TEMAT: Sauna ogrodowa

Sauna ogrodowa 02 Lis 2017 16:04 #572732

  • Rosnij
  • Rosnij's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 18
  • Otrzymane dziękuję: 22
Dzień dobry.
Bardzo lubię korzystać z sauny a pogoda ostatnio jeszcze bardziej do tego zachęca. Niestety taki wyjazd to min. 3 godziny, na które nie zawsze mam czas (zwłaszcza w tygodniu po pracy). W związku z tym zacząłem interesować się tematem sauny ogrodowej.

Czy ktoś z Was ma w ogrodzie saunę i mógłby coś na temat takiego rozwiązania powiedzieć?

W szczególności chodzi mi o temperaturę do jakiej przy np. -10 stopni C jest w stanie nagrzać się taka sauna. Po przejrzeniu ofert saun w internecie mam wrażenie, że najpopularniejsze są sauny w kształcie beczki. Grubość ścian waha się on 4 do 6 cm. Oczywiście producenci deklarują, że temperatura na zewnątrz to nie przeszkoda ale mam tu pewne wątpliwości.

Kolejna kwestia to wybór pieca. Intuicyjnie skłaniam się do takich ładowanych od zewnątrz (brak ryzyka dymu czy nawet czadu w środku).

Po trzecie z jakiego drewna najlepiej taką saunę wykonać i jak jest z późniejszym jej utrzymaniem/konserwacją?

Dziękuję i pozdrawiam!
Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga ogrodniczego www.rosnij.pl


Zielone okna z estimeble.pl

Sauna ogrodowa 30 Lis 2017 09:02 #577000

  • Marchwiojad
  • Marchwiojad's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 6
  • Otrzymane dziękuję: 1
Ja akurat posiadam saunę w domu, ale co do zewnętrznych to niejeden raz z takich korzystałem. Co do budowy to warto spojrzeć na to jak sauny stawiają w Finlandi, kwestia temperatury zewnętrznej to rzeczywiście nie problem, nawet przy najprostrzej konstrukcji. Dobrym drewnem do budowy sauny zewnętrznej jest świerk skandynawski ponieważ świetnie radzi sobie z wilgocią, pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Rosnij

Sauna ogrodowa 24 Sie 2021 13:52 #774949

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3448
  • Otrzymane dziękuję: 7358
Najlepiej wejść na norweskie czy fińskie fora.To spece od sauny.
Ostatnio zmieniany: 24 Sie 2021 13:54 przez KaLo.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.187 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum