TEMAT: Odcinanie liścieni warzywom

Odcinanie liścieni warzywom 28 Lut 2014 17:16 #229456

  • rekamil97
  • rekamil97's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 32
  • Otrzymane dziękuję: 3
Posadziłem parę ogórków, arbuzów, papryki w doniczkach. Wiem że wiele z tego nie będzie, ale chciałbym spróbować jak się to sprawdzi w ramach "testu". Jednak takiej roślinie na pewno będzie brakowało zróżnicowanych substancji odżywczych takie jak posiada w glebie.

Chciałbym chociaż trochę zmniejszyć zapotrzebowanie roślin na substancje w glebie i pomyślałem że warto by było poodcinać wszystkie liścienie (obecnie już dość duże). Czy rośliny nie ucierpią?

Drugie pytanie - czy odcięte liścienie można wrzucić do wody i potrzymać aby substancje odżywcze chociaż w niewielkim stopniu wróciły z liścienia do wody, a następnie taką podlać roślinę? Wykluczam wszelkie nawozy.


Zielone okna z estimeble.pl

Odcinanie liścieni warzywom 28 Lut 2014 17:58 #229466

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Myślę, że odcięcie liścieni nie ma większego znaczenia dla rośliny.

Wykluczenie wszelkich nawozów wykluczy też owocowanie. Z wody i światła w donicy owoców nie zbudują.

Odcinanie liścieni warzywom 28 Lut 2014 18:02 #229468

  • rekamil97
  • rekamil97's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 32
  • Otrzymane dziękuję: 3
A co sądzić w początkowym czasie rozwoju o "nawozie" z liścieni, po prostu odstana woda z odciętymi liścieniami? (coś takiego jak gnojówka z pokrzyw - tylko z liścieni) ?

Odcinanie liścieni warzywom 28 Lut 2014 18:15 #229475

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
To kropla w morzu potrzeb ogórka i arbuza. Nie warto sobie smrodku robić, tak myślę :think:

Odcinanie liścieni warzywom 28 Lut 2014 19:09 #229488

  • rekamil97
  • rekamil97's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 32
  • Otrzymane dziękuję: 3
A w jaki inny sposób można pomóc doniczkowym warzywom? Odpadają nawozy sztuczne, to ma być "eko" :)

Odcinanie liścieni warzywom 28 Lut 2014 19:21 #229499

  • Roma
  • Roma's Avatar
Jeśli masz dostęp do obornika (koński,krowi) o rozpuść to w wodzie o po ok 10 dnich możesz spokojnie podlewać albo zrób coś takiego
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...?limitstart=0#223203

Odcinanie liścieni warzywom 28 Lut 2014 20:26 #229542

  • rekamil97
  • rekamil97's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 32
  • Otrzymane dziękuję: 3
Roma wrote:
Jeśli masz dostęp do obornika (koński,krowi) o rozpuść to w wodzie o po ok 10 dnich możesz spokojnie podlewać albo zrób coś takiego
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...?limitstart=0#223203

Wszystko fajnie ale to warzywa doniczkowe i nie będę lał obornika do doniczki od której pół metra siedzę i od której 2 metry śpię :cool3:

Pomyślę coś nad stosowaniem kompostu w małych ilościach, bo niestety w domu oprócz pytania "jak nawozić" trafniejsze jest pytanie "jak nawozić, aby z w pokoju (i bloku) nie unosił się zapach stajni - ekologicznie"


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.169 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum