• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Druty

Odp: Druty 11 Sty 2013 11:22 #110198

• JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 111
Ależ śliczne te wełniane wytworki. Uwielbiam takie praktyczne rzeczy. Ale ten ostatni szal szczególnie mi się podoba, taki delikatny i lekki a przy tym, jestem pewna, że świetnie będzie grzał.
Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design

Odp: Druty 12 Sty 2013 20:54 #110593

• elagrano
  • elagrano's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 375
ytworypiku wrote:
Oooo, tunika cudna, gratuluję Grażynko :bravo:

Wiesiu, Lila- dziękuję. :kiss3: Miło mi, że się moje wytwory podobają, a z tuniki wcześniej, przed przeróbką, to był taki nieciekawy sweterek.

Krysiu- granatowy szal- cudo. Jestem pełna podziwy dla cierpliwości i maestrii :thanks:
Takie cuda, to tylko oglądać i podziwiać, bo aż szkoda nosić.
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2013 20:56 przez elagrano.

Odp: Druty 13 Sty 2013 10:19 #110762

• Klio
  • Klio's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 242
Dziewczyny - wielkie brawa.
Ogrodnicy to jednak ludzie renesansu, wszechstronnie uzdolnieni.
Krystyna

Odp: Druty 13 Sty 2013 22:39 #111111

• Dora
  • Dora's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 138
I tu się z Tobą Klio zgadzam .
Dużo sama dziergałam na drutach
I maszyna do szycia też była w użyciu .
Ostatnio zmieniany: 13 Sty 2013 22:40 przez Dora.

Odp: Druty 26 Lut 2013 10:06 #129226

• elagrano
  • elagrano's Avatar
  • Gold Boarder
Ponieważ zima tak się przedłuża, więc wolny czas wykorzystałam na dodatkowe wytwory drutowe,tym razem męskie- komplet czapka i szal oraz czapka.

druty1.JPG

druty2.JPG

Druty 26 Lut 2013 10:37 #129240

• piku
  • piku's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 5034
O, to i mężczyznom się udało :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:

"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Druty 26 Lut 2013 12:06 #129261

• Roma
  • Roma's Avatar
Dla mnie na naukę na drutach jest już za późno.Zniechęciłam się kiedy moja mama próbowała mnie uczyć a ja jako leworęczna nie mogłam pojąć tego co mi pokazuje.Zresztą nie wszystko trzeba umieć.Szydełkiem operuję dosyć sprawnie,kiedy oczy były młodsze do haft był codziennością a moim konikiem było Toledo. Maszyną do szycia również nie pogardzę.Jednak od tego sprzętu, bardziej wolę trzymać w garści młotek,śrubokręt czy jakiś inny sprzęt z tych niby męskich :P

Druty 26 Lut 2013 14:01 #129298

• Iwona2908
  • Iwona2908's Avatar
  • Senior Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 36
Kocham takie robótki.Mogą być druty,szydełko,czółenko.Moje córki nie przejęły po mnie chęci dziergania ,ale syn zaczął od szalika i czapki na drutach,była kamizelka dla żony a nawet zrobił niezłą serwetkę na czółenku.Ja w tej chwili kończę jedną - robię ostatnie okrążenie,ale myślę ,że do świąt się wyrobię.Chciałabym jeszcze przed świętami zrobić kilka ubranek na jajka i jakieś dekoracje na okno ale chyba braknie czasu na wszystko.

Druty 26 Lut 2013 17:57 #129373

• elagrano
  • elagrano's Avatar
  • Gold Boarder
piku wrote:
O, to i mężczyznom się udało :lol:

Niestety to konieczność. Mężczyzna młodociany ma niesamowity dar gubienia wszelkich przedmiotów, w zastraszającym tempie. Od początku zimy zgubił 2 czapki, szalik, a ostatnio drugie rękawiczki- nie wspominając innych przedmiotów codziennego użytku.
Ma zapowiedziane, że jak to zgubi przed końcem zimy, będzie chodził do szkoły bez tych zimowych ocieplaczy.

Druty 26 Lut 2013 19:39 #129411

• mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 187
Te chusty są super, wyglądają jak robione na... szydełku, a przeczytałam,że na drutach-chyba,że coś pokręciłam :oops:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Odp: Druty 05 Mar 2013 21:44 #131367

• Roma
  • Roma's Avatar
elagrano wrote:

Ja dość długo nic na drutach nie robiłam. W tym roku jednak zostałam do tego pośrednio zmuszona. Tak się rozpędziłam, że powstały dwa oddzielne komplety: jeden czerwony z czapką, dużym szalem i mitenkami, a drugi biały z szalem, mitenkami i opaską. Na zdjęciach tylko niektóre elementy, te prezentowe- reszta jest już w użyciu na właścicielkach.

mitenki2.JPG

mitenki3.JPG

Druty 27 Cze 2013 09:06 #173359

• koronka
  • koronka's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 62
Pogoda okrutna więc złapałam za druty. Przez ten długi, deszczowy okres i szal wyszedł mi za długi, ma ponad 2 metry. Nie skrócę bo z moheru, trudno, synowa owinie się nim dwa razy :oops:

szal.jpg

szal2.jpg
Krysia

Druty 27 Cze 2013 14:11 #173427

• futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 629
Piękna robótka. Bardzo misterna :bravo: Śliczny szal :flower2:

Druty 27 Cze 2013 14:37 #173433

• piku
  • piku's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 5034
Fajnie mieć taką teściową :woohoo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:

"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Druty 27 Cze 2013 18:28 #173465

• Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Otrzymane dziękuję: 7314
Piękny wzór, mogłabyś zrobić jakąś fotkę, żeby można było podpatrzeć, jaka to kombinacja oczek?

Druty 28 Cze 2013 11:04 #173687

• koronka
  • koronka's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 62
Hiacynto
Próbowałam zrobić zdjęcia na dworze ale pada i wilgoć zbija mi zaraz robótkę w puchową poduszkę. Zdjęcia moim byle jakim aparatem nie są idealne a na dodatek moherowy meszek zakłóca wyrazistość misternego wzoru. Dla zainteresowanych osób podaję, że wzór chusty jest dostępny w internecie pod nazwą "My heaven shawl". Bardzo pomocną dłoń w wykonaniu szala podała mi Wioletta prowadząca bloga robótkowego (wiolettag.blogspot.com), na którym są umieszczone bardzo wyraźne zdjęcia wzoru. W oryginale jest to wzór na chustę ale chciałam koniecznie szal i trochę go zmieniłam.

szal3.jpg

Wiesiu- jak dobrze mieć taką synową :)
Krysia
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, piku

Druty 31 Paź 2013 18:22 #201536

• barashka
  • barashka's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 1662
A może by która z Was założyła wątek z "instruktażem" robótek na drutach lub szydełku ;) ? Bo ja, tak jak Roma - tylko w prawo i lewo, a chęci WIELKIE !!! Plisss ... :)

Druty 03 Lis 2013 20:23 #202133

• Dora
  • Dora's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 138
Mam pytanko ?Może ktoś jest zainteresowany gazetami ze wzorami robótek na drutach,
dla dzieci i dorosłych.
Mam ma zbyciu ponieważ juz nie dziergam dłonie nie te .Oddam za cenę przesyłki .Pozdrawiam :bye:

• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.134 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum