TEMAT: Przyjmę/kupię borówkę amerykańską, jagodę kamczacką

Przyjmę/kupię borówkę amerykańską, jagodę kamczacką 17 Cze 2018 14:07 #613507

  • Lilith
  • Lilith's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 892
  • Otrzymane dziękuję: 2936
Witajcie. Mam jedną jagodę kamczacką. Niestety nie wiem jak ją rozmnażać - jest już dużym krzakiem, ale ma mało owoców - przypuszczalnie brak koleżanki. Czy ktoś by miał taką oddać/sprzedać? Domyślam się, że to jesienią/wiosną? Ja kupując w markecie trafiłam fajnie, ale np sąsiadka kupuje co jakiś czas i nic z nich nie ma. Moja jest chyba wczesna (owoce są przed truskawkami), ale jak widać mrozy jej nie szkodzą. Dlatego szukam dla niej towarzyszki.

Szukam też borówek amerykańskich - kupowałam już kilkukrotnie w marketach, ale niestety nic z nich nigdy nie było. Wydaje mi się, że sprzedają same wczesne (często bez nazwy odmiany), a u mnie często przymrozki w maju nawet na koniec (od rzeczki chłód idzie). Dlatego kupię/przyjmę borówkę od kogoś kto ma sprawdzoną w podobnych warunkach. Chyba potrzebne są dwie odmiany z tego co czytałam, o podobnym czasie kwitnienia, więc takich szukam.


Zielone okna z estimeble.pl

Przyjmę/kupię borówkę amerykańską, jagodę kamczacką 12 Lip 2018 23:29 #617948

  • Wiolinka
  • Wiolinka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 310
  • Otrzymane dziękuję: 194
Mam jagody kamczackie to ich drugi sezon u mnie. Dobrze owocują w zeszłym roku miały
b.niewielką ilość owoców i tym też niewiele ale już zauważalne na krzewie.
Mogę tylko podpowiedzieć, bo nie rozmnażałam jeszcze, że lubią półcień ( tak jak polskie jagody)
a ziemia raczej obojętna no i muszą być dwie dla dobrego zapylania.
Pozdrawiam małych i dużych ogrodników,:wink2:

Moje motto życiowe ,"Wszystko jest trudne nim stanie się proste",

Przyjmę/kupię borówkę amerykańską, jagodę kamczacką 23 Lip 2018 15:03 #619403

  • Lilith
  • Lilith's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 892
  • Otrzymane dziękuję: 2936
Dzięki - muszę moją przesadzić, bo w słońcu jest. Niestety podejrzewam, że ponieważ mam aż jedną to dlatego owoców malutko, a krzaczysko już się ogromne zrobiło (ma 3 lata).

Przyjmę/kupię borówkę amerykańską, jagodę kamczacką 23 Lip 2018 22:50 #619477

  • Wiolinka
  • Wiolinka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 310
  • Otrzymane dziękuję: 194
No raczej nie są to samotnice. Ja mam dwa krzaczki obok siebie i trzeci w zupełnie innej
części działki trochę nawet się bałam czy tak solo będzie owocowała ale dała radę.
Wszystkie 3 mimo, że małe ładnie owocowały ale dopiero w tym roku.
Mam je 3 rok i dodam, że lubią jak jest wilgotno ale woda nie stoi.
Będziesz musiała jednak dokupić drugi krzaczek, czasami jesienią a w zasadzie
od września są w sprzedaży w marketach. Ja nastawiam się na jeszcze jeden krzaczek.
Pozdrawiam małych i dużych ogrodników,:wink2:

Moje motto życiowe ,"Wszystko jest trudne nim stanie się proste",

Przyjmę/kupię borówkę amerykańską, jagodę kamczacką 23 Lip 2018 23:37 #619482

  • Lilith
  • Lilith's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 892
  • Otrzymane dziękuję: 2936
Mam miejsce w półcieniu, wiecznie wilgotne - tam ja przeniosę i dokupię. Gdybym wiedziała jak rozmnażać to bym sama spróbowała. Sąsiadka ma chyba jedną kamczacką i chyba tylko dlatego moja ma te owoce. Ja wtedy ostatnią kupiłam, więc jedna była.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.303 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum