TEMAT: Pomóżcie mi coś wymyśleć :P

Pomóżcie mi coś wymyśleć :P 18 Lis 2012 19:59 #90035

  • Malinka
  • Malinka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 115
  • Otrzymane dziękuję: 30
A więc mam taki problem.
W domu wala mi się pełno pocztówek które uwielbiam i kolekcjonuje.
I takie pytanko czy ma ktoś jakiś pomysł na zrobienie jakiegoś klasera/albumu do którego mogłabym je włożyć.?

Wszelkie pomysły będą pomocne :* :bad-idea: :bad-idea:


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Pomóżcie mi coś wymyśleć :P 18 Lis 2012 20:04 #90038

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Moja córka poukładała swoje w albumie na zdjęcia, ale pewnie to już rozważałaś :think:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]

Odp: Pomóżcie mi coś wymyśleć :P 18 Lis 2012 20:07 #90042

  • Malinka
  • Malinka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 115
  • Otrzymane dziękuję: 30
No tak tylko pocztówek mam około 500 i próbowałam już do albumu na zdjęcia włożyć i później on strasznie wypchany jest :(

Odp: Pomóżcie mi coś wymyśleć :P 23 Lis 2012 22:28 #92351

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14122
  • Otrzymane dziękuję: 10436
Koszulki A5 i taki sam segregator, albo pudło na fiszki :) Można zrobić z pudełka po butach, okleić jakąś ciekawą tapetą :)
Ostatnio zmieniany: 04 Sty 2013 15:10 przez Hiacynta. Powód: literówki

Odp: Pomóżcie mi coś wymyśleć :P 04 Sty 2013 15:06 #107577

Witaj! jak masz dużo miejsca- to można na dużym papieże "bristolowym" nakleić je -te widokówki artystycznie postawić w przedpokoju- każdy kto wejdzie - będzie urzeczony- to jak mała podróż.....POZDRAWIAM -szalona ANNA

Odp: Pomóżcie mi coś wymyśleć :P 05 Sty 2013 00:37 #107842

  • Malinka
  • Malinka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 115
  • Otrzymane dziękuję: 30
hmm szalonaANNO pomysł może i dobry tylko problem z tym że pocztówek jest około 300 :)

Odp: Pomóżcie mi coś wymyśleć :P 05 Sty 2013 00:42 #107843

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14122
  • Otrzymane dziękuję: 10436
To może przerób je na tapetę w pokoju :lol:

Odp: Pomóżcie mi coś wymyśleć :P 05 Sty 2013 11:59 #107887

  • Poll
  • Poll's Avatar
Od dłuższego czasu kolekcjonuje stare pocztówki z mojego miasta.Jestem tez rodzinnym chomikiem, ocalającym stare fotki rodzinne , na których juz nawet nie wiadomo, kto został 'złapany w czasie'. Wszystkie je zeskanowałam i oddałam do zakładu fotograficznego, aby mi wydrukowali na matowym papierze.Potem wkleiłam do specjalnego albumu, który jest w tzw. bieżącym użytku.
Cenne oryginały, zawinięte w miękki papier , włozyłamłam do albumów ...Takich klasycznych, fotograficznych. Stoją z daleka od źródeł ciepła i swiatła.
Wracając do pytania: zależy, czy chcesz je wyeksponować, czy kolekcjonować, bo sa cenne w jakis sposób ( nie pisze tylko o wymiarze pieniężnym, ale tez sentymentalnym).Jeśli powiesisz je gdzieś, z biegiem czasu wyblakną .Musisz sie z tym liczyć.

Albumy, wzorem naszych mam , możesz oprawić w wykonane własnoręcznie oprawy z szarego płótna(ew.kanwy) a na nich wyhaftować nazwy, które ułatwia Ci znalezienie określonych pocztówek. My, starsze pokolenie, uczyłysmy się robienia takich obwolut, to naprawdę proste, bo brzegi zszywa się i ozdabia się szydełkiem. :)

Odp: Pomóżcie mi coś wymyśleć :P 05 Sty 2013 12:13 #107894

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Ja, bezczelnie podepnę się pod Twój temat, bo
- od kilku lat dostaję na gwiazdkę wspaniałe kalendarze, głównie zdjęcia wnuczek, ale i inne. I wymyśliłam sobie, że nakleję je na drzwi mojej szafy w sypialni. Tyle, że potrzebna mi jest taka folia - szyba, aby je w całości na tych drzwiach zafoliować. Czy wiecie, gdzie coś takiego można znaleźć? Suwane drzwi szafy wnękowej mają szerokość około 80 cm, a wysokość to wysokość pokoju...
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Ostatnio zmieniany: 05 Sty 2013 12:32 przez olibabka.

Odp: Pomóżcie mi coś wymyśleć :P 01 Lut 2013 18:18 #117913

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Może popytać w firmach wykonujących reklamę zewnetrzną na np samochodach. Wykonają nadruk na folii, ale samodzielne naklejenie może sprawić kłopot. Trzeba uważać na pęcherzyki powietrza. Sa na to metody. Może w firmie udzielą instrukcji nakładania takiej folii.Nie wiem jakie byłyby koszty w przypadku drzw od szafy, ale M ostatnio się pytał o cenę reklamy na samochód i powiedzieli mu 200zł za metr kwadratowy. Nie jest to mało, ale wykonane profesjonalnie może przetrwać lata ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.190 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum