TEMAT: Poszukuje drogocennych roślin, cięzkich w uprawie.

Poszukuje drogocennych roślin, cięzkich w uprawie. 24 Wrz 2014 11:55 #301159

Witam.
Z zbyt dużej ilości wolnego czasu postanowiłem sobie znaleźć nowe zajęcie - hobby.
Mianowicie chciałbym kupić sobie zestaw xxxxxxxx
Chciałbym tam uprawiać jakieś ciekawe rośliny które potem mógłbym sprzedawać na allegrooo (tak żeby zwróciło mi się za prąd i "zestaw pielęgnacyjny")

Co wgl sądzicie o takim pomyśle?
Czy jest tu ktoś kto już w to zaczął zabawę?
Jakie rośliny proponujecie? (tak żeby był na nie popyt)

Najlepiej gdyby to były rośliny jedno/dwuroczne ze względu na szybkie doświadczenie, selekcje i większą częstotliwość zmiany pomysłu.
Nie znaczy to że nie zainteresują mnie inne podpowiedzi.
Również chciałbym się pobawić w tworzenie własnych gatunków itd - ale to już z czasem.

Wymiary takiego boxa to mniej więcej 100X100X180 z tym że pewnie możliwości w środku są nieco mniejsze ze względu na oświetlenie etc.

Proszę o odpowiedzi pasjonatów.

Z góry przepraszam jeśli pomyliłem dział, dopiero co się tu zarejestrowałem.
Ostatnio zmieniany: 24 Wrz 2014 13:13 przez . Powód: Nazwę zestawu uznano jako reklamę


Zielone okna z estimeble.pl

Poszukuje drogocennych roślin, cięzkich w uprawie. 24 Wrz 2014 13:11 #301167

  • 's Avatar
Wielka szkoda,że nie masz sprecyzowanych potrzeb.Wydaje mi się,że aby uprawiać trudne rośliny trzeba wcześniej wiedzieć jak to robić a skąd masz to wiedzieć skoro nie wiesz co chcesz uprawiać i dlatego podejrzewam,że chcesz osiągnąć inny cel ;) Jeśli się mylę to z góry przepraszam :)

Poszukuje drogocennych roślin, cięzkich w uprawie. 24 Wrz 2014 13:40 #301174

Roma wrote:
Wielka szkoda,że nie masz sprecyzowanych potrzeb.Wydaje mi się,że aby uprawiać trudne rośliny trzeba wcześniej wiedzieć jak to robić a skąd masz to wiedzieć skoro nie wiesz co chcesz uprawiać i dlatego podejrzewam,że chcesz osiągnąć inny cel ;) Jeśli się mylę to z góry przepraszam :)


Chce żeby w jakimś stopniu zwracały mi się pieniądze. Wiedze mam zawodową plus małe doświadczenie (ze względu na wiek).

Nigdy nie interesowałem się rynkiem roślinnym dlatego zadaje pytanie tutaj.
Trudne rośliny miałem namyśli jako wymagające właśnie lepszego sprzętu niż kawałek podwórka( przy czym mamy dość marny klimat).
Zresztą skojarzyło mi się to również z ich wartością.

Ps. zedytowana nazwa jest równomierna nazwie "samochód" :)
...ale może to i dobrze.
Ostatnio zmieniany: 24 Wrz 2014 14:05 przez Catcheyes.

Poszukuje drogocennych roślin, cięzkich w uprawie. 24 Wrz 2014 19:05 #301217

  • kokoryczka
  • kokoryczka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 126
  • Otrzymane dziękuję: 58
Cóż, popyt na rośliny jest rzeczą zmienną :) Na pewno co roku jest popyt przed 1 listopada na chryzantemy, ale w takim maleństwie zbyt dużo ich nie uhodujesz :)

Możesz nawiązać kontakt z jakąś firmą in-vitro, kupować od nich maleństwa i sprzedawać podhodowane.
Możesz sprzedawać wiosną jakieś kwiaty na balkon, a jesienią trawy, wrzosy lub chryzantemy. Możesz szczepić ciekawe iglaki. Możesz postawić na zioła w doniczkach. Możesz w Tajlandii kupić mikrosadzonki storczyków, podhodować je i sprzedawać.

Możliwości jest mnóstwo, ale gwarancji, że trafisz w dziesiątkę nikt Ci nie da, a tym bardziej żaden szkółkarz nie zdradzi Ci swoich przeczuć, co będzie hitem w kolejnym sezonie :) Jedyna dochodowa uprawa szklarniowa jest w Polsce srogo karalna :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Catcheyes

Poszukuje drogocennych roślin, cięzkich w uprawie. 24 Wrz 2014 19:44 #301227

Taki odpowiednik chryzantem który nie jest możliwy do uprawy w warunkach ogrodowych myślę że byłby dobry - zwiększył by swoją cenę.
Nie zależy mi na zarobku, ale też nie chce "marnować swoich pieniędzy i pracy"
Myślę że bd zmuszony popytać znajomych...

W każdym bądź razie kolejne podpowiedzi będą mile widziane.

Poszukuje drogocennych roślin, cięzkich w uprawie. 24 Wrz 2014 20:09 #301242

  • Magdaaaa
  • Magdaaaa's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 34
  • Otrzymane dziękuję: 4
Skoro nie zależy ci na zarobku a nie chcesz marnować swoich pieniędzy i pracy ,a chcesz to sprzedawać na allegro to dla mnie bez sensu... albo się robi coś zarobkowo, masz z tego zyski i lubisz to robić albo ogrodnictwao to twoja pasja i robisz co robisz dla siebie.Można mieć hobby,sprzedawac to przy okazji...ale ja nie rozumiem jak mozna miec hobby jak nawet nie wiesz jakie.
Jak chcesz się bawić, eksperymentować to moze róże rośliny i różne skarlacze i różne efekty :)
Myślę,że co chodzi o wiedzę to musisz sam na siebie liczyc,nikt ci nie powie od tak.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian89

Poszukuje drogocennych roślin, cięzkich w uprawie. 25 Wrz 2014 19:03 #301409

liczę bardziej na podanie mi nazw tychże roślin jw.

Poszukuje drogocennych roślin, cięzkich w uprawie. 26 Wrz 2014 08:18 #301554

  • Magdaaaa
  • Magdaaaa's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 34
  • Otrzymane dziękuję: 4
Sam musisz wiedzieć na jakich roślinach chcesz eksperymentować... myślę że jest ich mnóstwo począwszy od najpospolitszych bratków.poprzez wszystkie jednoroczne :)

Poszukuje drogocennych roślin, cięzkich w uprawie. 26 Wrz 2014 11:18 #301585

nie zrozumiałaś tematu


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.303 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum