TEMAT: Ziołowy Straganik

Ziołowy Straganik 29 Sty 2017 21:23 #520332

  • Edyta D
  • Edyta D's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 522
  • Otrzymane dziękuję: 767
Witajcie, :)
zakładam wątek w którym będziemy zajmować się Ziołowym Straganikiem. Świstakiem, który będzie przyjmował od Was nasiona, pakował i je dla Was rozsyłał będę ja.

Ogólnie to zasady są takie same jak w przypadku Kwiatowego Straganiku. Pozwolę sobie je tu wkleić, tak dla jasności.

Wiem, że każdy chce, aby jak najszybciej dostać nasiona. Jeśli się ze mną zgadzacie, to wraz z kopertą wysłaną na poniższy adres dołączcie priorytetowy znaczek. Nasiona będę się starać wysyłać od razu po otrzymaniu koperty zwrotnej, jeśli takiej nie otrzymam to nie wysyłam na swój koszt.
Jeśli zamawiacie większą ilość różnych nasion, pamiętajcie o większej kopercie lub dwóch z dwoma znaczkami. Nie zapominajcie, że mała paczka jest małą do 2 kg. ;)

Bardzo proszę o czytelne podpisywanie wysłanych nasion.

Na stronie proszę o opis ze zdjęciem. Ułatwi to dokonanie właściwego wyboru co do odmiany.

W Straganiku Ziołowym bądźmy dla siebie uprzejmi i darzmy się wzajemnym szacunkiem, ale przede wszystkim uczciwością :flower2:
Zasada dla nowych uczestników jest prosta - jeśli chcesz coś otrzymać, najpierw coś wyślij.

Na początek proponuję, abyście przysyłali do mnie swoje nasiona, wtedy wówczas stworzę Formularz zamówień i razem będziemy cieszyć się obdarowując kogoś oraz będąc obdarowywanym. :)

Klikając w poniższy link przeniesiemy się do Formularza zamówień

ZAKĄTEK KWIATOWO-ZIOŁOWY



Mój adres:
Edyta Dmochowska
ul. Zakole 44
05-252 Dręszew
gm. Dąbrówka
Ostatnio zmieniany: 08 Lut 2017 16:24 przez Adasiowa.


Zielone okna z estimeble.pl

Ziołowy Straganik 29 Sty 2017 22:24 #520339

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Edytko witam wśród Świstaków. :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Edyta D

Ziołowy Straganik 06 Lut 2017 17:54 #521854

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Dzisiaj poszły do wysyłki
Kolendra.
W ubiegłym roku miałam ją pierwszy raz i jestem nią zachwycona. Zioło jak zioło znane, ale to jest piękna roślina, spokojnie można ja posadzić miedzy różami, albo jako tło dla bylin.Wysoka obsypana drobnymi kwiatuszkami od połowy czerwca do sierpnia. Wtedy trzeba zbierać nasiona. Posiałam ja za namowa pomodoro do kuwety wtedy co i sałaty czyli gdzieś końcem lutego i trzymałam na zewnątrz,w kwietniu wsadziłam do gruntu i oczywiście zapomniałam. W czerwcu zaczęła kwitnąc. No i czy nie jest piękna? Jako zioło zużułam ją prawie całą do grilowanych papryk z serem. Tam świeża kolendra jest jednym ze składników.

IMG_0017-8.jpg
Ostatnio zmieniany: 06 Lut 2017 17:55 przez Emalia112.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, rozalia, Edyta D, iwa

Ziołowy Straganik 06 Lut 2017 18:06 #521858

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Koper włoski.
Słabo mi wiązał nasiona, bo był bardzo późno posadzony. Posiałam go tak samo jak i kolendrę i wystawiłam na zewnątrz no niestety zmarzł. Posiałam drugi raz, ale to już przesunęło termin. Miałam go bardzo późno. Wykorzystałam na sałatki z pomidorów , koprem włoskim i serem typu feta. Jak dla mnie zbyt dominuje każdą potrawę, ale jak ktoś lubi egzotyczne akcenty to... trzeba spróbować. Jesienne przymrozki zupełnie mu nie szkodziły był na gruncie do grudnia.

IMG_20161018_102142.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, rozalia, Edyta D

Ziołowy Straganik 06 Lut 2017 20:28 #521904

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Do oferty ziół, która zagości tutaj niebawem, zaliczymy sobie także pietruszkę naciową zwykłą, kędzierzawą, kumin, rukolę, bazylię, koperek, szczypiorek, lubczyk, musztardowce, kozłka lekarskiego ( walerianę ), czosnek niedźwiedzi, melisę, miętę, wiesiołka, dziurawca, majeranek ... jednym słowem : zachęcam wszystkich, którzy dysponują nasionami ziół "przyprawowych" i tych "ozdobnych", aby przysyłali je na nasz Straganik :)
Wspólnie możemy stworzyć całkiem fajną bazę :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Edyta D

Ziołowy Straganik 08 Lut 2017 08:45 #522196

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
KłosowiecAgastache
Fenekułowy.

Mocno aromatyczne zioło które całe lato było podstawowe do wszelkiego rodzaju sałatek do wyrobu octów , olei, a przede wszystkim do pieczonej dyni i innych zapiekanek.
Po zatym to bardzo atrakcyjna roślina ozdobna. Ten wysoki biały dobrze wygląda w łanach. Jest też wybitnie miododajną rośliną.

IMG_00702-2.jpg


Druga odmiana jest kłosowiec meksykański dużo niższy o zgrabniejszym pokroju, ale nie tak aromatyczny.
IMG_00742.jpg


IMG_0088-2.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, Kasionek, Edyta D

Ziołowy Straganik 08 Lut 2017 11:28 #522233

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Emalko, bardzo dziękuję :) Który z nich zasili Ziołowy Straganik ? Wysłałam do Edytki nasiona od Ciebie, ale bez konkretnej nazwy.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Ziołowy Straganik 08 Lut 2017 12:23 #522251

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Chyba fenekułowy bo to mój faworyt.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Ziołowy Straganik 08 Lut 2017 16:25 #522290

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Pierwszy wpis tego wątku zawiera link do Formularza zamówień - zapraszamy do korzystania :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Edyta D

Ziołowy Straganik 08 Lut 2017 19:58 #522333

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1646
  • Otrzymane dziękuję: 3546
Wysłałam nasionka bazylii Giant Napoletano- niestety nie przyszło mi do głowy w lecie jej obfocić.
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Edyta D

Ziołowy Straganik 09 Lut 2017 13:27 #522464

  • Edyta D
  • Edyta D's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 522
  • Otrzymane dziękuję: 767
Emalko dziękuję za nasionka ziół

Ziołowy Straganik 09 Lut 2017 15:35 #522480

  • janinka-n
  • janinka-n's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Witam wszystkich odwiedzanych i odwiedzających.
  • Posty: 602
  • Otrzymane dziękuję: 1647
Bardzo się cieszę z tych nowych wątków .Fotki bardzo pomogą nowicjuszom w wyborze nowych roślin do uprawy.Ja sama nabrałam wiele nowości i buszuję
teraz po necie w poszukiwaniu wiadomości.Bardzo prosiłabym o jakieś wskazówki dotyczące wysiewu i uprawy; pigwowca.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Edyta D


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.320 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum