TEMAT: czemu im zaplacili?

czemu im zaplacili? 28 Cze 2018 11:50 #615560

• nastka17
  • nastka17's Avatar
Cześć. Na naszym polu stoją słupy energetyczne, za które nigdy nie dostaliśmy żadnych pieniędzy. Odpisano nam, że żadne wynagrodzenie się za to nie należy bo takie kiedyś było prawo ( pole odziedziczyłam po dziadkach ) i mnóstwo paragrafów do tego dopisali. Znajomi z kolei dostali spore pieniądze za nowe słupy, jakie postawiono na ich polu więc o co chodzi? Podejrzewam, że bez pomocy prawnej się nie obejdzie.

[usunięcie linku reklamowego]
Ostatnio zmieniany: 10 Lip 2018 22:12 przez Hiacynta.

czemu im zaplacili? 28 Cze 2018 12:35 #615569

• Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 1815
Nastko najlepiej zgłosić się do odpowiedniej kancelarii prawnej zajmującej się takimi sprawami. Wiem , że takie są bo kiedyś się tym interesowałam. Nie za każdy słup ( chodzi o moc przesyłu ) należy się jakaś zapłata. Poszukaj w necie podobnych tematów.Nawet jak odziedziczyłaś pole możesz wystąpić z roszczeniem , chyba że było zasiedzenie przez enea - tym wytłumaczeniem się bronią, ale wiem , że dobry prawnik i to może podważyć. Powodzenia.

czemu im zaplacili? 28 Cze 2018 20:21 #615640

• Lilith
  • Lilith's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 207
Za słupy dostaje się kasę - raz albo co miesiąc, bo firma na tym zarabia. Jeśli nie ma zgody właścicieli (a także nie było takiej w momencie ich stawiania) a nawet jest tylko linia np średniego napięcia to można się domagać pieniędzy. Jednak jeśli słupy są 30 lat lub dłużej kasy nie dostanie (zasiedzenie). U mnie leci linia średniego napięcia, ale właśnie minęło 30 lat więc nie ma szans nic uzyskać.

Kasiu nawet na zwykłe linie muszą mieć zgodę. U mnie np mama podpisała na zgodę na linię taką zwykłą jak na ulicy, a chcieli tamtędy jeszcze podpiąć latarnie to kolejną zgodę musiałam podpisać (jak tu się nie zgodzić jak cała ulica niebezpieczna, a ludzie bardzo chcieli latarnie).

Kancelarie to jedna sprawa, ale lepiej wybrać firmę, która za pewnym % wszystko załatwi - oni mają prawników, którzy się w tym specjalizują, dodatkowo od razu ocenią szansę na wygraną.
Ostatnio zmieniany: 28 Cze 2018 20:23 przez Lilith.

czemu im zaplacili? 28 Cze 2018 21:07 #615661

• Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 1815
Lilith u mnie też energetyka skorzystała z zasiedzenia a słupów mam całe pola.Właśnie o firmę mi taka chodziło, tylko nie byłam pewna , bo dawno szukałam pomocy w tej sprawie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lilith

czemu im zaplacili? 28 Cze 2018 21:23 #615672

• Lilith
  • Lilith's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 207
Ja mam linię średniego napięcia przecinającą pod skosem działkę. Za czasów komuny to wjeżdżali i stawiali. Sąsiad ma słup, drugi transformator. I nic się już nie zrobi. Ale jak postawili bez zgody krócej niż 30 lat to pierwsze co radzę to wysłać im pismo, by przerwać bieg zasiedzenia (akurat jestem w temacie, bo sama "zasiadam" kawałek działki kuzynki w wyniku błedu geodetów w latach 60-tych).

Wygenerowano w 0.097 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum