałbym z funkcją wyrzutu bocznego i wtedy jak jest wieksza trawa zagrabić za dzien lub dwa podeschnięte sianko.
Były tam tez kosiarki ALKO i powiem że nawet wygladały ciekawie mają większe koła, możliwość wyrzutu bocznego, silniki tej samej firmy co VIKING tylko jakiejś starszej generacji.
Wiekszość w obudowie z blachy stalowej, w wersji AL trochę droga.

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 28 Lip 2014 17:39 #287173

  • koronka
  • koronka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 211
  • Otrzymane dziękuję: 65
Mam w ogródku ścieżki trawnikowe. Źle mi się kosi spalinową kosiarką bo jest za duża i przy manewrowaniu niszczę kwiaty. Zastanawiam się nad kupnem kosiarki ręcznej bo podkaszarka nie spełnia swego zadania, trawnik wychodzi mi nierówny. Jestem już "wiekową" ogrodniczką i proszę o informację, czy dam radę skosić te około 50m2 przy jej pomocy? Nie miałam jeszcze takiej więc nie wiem czy warto ją kupować.
Krysia

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 11 Sie 2014 12:42 #290803

  • gosik
  • gosik's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
Jest takie przekonanie, że koszenie trawy kosiarką bębnową wymaga większego wysiłku. Ale jeżeli kupisz dobrej jakości kosiarkę ręczną to spokojnie dasz radę skosić 50m2. Mogę polecić Tobie lekką kosiarkę Lider GC 300, którą używam do koszenia swojego ogrodu. Jest lekka, łatwo się prowadzi i równo kosi trawę.

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 13 Sie 2014 16:24 #291374

  • mipel
  • mipel's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
Polecam kosiarki Sabo. Marka jest znana z jakości, więc długo posłuży (xxxxxxxxxx)
Ostatnio zmieniany: 13 Sie 2014 20:45 przez Orszulkaa. Powód: usunięcie linku reklamowego

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 01 Wrz 2014 16:15 #296278

A ja zapytam trochę z innej beczki - gdzie trzymacie te wszystkie narzędzia?
Macie osobne domki narzędziowe, czy może w garażu?
U mnie w piwnicy nie ma już miejsca na takie rzeczy. Oglądałam już gotowe domki z metalu i chyba się zdecyduje na zakup, bo wyglądają naprawdę solidnie.
A jak to wygląda u Was?
Ostatnio zmieniany: 01 Wrz 2014 19:48 przez Hiacynta. Powód: usunięcie reklamowego tekstu

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 01 Wrz 2014 19:53 #296320

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Budując działkową altankę zaprojektowaliśmy pomieszczenie na narzędzia, środki ochrony roślin i nawozy :)

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 17 Wrz 2014 12:39 #299478

  • marcelina201
  • marcelina201's Avatar
Kochani. Założyłam tu swoje konto, ponieważ nie mogę znaleźć żadnego forum bez rejestracji, ale ja w sumie nie o tym.
Potrzebuję porady. Owszem kończy już się lato, zaczyna jesień, mam na swoim ogrodzie dużo drzew, które już pomału tracą swoje liście. Chciałabym zakupić Odkurzacz do liści. Nie za bardzo jestem w stanie się schylać aż tak bo mam od niedawna problemy z kręgosłupem. Czasami w takich porządkach pomaga mi mąż, ale nie zawsze ma czas. Który odkurzacz byście wybrali? Czekam na propozycję.
Ostatnio zmieniany: 10 Paź 2014 14:47 przez Hiacynta. Powód: usunięcie reklamy

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 17 Wrz 2014 13:24 #299485

  • Roma
  • Roma's Avatar
Wszystko zależy jaki obszar masz do zbierania liści po drugie wszystko zależy os zasobności portfela,jak by nie było różnica w cenie jest ogromna.Mam bardzo podobny do tego za 450,00 i przy wciąganiu liści kręgosłup dostaje zdrowo popalić bo musisz urządzenie trzymać w ręku.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.385 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum