TEMAT: Boże Narodzenie- nasze pomysły i inspiracje na dekoracje świąteczne!

Boże Narodzenie- nasze pomysły i inspiracje na dekoracje świąteczne! 17 Gru 2018 00:57 #633349

  • vegetella
  • vegetella's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 162
  • Otrzymane dziękuję: 734
Do tej pory wszelkie stroiki świąteczne wykonywałam po najmniejszej linii oporu. Ot, powtykałam do kosza, do wazonu, podwiesiłam bombki pod żyrandolem. Szałem była piernikowa patera, wykonana wespół zespół z trzema kilkulatkami (i gdyby nie oni :hearts: ..... nici z patery by były)




Teraz mam ambitny plan, wykonania własnego stroika. A że na świętą sporo dzieciaczków będzie, planuję również trochę dania przybrać.
Nie wiem czy bałwanki z jajka kwalifikują się do rękodzieła, ale w moim wypadku to prawie dzieło sztuki ... będzie :rotfl1:



wieszak mam, bombek karton, kokardę znajdę .... pochwalę się własną interpretacją inspiracji
Jean Cocteau: Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Ostatnio zmieniany: 17 Gru 2018 01:29 przez vegetella.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15, Jan4, minohiki, Betula, Pestka, Jaedda, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Boże Narodzenie- nasze pomysły i inspiracje na dekoracje świąteczne! 17 Gru 2018 11:10 #633361

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Ja zrobiłam wczoraj taki

20181216_052331.jpg

i jeszcze będzie taki na wigilijny stół,ale nie jest jeszcze skończony

20181217_110615.jpg
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, pszczelarz5, minohiki, koma, ewakatarzyna

Boże Narodzenie- nasze pomysły i inspiracje na dekoracje świąteczne! 27 Gru 2018 19:15 #634081

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Uwielbiam świąteczne dekoracje. W tym roku wszystko na szybko, bo z czasem było krucho. Ale coś tam udało się zrobić.
Ubrałam z dziećmi choinkę:

choinka.jpg


choinka2.jpg


Udekorowałam schody:

schody5.jpg


shody3.jpg


I zrobiłam stroik:

stroik2.jpg


stroik4.jpg
Pozdrawiam
Bea
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, minohiki, koma, vegetella, Jasia, ewakatarzyna

Boże Narodzenie- nasze pomysły i inspiracje na dekoracje świąteczne! 28 Gru 2018 22:09 #634238

  • vegetella
  • vegetella's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 162
  • Otrzymane dziękuję: 734
Beo, ten Twój stroik prawie przez monitor pachnie :bravo:

Mi w tym roku na ozdoby własne też nie wystarczyło czasu - wymyśliłam sobie fikuśne pakowanie prezentów oraz ciasteczkowo-truflowe podarunki - to nic dziwnego.

Co prawda usiłowałam wykonać wieniec z bombek (inspiracja w poście powyżej) - całkiem prosty do zrobienia i szybko (o ile ma się materiał pod ręką). Ale okazało się, że przewidziane na ten cel 80 bombek!!!! było niewystarczające - a już zakupów w planach nie miałam. Dokończę za rok.





Jean Cocteau: Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15, Jan4, minohiki, ewakatarzyna

Boże Narodzenie- nasze pomysły i inspiracje na dekoracje świąteczne! 29 Gru 2018 22:32 #634349

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Bałwanek na snowboardzie jest świetny. A trufle kuszą nawet przez ekran monitora :)
Jak łączyłaś bombki w wieńcu? Jakiś drucik? Podoba mi się taki w kolorach pastelowych i nawet myślałam, żeby taki na drzwi popełnić. Twoje info, że 80 bombek to za mało trochę ostudziła moje zapędy. Muszę znaleźć źródło tanich plastikowych bombek, bo szklane na drzwi budzą moje obawy.
Pozdrawiam
Bea
Ostatnio zmieniany: 29 Gru 2018 23:02 przez Betula.
Za tę wiadomość podziękował(a): vegetella

Boże Narodzenie- nasze pomysły i inspiracje na dekoracje świąteczne! 30 Gru 2018 12:14 #634392

  • vegetella
  • vegetella's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 162
  • Otrzymane dziękuję: 734
Beo, za podstawę tego wieńca służy metalowy wieszak :happy4:, ten z pralni chemicznej.

On, skubany, wcale nie jest taki elastyczny jak mi się wydawało - musiałam poprosić męża o pomoc, zwłaszcza z obróbką końcówki (aby ja obciął).
Zaznaczyłam na zdjęciu - to ten taki pokarbowany fragmencik drutu. Nie wiem za sprawą jakiego prawa fizycznego, ale bombki nie chcą przechodzić przez ten odcinek (te które mają mniejsze oczka zawieszki) i trzeba je okręcać. Aby zaoszczędzić sobie tej "głupiej" roboty myślę, że najlepiej od razu obciąć ten kawałek.

Co do bombek - moja pierwsza próba była z różnokolorowymi - ale efekt mi się nie spodobał. Bombki układają się jak chcą. Mimo, że np czerwona dałam co piątą, na wieńcu były obok siebie :crazy: Drugą próbę zrobiłam na dwóch kolorach - srebrnym i zielonym, w opcji błyszczącej i matowej. I to już bardziej mi odpowiadało.Moje 80 bombek (fi 5cm) wypełniły wieniec w 3/4. Poprosiłam o obcięcie zbędnego drutu, lecz mniejszy wieniec mi się nie podobał. On musi być spory.

Jean Cocteau: Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Ostatnio zmieniany: 30 Gru 2018 12:20 przez vegetella.
Za tę wiadomość podziękował(a): Malkar, minohiki, Betula

Boże Narodzenie- nasze pomysły i inspiracje na dekoracje świąteczne! 31 Gru 2018 18:01 #634622

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1191
  • Otrzymane dziękuję: 2300
Przedstawię trochę pomysłów na ozdoby świąteczne. Może się przydadzą za rok.
Biorę udział w takim projekcie "Seniorzy seniorom" i w ramach tego projektu mieliśmy warsztaty, na których robiliśmy różne ozdoby na święta. Projekt jest realizowany po dwóch stronach granicy polsko -czeskiej, w dwóch sąsiadujących ze sobą gminach. Warsztaty były i u nas i w Czechach. Gdyby nie ten projekt, nigdy bym się nie wzięła za "produkcję" ozdób. Na razie dwa zdjęcia, za chwilę ściągnę resztę zdjęć na komputer to wstawię. Zaznaczam od razu: NIE WSZYSTKIE OZDOBY SĄ MOJE, to są ozdoby wykonane przez różne osoby z projektu.
Aniołki ze wstążki
20181121_0959141.jpg


Dzwonki z kubków jednorazowych
20181113_1149411.jpg


Wieńce
20181128_1119311.jpg

20181128_1119541.jpg


Choinki z szyszek
20181205_0955491.jpg


takie inne
20181205_0956291.jpg

20181205_0957381.jpg


świeczniki ze szklanek
20181211_1135371.jpg

20181211_1136301.jpg

20181211_1136561.jpg
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie
Ostatnio zmieniany: 31 Gru 2018 18:49 przez Malkar. Powód: dodanie zdjęć
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, MagdaH, minohiki, Betula, ewakatarzyna

Boże Narodzenie- nasze pomysły i inspiracje na dekoracje świąteczne! 31 Gru 2018 18:50 #634629

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Małgosiu, fajna inicjatywa :flower2: ciekawe pomysły, takie dzwonki nie są ciężkie, na choinkę się nadają :kiss3:

Boże Narodzenie- nasze pomysły i inspiracje na dekoracje świąteczne! 31 Gru 2018 18:54 #634630

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1191
  • Otrzymane dziękuję: 2300
A na koniec warsztatów była wystawa. Wiele rzeczy panie wykonały w domu i przyniosły na wystawę. Wszystkie szydełkowe i haftowane bombki, wiele sopelków, gwiazdek szydełkowych. Praktycznie cała choinka została tak ozdobiona.
Zdjęcia z wystawy

20181217_0913541.jpg
20181217_0913191.jpg


20181217_1123001.jpg
20181217_1123121.jpg


20181217_1124001.jpg


20181217_1124201.jpg


20181217_1125241.jpg
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Jan4, Armasza, minohiki, Betula, ewakatarzyna

Boże Narodzenie- nasze pomysły i inspiracje na dekoracje świąteczne! 31 Gru 2018 19:18 #634638

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1191
  • Otrzymane dziękuję: 2300
MagdaH:
Dzwonki są lekkie, wszystko zależy od tego co damy u góry jako wykończenie. Potrzebny jest kubek jednorazowy do zimnych napojów, włóczka do oklejenia kubka i różne ozdoby: żołędzie, czapeczki z żołędzi, szyszki, koraliki, błyszczące tasiemki, malutkie bombki na "bimabadełko" w środku, gotowe elementy do naklejania, pistolet i klej na gorąco. No i fantazja i wyobraźnia.
Pierwszy raz brałam udział w takich warsztatach i nie było to dla mnie takie łatwe, brakowało mi na początku wyobraźni.


Poszłam zważyć jedyny dzwonek jaki mi się ostał w domu: waży 35 gramów czyli 3,5 dkg.
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie
Ostatnio zmieniany: 31 Gru 2018 19:22 przez Malkar.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH

Boże Narodzenie- nasze pomysły i inspiracje na dekoracje świąteczne! 31 Gru 2018 20:55 #634649

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Choinkę widziałam fajną u znajomych w firmie, właśnie szydełkowe anioły, dzwonki, bombki, gwiazdki, sopelki, bałwanki... Żywcem jakby z Koniakowa przeniesiona, a to okazało się część wspólnego rękodzieła podopiecznych fundacji zajmujących się nie całkiem sprawnymi osobami i lokalnego klubu seniora :flower2: Byłam pod wrażeniem detali, w ogóle wykonania, usztywnienia, pomysłów. Czasami wystarczy zainicjować działanie i może to przynieść zaskakujące efekty :hug: :dance: Okazało się, że znajomi kupili te ozdoby na firmową choinkę (tzn. nie całkiem kupili, tylko wpłacili darowiznę na rzecz fundacji i dostali ozdoby w prezencie :bravo: ). Fajna idea :idea2:
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, anaka

Boże Narodzenie 26 Lis 2019 16:09 #682086

  • lukasz_pc
  • lukasz_pc's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 85
  • Otrzymane dziękuję: 105
Jest temat dotyczący szopek, ale postanowiłem założyć oddzielny wątek, pochwalcie swoim rękodziełem które wykonujecie na Święta Bożego Narodzenia :)
Ja dziś jestem z siebie dumny !!
Ostatnio zmieniany: 26 Lis 2019 16:11 przez lukasz_pc.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, minohiki, Betula

Boże Narodzenie- nasze pomysły i inspiracje na dekoracje świąteczne! 27 Lis 2019 22:12 #682257

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
W niedzielę szkoliłam się, jak zrobić wieniec adwentowy :)

Klasyczny wieniec adwentowy spleciony jest z iglastych gałązek i ma 4 świeczki, nasze wieńce zbudowane były na bazie z wianka uwitego ze słomy, owiniętego sizalem. Wydaje się, że wieniec jest bardzo gruby i duży, więc sizalu trzeba będzie mnóstwo, ale spokojnie wystarczy jedna paczka

adwentowy-wieniec1.jpg


Sizal trzyma się dość mocno, ale trzeba jeszcze wzmocnić wieniec owijając go cieniutkim drucikiem. Sądzę, że cienki sznurek w pasującym kolorze też byłby dobry.

adwentowy-wieniec2.jpg


Potem trzeba przygotować świece. Do spodu świec wbija się 2 cienkie, ale sztywne druciki.


adwentowy-wieniec3.jpg



Następnie świece delikatnie mocuje się, wbijając wystające końce drutów w słomę.


adwentowy-wieniec4.jpg



Kolejny krok to przygotowanie kokardek, które umocuje się tuż pod świecami.

adwentowy-wieniec5.jpg


adwentowy-wieniec6.jpg


Potem w pustych miejscach między świecami można umieścić rozmaite elementy dekoracyjne - szyszki, drobne owoce, koraliki, małe bombki, suszone plasterki cytrusów, itp.

Elementy te najlepiej kleić klejem na gorąco, zachowując mnóstwo ostrożności. Jeden z koralików z kroplą gorącego kleju przykleił mi się do palców, a nie wieńca, palcami drugiej ręki próbowałam go oderwać i poparzyłam sobie kolejne 2 palce, a potem jeszcze język, gdy zębami próbowałam ratować drugą rękę. Tak więc końcowe zdjęcie jutro, gdy zregeneruje mi się skóra na palcach :)
Ostatnio zmieniany: 27 Lis 2019 22:14 przez Hiacynta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Malkar, Emalia112, zanetatacz, pszczelarz5, minohiki, Betula, Pestka, pszczolka, Nimfa, anaka, ewakatarzyna

Boże Narodzenie- nasze pomysły i inspiracje na dekoracje świąteczne! 28 Lis 2019 21:10 #682326

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Tak wygląda mój ukończony wieniec adwentowy.

adwentowy-wieniec-gotowy1.jpg


Do zrobienia dekoracji pomiędzy świecami wykorzystałam kilka owocków w łupinkach jadalnego kasztana. kilka łupinek z których wyleciały bukowe orzeszki, laski cynamonu, połówki suszonych plasterków cytrusów i garść koralików wraz z maleńkimi bombkami.

adwentowy-wieniec-gotowy2.jpg


A to są prace innych osób z tych warsztatów, wszystkie były piękne, kolorowe:

adwentowy-w8.jpg


adwentowy-w-1.jpg


adwentowy-w-2.jpg


adwentowy-w-3.jpg


adwentowy-w-4.jpg


adwentowy-w-5.jpg


adwentowy-w-6.jpg


adwentowy-w-7.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): kasik 69, Malkar, Jan4, Armasza, zanetatacz, pszczelarz5, minohiki, Betula, Pestka, Ada, ewakatarzyna

Boże Narodzenie- nasze pomysły i inspiracje na dekoracje świąteczne! 28 Lis 2019 22:15 #682341

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
A to moje papierowe wycinanki - prawie gotowa dekoracja ściany na kiermasz świąteczny.

deoracja-sciana.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): kasik 69, Malkar, minohiki, Betula, Pestka, Ada, Nimfa, anaka, ewakatarzyna

Boże Narodzenie- nasze pomysły i inspiracje na dekoracje świąteczne! 28 Lis 2019 23:30 #682344

  • kasik 69
  • kasik 69's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 740
  • Otrzymane dziękuję: 1333
Alinko Twój wianuszek najładniejszy, ten czerwony też mi się podoba. Pan który prowadził mój kurs używał dużo naturalnych dodatków. Aż zaczęłam inaczej patrzeć na łąki i rowy ;) . A te wycinanki to Ty tak sama, własnymi rękoma? :blink:

Boże Narodzenie- nasze pomysły i inspiracje na dekoracje świąteczne! 30 Lis 2019 16:58 #682466

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Mi też najbardziej podoba się mój stroik :) Kasiu, jakie dodatki jeszcze można używać do takich kompozycji, co pamiętasz ze szkolenia na ten temat?

Do wycinanek miałam paru pomocników, kilkoro dzieciaczków mi pomagało :)

Boże Narodzenie- nasze pomysły i inspiracje na dekoracje świąteczne! 30 Lis 2019 19:03 #682470

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1405
  • Otrzymane dziękuję: 11148
Co roku robiłam Wieniec Adwentowy w kształcie koła, a w tym pokusiłam się o prostokątny. Wygląda tak:

DSCN2956.jpg
Ogród - mój optymizm.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, minohiki, Betula, Pestka, anaka, Barborka, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.511 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum