• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Filmy ogrodnicze , prezentacje naszych ogrodów

Odp: Filmy ogrodnicze , prezentacje naszych ogrodów 04 Kwi 2013 17:12 #140914

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
Na BBC Lifestyle pojawił sie nowy odcinkowy program Ogrodowa Odnowa / naprawde warto/ :dance: :dance:
Ostatnio zmieniany: 04 Kwi 2013 17:13 przez Tomasz23.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tabaaza, goni@k, t-x, waldek727


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Filmy ogrodnicze , prezentacje naszych ogrodów 05 Kwi 2013 11:04 #141149

  • TeBe
  • TeBe's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1487
  • Otrzymane dziękuję: 897
TeBe wrote:
Taka zajawka ....



Nasza uprawa warzyw w pojemnikach zainteresowała Maję Popielarską i dziś pierwsze zdjęcia ...
Będą kręcić wszystkie etapy od siewu do zbioru, czyli cały odcinek zapewne będzie gotowy na jesieni. W roli gwiazdy moja LP :-)

Trzymajcie kciuki za moją Małgosię, dziś będzie pikowała pomidory przed kamerą :-)
Pozdrawiamy,
Małgosia i Tomek
Ogród Małgosi i Tomka
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Tabaaza, waldek727, Krecik stary

Odp: Filmy ogrodnicze , prezentacje naszych ogrodów 05 Kwi 2013 19:22 #141303

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
:screem:" Odbudowa Ogrodów dzisiaj"/ a własciwie jutro bo 1.10/ ....Tym razem Matthew projektuje nietypowy ogród. Jego zleceniodawcą jest pewien zamożny biznesmen. Mężczyzna wraz z żoną próbuje uzyskać stosowne zezwolenia, aby móc zrealizować swoje oryginalne pomysły. :dance:

Powtórka tego odcinka 8.04 o godz.8.35

Odp: Filmy ogrodnicze , prezentacje naszych ogrodów 05 Kwi 2013 21:15 #141380

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
tam wszystko jest piekne.... :)
,akurat nie zdażyłem .
A wczorajszy o ogrodzie na wyspie Guernsey,tez bardzo fajny.Najbardziej mnie zdziwiło jak wycieli trzy 17 metrowe Cyprysiki Leylanda , zeby mieć ładny widok na morze../ i to bez pozwolenia :woohoo: /ale ogród wyszedł ładny.Druga ciekawą rzecza było,ze w ogóle nie konserwowali elementów drewnianych uzwanych przy budowie architektury ogrodowej miedzy innymi stopni na schodach w ogrodzie.. :ohmy: kładzionych bezposrednio na ziemi..

Filmy ogrodnicze , prezentacje naszych ogrodów 05 Kwi 2013 23:18 #141435

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Z konserwacją drewna w różnych strefach klimatycznych bywa różnie. Wcale u nas nie jest jeszcze najgorzej, tam gdzie jest bardziej sucho faktycznie nie impregnują drewna lub jest ono impregnowane przemysłowo i na oko nie jest to widoczne.

Drewno bardzo szybko ulega rozkładowi w tropiku, jeśli dodatkowo jest wysoka wilgotność (np. 90%). Mój Tadziu pracował w Gabonie i tam spotkał się z następującą praktyką. Otóż tam do budowy wszelkich domków, szkół itd używa się drewna mahoniowego. U nas ono jest drogie, a tam pospolite podobnie jak u nas sosnowe. Tadziu często opowiadał, że budują jakiś budynek i bardzo ładnie wygląda, bo mahoń ma taki czerwony kolor. Co z tego, jeśli po tygodniu przejeżdżając obok nowego budynku zobaczył, że ten jest czarny. :crazy: Okazało się - w tym miejscu ekolodzy są proszeni o zamknięcie oczu :cool3: - że po prostu malują wszystko przepracowanym olejem samochodowym, który daje ochronę drewna przed wilgocią.

Niestety nasze wyobrażenie o tym, że są gdzieś jeszcze miejsca naturalnie piękne i nieskażone musi się czasem zderzyć z realiami. :think:


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.164 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum