TEMAT: Florystyka. Wiązanki na cmentarz. Dekoracje grobów w Dzień Zmarłych.

Florystyka. Wiązanki na cmentarz. Dekoracje grobów w Dzień Zmarłych. 29 Paź 2014 16:58 #309168

  • Barbaara
  • Barbaara's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 301
  • Otrzymane dziękuję: 474
Kolejne dwa wianki, chyba ostatnie. Jutro dokończę, bo zabrakło mi bukszpanu, a dzień zrobił się za krótki. Jutro też poprzypinam coś do tych pierwszych smutnych B)

IMG_3378.JPG


IMG_3382.JPG


Mały stroik z liściastych różyczek, posmarowany parafiną. :P

IMG_3381.JPG
Pozdrawiam serdecznie - Basia
Ostatnio zmieniany: 29 Paź 2014 16:59 przez Barbaara. Powód: literówki
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, piku


Zielone okna z estimeble.pl

Florystyka. Wiązanki na cmentarz. Dekoracje grobów w Dzień Zmarłych. 29 Paź 2014 17:54 #309176

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Piękne!!!muszę i ja nauczyć się tych różyczek z listków

Florystyka. Wiązanki na cmentarz. Dekoracje grobów w Dzień Zmarłych. 29 Paź 2014 19:18 #309201

  • ewa1953
  • ewa1953's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 783
  • Otrzymane dziękuję: 497
re.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, piku, viola

Florystyka. Wiązanki na cmentarz. Dekoracje grobów w Dzień Zmarłych. 29 Paź 2014 22:43 #309303

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ewciu-fotki bez tekstu(opisu) to jak zupa bez soli :P

Florystyka. Wiązanki na cmentarz. Dekoracje grobów w Dzień Zmarłych. 30 Paź 2014 17:12 #309407

  • Barbaara
  • Barbaara's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 301
  • Otrzymane dziękuję: 474
Moje dzisiejsze prace, to udoskonalanie i upiększanie... mam nadzieję, ze nie przesadziłam. B)
Pierwszy mój wianek wygląda teraz mniej smutno. :)
IMG_3383.JPG


Wiązankę przyozdobiłam kokardą, chociaż nie jestem pewna czy dodała jej uroku. :think:
IMG_3388.JPG


Uwiłam niedokończony wczoraj wianek.
IMG_3384.JPG


Udoskonaliłam stroik z różami.
IMG_3385.JPG


Z tego, co się ostało wykonałam malutki stroik.
IMG_3386.JPG


Siostra z poświęceniem donosiła mi materiału, nie tylko z ogrodu, ale i znad rzeki... nieco podrapana, ale jesteśmy zadowolone z efektu. Będzie czym obdzielać groby bliskich, może nawet coś zostanie na jakiś zapomniany grób. :)
Pozdrawiam serdecznie - Basia
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Zielona Ania, Gosia, piku

Florystyka. Wiązanki na cmentarz. Dekoracje grobów w Dzień Zmarłych. 30 Paź 2014 17:30 #309413

  • Roma
  • Roma's Avatar
Basiu-każda z Twoich wiązanek ma swój urok.Żałuję,że ja tak nie potrafię. Dekoracje zrobione własnymi rękoma są o wiele cenniejsze i takie szczególne.

Florystyka. Wiązanki na cmentarz. Dekoracje grobów w Dzień Zmarłych. 30 Paź 2014 17:49 #309418

  • Barbaara
  • Barbaara's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 301
  • Otrzymane dziękuję: 474
Dziękuję Romko, sama jestem zdumiona. :) Ja też nie wiedziałam, ze potrafię dopóki się za to nie zabrałam. Potem już samo się składało z tego, co się pozbierało. :P
Pozdrawiam serdecznie - Basia

Florystyka. Wiązanki na cmentarz. Dekoracje grobów w Dzień Zmarłych. 31 Paź 2014 08:18 #309539

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Gratuluję Basiu pomysłów :flower1: . A mi ciągle brak dnia, chyba dopiero jutro z rana się zabiorę za wiązanki :oops:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Za tę wiadomość podziękował(a): Barbaara

Florystyka. Wiązanki na cmentarz. Dekoracje grobów w Dzień Zmarłych. 31 Paź 2014 12:35 #309620

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Ależ piękne te Wasze kompozycje. Sama też chciałam zrobić wiązankę, ale wyszła mi wiącha i nie będę sobie wstydu robiła. Florystyka chyba nie leży w moich możliwościach. Za to podziwiam Wasze dzieła. Kwiaty z liści prześlicznie się komponują z bukszpanem.

Florystyka. Wiązanki na cmentarz. Dekoracje grobów w Dzień Zmarłych. 31 Paź 2014 21:03 #309699

  • takasobie
  • takasobie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 393
  • Otrzymane dziękuję: 778
Ja zrobiłam dziś 4 wiązanki i 2 wieńce. Zielone i przybranie z ogrodu, kwiaty sztuczne, ale odało mi się takie przyzwoite zakupić.

Niektóre z moich:







Pozdrawiam!
Miłka
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Roma, Zielona Ania, Gosia, babaewa, piku, viola, Adasiowa, Barbaara

Florystyka. Wiązanki na cmentarz. Dekoracje grobów w Dzień Zmarłych. 31 Paź 2014 21:22 #309701

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Wszystkie prace charakterne :bravo:

Olu, czy nie jesteś zbyt krytyczna wobec swojej wiązanki? Może chociaż w swoim wątku rękodzielniczym uchylisz rąbka tajemnicy?

Mój wianek - stelaż zrobiłam z pędów jałowca sabińskiego, okazały się dość giętkie i kilka po kolei podwiązanych dało całkiem przyzwoitą podstawę do przyczepienia reszty.

IMG_0986.JPG


I jeszcze wiązanki

IMG_0965.JPG


IMG_0969.JPG


I bukiecik

IMG_0977.JPG
Zapraszam
Mania Zieleni
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Aleksandra, takasobie, piku, viola, Adasiowa, Barbaara

Florystyka. Wiązanki na cmentarz. Dekoracje grobów w Dzień Zmarłych. 31 Paź 2014 23:20 #309735

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Z wielkim zainteresowanie przejrzałam ten wątek, Wasze wiązanki i wianki są przepiękne i przede wszystkim oryginalne :flower1: Jestem pod wielkim wrażeniem !

Też często robię samodzielnie wianki lub wiązanki na groby. W tym roku, z braku czasu, poszłam na łatwiznę, kupiłam nieduży stroik ze sztucznych kwiatów w kwiaciarni i trochę go przemontowałam na gałązkach świerku, sosny i bluszczu. Zdecydowanie zyskał na urodzie i wielkości ;)
Kiedy ma się do dyspozycji kilka gałązek różnych iglaków, wplecie pędy bluszczu, mahonii czy ostrokrzewu już sam podkład jest dość dekoracyjny.

Kiedyś, gdzieś czytałam, że stelaż można robić z drutu okręconego gazetami lub słomą, ale ja wykorzystuję pędy winobluszczu. Sporo go muszę wycinać. Z pędów winobluszczu skręcam wianki duże (z grubszych i dłuższych) i całkiem malutkie (z cieniutkich), do dekoracji domu.
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Za tę wiadomość podziękował(a): Barbaara

Florystyka. Wiązanki na cmentarz. Dekoracje grobów w Dzień Zmarłych. 31 Paź 2014 23:30 #309737

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
takasobie wrote:
Ja zrobiłam dziś 4 wiązanki i 2 wieńce. Zielone i przybranie z ogrodu, kwiaty sztuczne, ale odało mi się takie przyzwoite zakupić.

Niektóre z moich:







Cudo :bravo: ale od tej trzeciej nie mogę oczu oderwać :supr:
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Florystyka. Wiązanki na cmentarz. Dekoracje grobów w Dzień Zmarłych. 31 Paź 2014 23:32 #309738

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
ewa1953 wrote:
re.jpg
A mnie te kwiaty za nic nie chcą takie ładne wyjść :mad2:
muszę jeszcze poćwiczyć :wink4:

Florystyka. Wiązanki na cmentarz. Dekoracje grobów w Dzień Zmarłych. 02 Lis 2014 11:46 #309886

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Miłeczko :)
Szczerze i z całego serca gratuluję umiejętności, pomysłowości, wyczucia w doborze materiałów i kolorów ... każda z Twoich prac ma niezwykłą elegancję i taki ulotny urok - a najbardziej zachwyciła mnie ostatnia :)
Już widzę oczyma wyobraźni ozdoby na Boże Narodzenie w Twoim wykonaniu :)
Pozdrawiam cieplutko :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Florystyka. Wiązanki na cmentarz. Dekoracje grobów w Dzień Zmarłych. 02 Lis 2014 19:24 #309970

  • takasobie
  • takasobie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 393
  • Otrzymane dziękuję: 778
Aniu! Na Boże Narodzenie to z reguły nie mam czasu. Jest choinka, szopka i snopy wikliny z ozdobami przed drzwiami, ale na więcej to już nie mam siły. Za to przed Świętem Zmarłych robię wiązanki, bo robiła moja mama, potem moja siostra, potem ja dla wszystkich naszych kochanych zmarłych. To jest czas na refleksję, ręce same układają, taka medytacja...
Pozdrawiam!
Miłka
Ostatnio zmieniany: 02 Lis 2014 19:24 przez takasobie.

Florystyka. Wiązanki na cmentarz. Dekoracje grobów w Dzień Zmarłych. 02 Lis 2014 19:56 #309989

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Miłeczko :)
No tak, przed Bożym Narodzeniem każda doba jest na wagę złota... W każdym razie - jeśli pozwolisz - będę kontynuować Twoją rodzinną tradycję robienia własnoręcznych wiązanek ( zwłaszcza TA tradycja jest godna naśladowania )i już w najbliższym czasie chciałabym uwić taką kompozycję jako listopadową ozdobę grobów, która może dotrwa do połowy grudnia. Do złożenia podstawy wiązanki użyłaś gałązek iglaka (pseudotsuga ?), żywotnika, mahonii, trzmieliny i cyprysika?
Przepraszam, jeśli niewłaściwie rozpoznałam roślinki ...
Cały czas jestem pod wielkim wrażeniem :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Florystyka. Wiązanki na cmentarz. Dekoracje grobów w Dzień Zmarłych. 02 Lis 2014 20:07 #309995

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Ja właśnie z żywych gałązek robię stroiki na cmentarz na Boże Narodzenie. W listopadzie robię ze sztucznych. Chyba jednak to zmienię gdyż teraz właśnie bardzo podobają mi się te naturalne,pachnące choiną


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.266 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum