TEMAT: Jagody haftowane drzewka i nie tylko...

Jagody haftowane drzewka i nie tylko... 13 Paź 2017 21:58 #569513

  • makosz11
  • makosz11's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 235
Ktoś mnie od dłuższego czasu namawia bym zamieściła swoje hafty...60 lat igraszek z igłą, nitką, szydełkiem...Skromne archiwum nie tylko w Fotosiku inne hostingi wygaszone więc coś z przeszłości na początek...













Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Malkar, Ingrid, Marzenka, Jagoda254, zielonajagoda, dana581958, minohiki, lonia


Zielone okna z estimeble.pl

Jagody haftowane drzewka i nie tylko... 13 Paź 2017 22:18 #569519

  • makosz11
  • makosz11's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 235
cd...











Ten obrazek ma 50 lat i mam go nadal.



Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
Za tę wiadomość podziękował(a): Ingrid, Jagoda254, zielonajagoda, dana581958, CHI, minohiki, aga

Jagody haftowane drzewka i nie tylko... 13 Paź 2017 22:21 #569522

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Piękne, naprawdę niesamowite. Podziwiam taką precyzję, cierpliwość i umiejętność cieniowania kolorów :bravo: :bravo: :bravo:
Za tę wiadomość podziękował(a): Ingrid

Jagody haftowane drzewka i nie tylko... 13 Paź 2017 22:27 #569526

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Rozrysowujesz na materiale kolory, odcienie czy robisz to z"z marszu" ?. Bo kontury na pewno rysujesz.
Ostatnio zmieniany: 13 Paź 2017 22:27 przez Emalia112.

Jagody haftowane drzewka i nie tylko... 13 Paź 2017 22:46 #569536

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Jagoda, będę Ci powtarzała teraz aż do znudzenia: Twoje arcydzieła są cudne!!! :hearts: :hearts: :hearts: Fajnie że je pokazałaś. Robisz teraz coś może, czy na razie nic? Ja aż tak uzdolniona artystycznie jak ty to nie jestem, ale uwierz mi, że bardzo bym chciała!!! :idea1: :hearts: :hearts:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Jagody haftowane drzewka i nie tylko... 14 Paź 2017 12:33 #569614

  • makosz11
  • makosz11's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 235












Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
Za tę wiadomość podziękował(a): Jagoda254, zielonajagoda, pszczelarz5, dana581958, minohiki

Jagody haftowane drzewka i nie tylko... 14 Paź 2017 13:03 #569617

  • makosz11
  • makosz11's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 235
Ten ostatni haft to góry dla syna.On po nich chodzi,wspina się a ja próbuje wyszyć. Na dodatek ciężko mi idzie bo w górach byłam raz mają 28 lat a podglądanie w necie to nie to co zobaczyć na własnie oczy. Spytałam jakie te góry są w kolorze -odpowiedział: najczęściej niebieskie :blink: Jak haftuje...szkic byle jaki i dopiero gdy igły zatrudniam to samo się jakoś tak szyje...Nie wiem jak to jest, ale ja żadnych szkiców kolorami nie robię to się samo szyje. Kolor podstawowy 2 nitki muliny lub 3 - to zależy jakim ściegiem haftuję a potem...potem to niestety cieniowanie jedną nitką dlatego bardzo często utknę z daną praca, zaczynam szyć kolejną by ta poprzednia 'odwisiała się" i nabrała wyrazistości w mojej wyobrażni...Tak jakoś zawsze widzę drzewka, kwiaty, rośliny, zwierzęta zapisały się w moich oczach i chociaż wokół siebie mam tylko ściany a za oknem byle co, to kolory układają się same...czasami tylko szkicuję dodatkowo kierunek układania nitek przy cieniowaniu wstępnym i chyba igły są zdolniejsze ode mnie...tyle w temacie technika haftu. Nigdy się nie uczyłam haftowania. Wystarczyła szmatka byle jakie nici nawet szwalnicze i zawsze coś'wyszło'.Czasami jako wsparcie budżetu, ale to kwoty naprawdę niewielkie ostatnio w granicach 300 zł. Bardzo rzadko sprzedaję bo nie ogłaszam nigdzie to raczej przypadkowa sprzedaż. Najczęściej haft był w prezencie.
Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
Za tę wiadomość podziękował(a): Ingrid, Jagoda254, dana581958

Jagody haftowane drzewka i nie tylko... 14 Paź 2017 13:08 #569618

  • Jagoda254
  • Jagoda254's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 319
  • Otrzymane dziękuję: 994
Jak to dobrze że je pokazałaś! Teraz możemy wszyscy cieszyć oczy takimi pięknymi drzewami utkanymi z nici! Są śliczne.
Serdecznie pozdrawiam Jagoda
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.323 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum