TEMAT: Kupię -Parzydło Leśne, Lepiężnik, Tarczownica , Miskant Olbrzymi

Kupię -Parzydło Leśne, Lepiężnik, Tarczownica , Miskant Olbrzymi 12 Kwi 2017 23:50 #534879

  • elblando
  • elblando's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 59
  • Otrzymane dziękuję: 32
Witam, poszukuję sadzonek :

- Parzydło leśne.
- Tarczownica Tarczowata.
- Miskant Olbrzymi - Większa ilość.
- Lepiężnik Różowy.
- Kopytnik.
Ostatnio zmieniany: 12 Kwi 2017 23:51 przez elblando.


Zielone okna z estimeble.pl

Kupię -Parzydło Leśne, Lepiężnik, Tarczownica , Miskant Olbrzymi 13 Kwi 2017 05:10 #534886

  • bez
  • bez's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3996
  • Otrzymane dziękuję: 3992
Jeśli to aktualne - parzydło i tarczowmicę mam.
bez

Kupię -Parzydło Leśne, Lepiężnik, Tarczownica , Miskant Olbrzymi 13 Kwi 2017 10:30 #534914

  • faj-nata
  • faj-nata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 952
  • Otrzymane dziękuję: 616
A ja mam lepiężnik różowy
DSCF3626.jpg


DSCF3627.jpg
Wiejska baba z duszy i ciała,
czego nie wie, to się dowie , czasem i opowie ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): elblando

Kupię -Parzydło Leśne, Lepiężnik, Tarczownica , Miskant Olbrzymi 13 Kwi 2017 13:31 #534929

  • elblando
  • elblando's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 59
  • Otrzymane dziękuję: 32
Odzywam się na priv :-)

P.s
Piękny lepiężnik, chyba nie jest na sprzedaż ?
Pozdrawiam.

Kupię -Parzydło Leśne, Lepiężnik, Tarczownica , Miskant Olbrzymi 13 Kwi 2017 13:47 #534932

  • faj-nata
  • faj-nata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 952
  • Otrzymane dziękuję: 616
W zależności ile sadzonek potrzebujesz ?
Wiejska baba z duszy i ciała,
czego nie wie, to się dowie , czasem i opowie ;)

Kupię -Parzydło Leśne, Lepiężnik, Tarczownica , Miskant Olbrzymi 13 Kwi 2017 15:00 #534940

  • babaewa
  • babaewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 1458
Wtrącę swoje trzy grosze; parzydło jest już zbyt duże na wysyłkę , chyba że ma ktoś w donicy .Ja sprzedaję po 15-20zł.za sadzonkę ale bezpośrednio z ogródka do bagażnika

[nie wysyłam ze względu na ciężar i kruchość łodyg],roślina waży dobrze ponad 5kg. więc koszt wysyłki byłby zbyt wysoki.Zdjęcie sadzonki z ubiegłego tygodnia.
liliowiec2.13347.jpg

Kupię -Parzydło Leśne, Lepiężnik, Tarczownica , Miskant Olbrzymi 13 Kwi 2017 15:59 #534948

  • elblando
  • elblando's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 59
  • Otrzymane dziękuję: 32
Rozumie, do Łodzi trochę daleko by po parzydło jechać, szkoda... Ale jest bardzo ładne.


Potrzebuje z 4 większe, sadzonki parzydła.

Tarczownica i Lepiężnik po 10 szt każde.

Kupię -Parzydło Leśne, Lepiężnik, Tarczownica , Miskant Olbrzymi 13 Kwi 2017 18:20 #534963

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
To u Was trzeba kupować lępiężnik , u nas to chwast co rośnie przy drogach :) Mam tego w ciapki i giganteusa , więc mogę odkopać i wsadzić do doniczki , ale najwcześniej za miesiąc jak zobaczę ,że się przyjął wysłać ., karpę miskanta też mogę ukopać .

Beata
Ostatnio zmieniany: 13 Kwi 2017 18:30 przez beatazg.
Za tę wiadomość podziękował(a): elblando

Kupię -Parzydło Leśne, Lepiężnik, Tarczownica , Miskant Olbrzymi 13 Kwi 2017 19:30 #534978

  • elblando
  • elblando's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 59
  • Otrzymane dziękuję: 32
Niestety w Wielkopolsce na dziko nie rośnie.
Tak myślę że lepiężnik można wysłać samo kłącze, bez liści, bez sadzenia do doniczek, ok 20-25 cm fragment. Zadbać tylko o to by było wilgotne, 3 dni w paczce mu nie zaszkodzi. Raz tak transportowałem miskanta olbrzymiego, wykopane kłącze w kwietniu, oczyszczone z gleby, pocięte na 15 cm, ważne żeby miało oczka i było zdrowe. Miałem z 15 szt, Bardzo ładnie urosło i tak rośnie aż do dziś. Więc Miskanta można kopać zanim wypuści pędy, tak jest łatwiej przewozić, wysyłać :-)

Kupię -Parzydło Leśne, Lepiężnik, Tarczownica , Miskant Olbrzymi 13 Kwi 2017 19:40 #534980

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Lepiężnik taki nie jest , kłącza ma miękkie i nawet od razu po wykopaniu może paść :)

Kupię -Parzydło Leśne, Lepiężnik, Tarczownica , Miskant Olbrzymi 13 Kwi 2017 19:46 #534981

  • elblando
  • elblando's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 59
  • Otrzymane dziękuję: 32
Sadziłem że ma twarde kłącze takie jak np tatarak. Ale rozmnaża się przez kłącza, jakby tak wysłać same klaczą, dobrze zabezpieczone w wilgotnym torfie ? Może przeżyje.

Kupię -Parzydło Leśne, Lepiężnik, Tarczownica , Miskant Olbrzymi 13 Kwi 2017 21:02 #535003

  • faj-nata
  • faj-nata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 952
  • Otrzymane dziękuję: 616
elblando - dziękuje .. też jestem z Wielkopolski .
Beatka juz kiedyś mi pisała że u nich lepiężnik to chwast , a ja go aż z Sopotu ściągałam
i na dodatek posadziłam w ogródku przed domem .
Do mnie przyjechała jako sadzonki ( czyli korzenie i liście ) zabezpieczone wilgotnym papierem w torebce
foliowej , co prawda liście były powiędłe ale przyjął się bez problemowo .
I nie ukrywam rozłazi się po ogródku ale łatwo się wyrywa .
Wiejska baba z duszy i ciała,
czego nie wie, to się dowie , czasem i opowie ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): elblando

Kupię -Parzydło Leśne, Lepiężnik, Tarczownica , Miskant Olbrzymi 13 Kwi 2017 21:14 #535013

  • elblando
  • elblando's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 59
  • Otrzymane dziękuję: 32
Próbuję kupić u nas lepiężnik, niestety brak w ogrodniczych. Muszę przez internet, mam zamiar obsadzić bajoro :-) I stworzyć taki dziki ogród, zarośnięty, samoobsługowy, jest też kawałek gruntu w cieniu, między świrkami i jodłami, tam stworzę mini las ;-)

Kupię -Parzydło Leśne, Lepiężnik, Tarczownica , Miskant Olbrzymi 13 Kwi 2017 21:42 #535025

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Poczytałam i u nas występuje lepiężnik biały lub wyłysiały , ale chyba wiosną kwiatki też są różowe , jakoś jak idę do lasu nie zwracam na niego uwagi :) Wyczytałam ,że różowy też u nas występuje . :)
Ostatnio zmieniany: 13 Kwi 2017 21:46 przez beatazg.

Kupię -Parzydło Leśne, Lepiężnik, Tarczownica , Miskant Olbrzymi 14 Kwi 2017 20:01 #535137

  • karol
  • karol's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 331
  • Otrzymane dziękuję: 158
Mam wszystkie te rośliny ale nie w takich ilościach.
Za tę wiadomość podziękował(a): elblando


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.381 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum