TEMAT: Rabaty - dylematy

Rabaty - dylematy 21 Cze 2015 14:44 #381756

  • zielony
  • zielony's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Otrzymane dziękuję: 3
Chciałbym zrobić pierwszą w życiu rabatę na podjeździe do garażu. Układ rabat widać na zdjęciu. Na rabacie widocznej na pierwszym planie żona planuje żeby zasadzić:
1. trzmielina x3
2. cyprysik sungold x1
3. cyprysik boulevard x1
4. jałowiec old gold x2
5. suchodrzew x2

W rabacie mniejszej widocznej na drugim planie
6. tuja damica x2
7. plus jeszcze jakąś roślinę - może jakieś sugestie?


Rabaty chcemy przykryć geowłókniną potem zasadzić rośliny i zasypać korą lub żwirem.

Są to pierwsze rabaty które będziemy robić dlatego bardzo proszę o opinie czy dobór roślin i ich rozkład jest ok i czy Waszym zdaniem będzie dobrze to wyglądać?





2015-06-21schemat.jpg


Zielone okna z estimeble.pl

Rabaty - dylematy 23 Cze 2015 22:28 #382663

  • ahan
  • ahan's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 250
  • Otrzymane dziękuję: 290
Trochę trudno odpowiedzieć, bo mało precyzyjnie zredagowałeś post. Zaczynając od końca, gdzie ma rosnąć siódemka? Thuja 'Danica' tak, wolno rośnie tworząc po trzydziestu latach kulisty krzew nieprzekraczający półtora metra. Piątka - suchodrzew, trzeba podać choć gatunek. To bardzo zmienny rodzaj, niektóre dorastają do 50 cm., inne są pnączami. 'Old Gold' przez pierwsze lata rośnie stosunkowo wolno, przyrastając głównie na szerokość. Potem niewiele się wypiętrzając, coraz szybciej rośnie na szerokość, należy przycinać. 'Boulevard' ślicznie wygląda do ok. 12 roku, potem bardzo łysieje od dołu. Można podkrzesywać, ale mój trzydziestoletni ma półtora piętra i nie mam tak wysokiej drabiny. Dwójka zdecydowanie tak. Karłowa odmiana przez długi czas tworząca "kopkę siana". Dopiero po około piętnastu latach zaczyna rosnąc w górę, ale wolno. Jedynka, to samo co piątka.
Pozdrawiam
Andrzej

Rabaty - dylematy 23 Cze 2015 23:10 #382682

  • Fabiola
  • Fabiola's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 153
  • Otrzymane dziękuję: 173
Witam. :bye:
Podpowiedz proszę jakie kolory lubicie i w jakich kolorach będzie pozostała część ogrodu , czy macie to już zprecyzowane?

Ja bym zrezygnowała z jałowców i cyprysików.
W każdą rabatkę dałabym wysokie około dwóch metrów drzewko , pod nie mogły by być tuja damica i wypełnienie żurawki albo trzmielina , mogły by jeszcze być pod drzewka Hortensje bukietowe wg. upodobania albo miskanty.

Musicie jeszcze obniżyć poziom ziemi względem kostki, będzie wam wywiewało korę i proszę zrezygnujcie z geowłókniny :thanks:

Namieszałam co? Sorki...
Pozdrawiam Fabiola.

Rabaty - dylematy 07 Lip 2015 12:35 #386278

  • Fabiola
  • Fabiola's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 153
  • Otrzymane dziękuję: 173
Witaj Zielony
Które Forum odpowiedziało najlepiej na Twoje Pytanie? :whistle:
Pozdrawiam Fabiola.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.216 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum