TEMAT: Problem w ogrodzie

Problem w ogrodzie 03 Lut 2014 12:02 #221263

  • Daga32
  • Daga32's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
Witam,
zima powoli odchodzi w zapomnienie i w związku z tym zaczęłam się zastanawiać nad możliwościami swojego ogrodu. Chciałabym zrobić z niego mała oazę spokoju, jednak wszystko psuje słup linii energetycznej stojący prawie na samym środku. Czy można coś z nim zrobić? Macie jakieś pomysły? Słyszałam również, że za taki słup przysługuje mi odszkodowanie, czy ktoś wie coś w tym temacie? Z góry dziękuję za pomoc


Zielone okna z estimeble.pl

Problem w ogrodzie 03 Lut 2014 13:50 #221288

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Najlepiej zamieść, jakieś fotki ze słupem w roli głównej.

Jeśli chodzi o odszkodowanie za ten słup, to wszystko zależy, czy figuruje on w księdze wieczystej, tzn. czy w księdze jest zapisane prawo służebności dla przesyłania prądu. Jeśli takiego wpisu nie ma należy wystosować pismo do zakładu energetycznego z informacją, że korzysta on z gruntu bez stosownej umowy i z propozycją zawarcia umowy - dzierżawy gruntu pod słup i w paśmie pod drutami.
Znajoma miała stację transformatorową na swojej działce wybudowaną gdzieś w latach 50-tych, wtedy nikt z właścicielami nie zawierał umów, więc wypłacili jej odszkodowanie za bezumowne korzystanie a potem opłatę dzierżawną. Ale lekko nie było, pamiętam, ze przez pół roku klęła i potrafiła opowiadać tylko o walce ze słupem ;)

Problem w ogrodzie 03 Lut 2014 14:11 #221292

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Słup możesz mieć obrośnięty milinem :) Tutaj pokazywałam taki: forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/6...cans?start=36#186239
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]

Problem w ogrodzie 03 Lut 2014 14:17 #221293

  • Egolite
  • Egolite's Avatar
Każda osoba, która jest właścicielem nieruchomości na terenie której znajduje się słup linii energetycznej, rurociąg, gazociąg itp. z którego korzysta przedsiębiorstwo przesyłowe ma prawo do odszkodowania pod warunkiem, że ów obiekt nie znajduje się tam dłużej niż 30 lat. W przeciwnym razie sąd z dużym prawdopodobieństwem orzeknie służebność przesyłu na korzyść przedsiębiorstwa przesyłowego, tym samym odbierając podstawy do ubiegania się o odszkodowanie. Wtedy pozostaje wymyślić jak słup przerobić na ozdobę :)

Problem w ogrodzie 03 Lut 2014 14:18 #221294

  • Orszulkaa
  • Orszulkaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3063
  • Otrzymane dziękuję: 3455
Do milinu jest idealny! U mojej koleżanki dorósł do 2 piętra!
Widziałam u kogoś opleciony różami pnącymi. Chyba Veilchenblau i New Dawn.
Pięknie wyglądały przeplatając się.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.244 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum