TEMAT: Niezapominajki KUPIĘ !!!!!

Niezapominajki KUPIĘ !!!!! 31 Mar 2014 22:26 #239109

Witam serdecznie.
Za kilka miesięcy otwieram mała restauracje i potrzebuje świeże niezapominajki przez cały rok.
Czytałam na forach i wiem ze są to rośliny dwuletnie które kwitną tylko wiosną ale może znalazł by się ktoś z pomysłem, zaangażowaniem i doświadczeniem kto mógłby mi pomóc. Restauracja będzie się mieściła w Warszawie ale wysyłka bądź odbiór osobisty nie będzie dla mnie problemem.
Na jakiekolwiek pytania bardzo chętnie odpowiem.

Dziękuje i Pozdrawiam
Jessika Bajak
Ostatnio zmieniany: 31 Mar 2014 23:07 przez Hiacynta. Powód: usunięcie nazwy firmy i emaila


Zielone okna z estimeble.pl

Niezapominajki KUPIĘ !!!!! 01 Kwi 2014 16:10 #239300

  • Jack
  • Jack's Avatar
Obawiam się że przez cały rok to niemożliwe :( Kwitnące konwalie rozumie i to właśnie przez cały rok, ale niezapominajki ;) Oczywiście wymaga to wcześniejszego przygotowania, a nie tak na gorąco :unsure:

Niezapominajki KUPIĘ !!!!! 01 Kwi 2014 17:09 #239309

Witam Jack :)
Potrzebuje rady kogoś kto zna się na ogrodnictwie.Lokal otwieram dopiero w 2015 na wiosnę-lato
więc mam nie cały rok do przodu na planowanie i znalezienie osoby która mogłaby hodować je dla mnie.
Potrzebuje po kilka bukietów co 3- 4 dni przez cały rok i chyba właśnie w tym jest problem ponieważ jest to roślina sezonowa i zastanawiam się czy da się troszeczkę oszukać naturę i posadzić je w szklarni żeby kwitły cały rok?
Dziękuję za odpowiedz :)

Niezapominajki KUPIĘ !!!!! 01 Kwi 2014 19:01 #239339

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
jeśli mogę coś doradzić w sprawie niezapominajek :)
Może lepiej byłoby, zamiast bukiecików ciętych kwiatów, postawić niezapominajki w doniczkach.
Gdyby były regularnie podlewane, ich dekoracyjność trwałaby znacznie dłużej, niż kwiatów ciętych.

Myślę, ze aspekt ekonomiczny również musiałabyś wziąć pod uwagę, bo jeśli koszt dostarczania kwiatów będzie zbyt duży, nie zarobisz na te dostawy ;)

Myślę też, że niekoniecznie musisz upierać się przy niezapominajkach, mnóstwo ziół jest dostępnych cały rok, są dekoracyjne, pachną i świetnie pasują tematycznie do gastronomii :)
Ostatnio zmieniany: 01 Kwi 2014 19:03 przez Hiacynta.
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727, jessika810

Niezapominajki KUPIĘ !!!!! 02 Kwi 2014 11:56 #239638

Witam Pani Alino :)
Dziękuję za odpowiedź jest dla mnie bardzo pomocna ponieważ nie wykluczam posiadania niezapominajek w doniczkach na stoliku, problem w tym że te kwiatki nawet jak będą w doniczce będą kwitły tylko na wiosnę. Czy wie może Pani doradzić co by się stało gdybym posadziła kilka doniczek w różnym odstępie czasowym np kwiecień lipiec październik styczeń 2015, to doniczka z kwietnia 2014 zacznie kwitnąć na wiosnę 2015 później doniczka z czerwca 2014 będzie opóźniona troszkę czyli nie zacznie kwitnąć na marzec tylko na czerwiec i tak samo z pozostałymi jak doniczka z października 2014 na jesień 2015 żeby mieć kwiaty itd Czy dało by radę tak troszkę oszukać naturę ?? Niestety nie mogę zrezygnować z niezapominajek przez dalsza część roku po wiośnie ponieważ moje miejsce będzie miało motyw przewodni niezapominajek i nie mogę ich wymienić na lilie bądź lawendę które też są francuskie.
Pozdrawiam Serdecznie :)
Jessika Bajak

Niezapominajki KUPIĘ !!!!! 02 Kwi 2014 12:10 #239641

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Gdy regularnie będzie się przycinać przekwitłe kwiatostany, kwitnienie niezapominajki w doniczce można przedłużyć do końca lipca a nawet do połowy sierpnia.

Nie bardzo natomiast mam pomysł, jak zmusić niezapominajki do kwitnięcia w późniejszym terminie. Podejrzewam, że młode sadzonki trzeba by wiosną i latem trzymać w niższej temperaturze i tak regulować oświetlenie, aby roślina 'myślała', że jest wczesna wiosna.
A od sierpnia trzeba by stopniowo podnosić temperaturę i wydłużać czas oświetlenia, tak, aby warunki przypominały majowe. Od listopada do lutego będzie bardzo duży kłopot, bo zazwyczaj temperatura w pomieszczeniach jest zbyt wysoka w stosunku do ilości światła. Większość kwiatów kwitnących, które nie rosną na parapecie, marnieje dość szybko. Nawet na parapecie rośliny mają ciężkie życie z powodu zbyt krótkiego dnia i braku słońca.

Ale to są tylko moje domysły, wysnute przez analogię do innych roślin, którym przyspiesza się i opóźnia kwitnienie.

Niezapominajki KUPIĘ !!!!! 02 Kwi 2014 12:11 #239642

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Wydaje się, że dobrym rozwiązaniem byłoby skontaktowanie się z jakimś zakładem produkcyjnym roślin ozdobnych (szkółki czy ogrodnictwa). Być może można wyhodować sadzonki w przesunięciu czasowym (czyli kwitnienie w innej porze roku) pod warunkiem odpowiedniej regulacji temperatury i długości dnia. Możliwe to jest tylko w kontrolowanych warunkach, ale kto wie może da się zrealizować.

Niezapominajki KUPIĘ !!!!! 02 Kwi 2014 21:43 #239824

Jutro poszukam jakiś roślinnych zakładów w pobliżach warszawy .
Dziękuje :)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.196 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum