TEMAT: Agrotkanina czy agrowłóknina?

Agrotkanina czy agrowłóknina? 11 Wrz 2014 13:10 #298266

  • marylka55
  • marylka55's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 6
  • Otrzymane dziękuję: 2
Nie wiedziałam gdzie umieścić temat, więc jeśli jest w złym miejscu to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie.

Chciałam się Was zapytać jak w temacie wyżej, na którą z nich się zdecydować? Która z nich będzie odpowiednia jako ochrona przed chwastami w ogrodzie? Czym one się właściwie różnią? Widziałam u nas na gardenflora takie tkaniny w promocji, więc pomyślałam, że to dobra okazja. Kupować czy nie kupować? :unsure:


Zielone okna z estimeble.pl

Agrotkanina czy agrowłóknina? 13 Wrz 2014 19:24 #298660

  • Iwona M
  • Iwona M's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 609
  • Otrzymane dziękuję: 2337
Agrotkanina składa się ze utkanych płaskich nitek z jakiegoś tworzywa sztucznego. Na pewno jest bardziej trwała od agrowłókniny, ale jej wadą jest mocne strzępienie niewykończonych brzegów. Agrotkaninę używam do przykrycia trawnika, który chcę zlikwidować, albo na ziemne ścieżki które później zasypuje się drobnymi kamykami. Czarną agrowłókninę wykorzystuję przy zakładaniu nowej grządki z truskawkami.Jak chcesz przykryć teren z posadzonymi już roślinami to łatwiej będzie to wykonać za pomocą agrowłókniny, bo niezbędne nacięcia nie będą się strzępić. Przy nowych nasadzeniach nie będzie to miało takiego znaczenia, gdyż przykrywa się całą powierzchnię, a następnie wycina otwory. Mam wrażenie że woda lepiej przenika przez agrowłókninę, za to agrotkanina jest mocniejsza i bardziej trwała.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.255 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum