TEMAT: Przerabianie, renowacja, odnawianie mebli i inne pomysły.

Przerabianie, renowacja, odnawianie mebli i inne pomysły. 08 Cze 2015 12:52 #377278

  • Esti
  • Esti's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 273
  • Otrzymane dziękuję: 296
Chciałam się pochwalić pomysłem na jaki wpadłam kilka lat temu, a który został zrealizowany w ubiegłym roku.
Miałam stare drewniane biurko, które żal było mi wyrzucić, wiec postanowiłam je przerobić na mebel kuchenny, idealny na działkę.


DSC_0644.jpg
Więcej wykonanych przeze mnie mebli znajdziesz tutaj estimeble.pl/
Za tę wiadomość podziękował(a): minohiki


Zielone okna z estimeble.pl

Przerabianie, renowacja, odnawianie mebli i inne pomysły. 08 Cze 2015 13:00 #377281

  • Esti
  • Esti's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 273
  • Otrzymane dziękuję: 296
A to działkowa łazienka, także pomysł własny:
Boazeria, zamiast płytek, upolowany okrągły drążek prysznicowy na allegro :D :bravo:
Stary sekretarzyk robi za schowek na śrubki, papier toaletowy, skrytkę na kosmetyki :) itp.
Trzeba jeszcze obudować brodzik... a nad tym muszę jeszcze pomyśleć by było niedrogo, ładnie i w miarę estetycznie.
DSC_0645.jpg


DSC_0646.jpg


DSC_0647-2.jpg


reszta robót czeka na kolejną wizytę :)
Więcej wykonanych przeze mnie mebli znajdziesz tutaj estimeble.pl/
Ostatnio zmieniany: 08 Cze 2015 13:03 przez Esti.
Za tę wiadomość podziękował(a): minohiki

Przerabianie, renowacja, odnawianie mebli i inne pomysły. 08 Cze 2015 13:49 #377286

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Pomysły są bardzo inspirujące :) Kolanko zlewu można zasłonić przypiętą zasłonką albo jakąś stylową tkaną makatką :)
Ostatnio zmieniany: 08 Cze 2015 13:50 przez Hiacynta.

Przerabianie, renowacja, odnawianie mebli i inne pomysły. 08 Cze 2015 19:26 #377352

  • Esti
  • Esti's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 273
  • Otrzymane dziękuję: 296
Przeszło mi to przez myśl, jednak doszłam do wniosku, że zostanie tak jak jest :)
Więcej wykonanych przeze mnie mebli znajdziesz tutaj estimeble.pl/

Przerabianie, renowacja, odnawianie mebli i inne pomysły. 08 Lis 2015 19:46 #412564

  • bajer
  • bajer's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 12
  • Otrzymane dziękuję: 5
Fajnie sobie radzisz i dajasz przedmiotom i sprzętom jakby drugie życie.Ja tez tak robię Czasami wychodzą z tego ciekawe i piękne rzeczy.Swego czasu zbieralam stare zawiasy z jednego z nich /pięknie kuty 40 cm dl/ zrobiłam wieszak na ręcznik.

Przerabianie, renowacja, odnawianie mebli i inne pomysły. 08 Lis 2015 21:01 #412586

  • Esti
  • Esti's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 273
  • Otrzymane dziękuję: 296
Fajny pomysł :) a możesz się nim pochwalić i podzielić z innymi:) ?
szkoda mi wyrzucać meble, jeśli mogę znaleźć dla nich inne zastosowanie, dzięki temu są nietuzinkowe a ja oszczędzam troszkę pieniędzy.
Nie można zapomnieć o satysfakcji jaką się ma, gdy się zrobi coś samemu :)
Więcej wykonanych przeze mnie mebli znajdziesz tutaj estimeble.pl/
Ostatnio zmieniany: 08 Lis 2015 21:02 przez Esti.

Przerabianie, renowacja, odnawianie mebli i inne pomysły. 10 Lis 2015 18:02 #412829

  • bajer
  • bajer's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 12
  • Otrzymane dziękuję: 5
Witaj. w tym wszystkim najważniejsza jest satysfakcja i niepowtarzalność.Do czajnika starego metalowego wsadziłam kwiatki konkretnie lantanę pomarańczową która w slońcu wybarwia się na czerwono i przede wszystkim nie śmieci.Kocanka srebrna rosła w skopcu /jeszcze jest nie przemarzla chociaż bylo -4/.Mam wasąg to jest taki pojazd konny/siedzę w końskim temacie od ho ho.Gdyby ktoś potrzebował coś w tym temacie to chętnie pomogę/służył za kwietnik ale gdyby ktoś miał fantazję to byłoby z niego niezłe łożko w dodatku na resorach. Pa pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): Esti

Przerabianie, renowacja, odnawianie mebli i inne pomysły. 28 Cze 2019 09:47 #665212

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Renowacja - nie mebli, lecz drewnianej boazerii.

Boazeria sosnowa pokryta kilkoma warstwami farby. Po dociśnięciu szlifierki ta farba jakoś schodzi, problem jest z bocznymi wgłębieniami na łączeniach deseczek. Ponieważ boazeria jest w kształcie cegiełek, tych rowków wypełnionych farbą jest sporo.
Czy ktoś usuwał taką farbę, jest skuteczny i w miarę szybki sposób, żeby się jej pozbyć z tych rowków i bocznych krawędzi?

Przerabianie, renowacja, odnawianie mebli i inne pomysły. 28 Cze 2019 21:45 #665343

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Nie polecam chemicznych preparatów, obłazi po jednej warstwie, strułam się okropnie. A opalarką próbowałaś? Jak farba zejdzie potem szlifierka, a rowki Dremelem.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta

Przerabianie, renowacja, odnawianie mebli i inne pomysły. 29 Cze 2019 09:49 #665426

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Witam , czyszczenie [w miarę żeby to wyglądało ]to syzyfowa praca, można co najwyżej pokusić się szlifierką taśmową.
Używając chemii poza tym ze to ciężka trucizna to i tak jeszcze musi być przeszlifowane .
Piszę o szlifierce taśmowej ponieważ na jej krawędzi taki felc dość dobrze idzie.Tarcze listkowe pozostawiają wiele nierówności.
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta

Przerabianie, renowacja, odnawianie mebli i inne pomysły. 08 Lip 2019 19:48 #666803

  • Esti
  • Esti's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 273
  • Otrzymane dziękuję: 296
Po szlifowaniu dremelem rowniez moga powstac nierównośco.
Więcej wykonanych przeze mnie mebli znajdziesz tutaj estimeble.pl/

Przerabianie, renowacja, odnawianie mebli i inne pomysły. 14 Lip 2019 11:42 #667476

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Alina przez lata doświadczeń na własnym poligonie osiągnęła master level of renovations, więc z całą pewnością poradzi sobie z rowkami :wink4:

Przerabianie, renowacja, odnawianie mebli i inne pomysły. 27 Sty 2021 22:46 #745236

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Nasze dzieło w trakcie odświeżania :) Po 30 latach regał pożółkł, przybrudził się, więc zaczęliśmy szlifowanie.

regal.gif


Jeszcze bejcowanie, lakierowanie, wycięcie paru półek, dodanie wielu półek :) i będzie gotowe :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Esti, Herbatnik, aga, Bea612, ewakatarzyna, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.358 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum