• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Wyprzedaż roślin u Bobki

Wyprzedaż roślin u Bobki 07 Mar 2021 21:12 #751524

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5542
  • Otrzymane dziękuję: 26107
Bogusia podejdź do tego metodycznie, nie likwiduj wszystkiego na łapu capu. Ustal sobie jakiej wielkości rabatą z drobiazgiem potrafisz się zaopiekować bez pomocy męża i zasadź/zostaw tam te, które najbardziej kochasz, to mogą być 3 m2, ale zostaw tam te roślinki, które Cię najbardziej cieszą, np. krokusy, śnieżniki, zwykłe narcyzy, to są cebulowe z którymi nie ma zbyt wiele roboty, dają rady nawet bez przesadzania, mogą rosnąć wiele lat na tym samym miejscu. Zostaw rośliny na razie w spokoju (już z samym wykopaniem się urobisz jak wół, więc po co). Jak nie zapewnisz roślinom takiej opieki jak do tej pory, słabe będą zanikać, silne będą się rozrastać, ja bym zostawiła to na żywioł, za 2 lub 3 lata zobaczysz co i jak. Ech żizni, żizni wot ty durna bałałajka.... Uściski dla Ciebie i męża.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, MARRY, Ninia, romashka, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

Wyprzedaż roślin u Bobki 07 Mar 2021 21:18 #751526

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5976
  • Otrzymane dziękuję: 21653
Ninia a pewnie że bedę myśleć i działać ,żeby w krótkim czasie nie płakać ,że tez na to działanie poprawkowe nie mam siły :happy: Co za życie ,szalone kwiaciareczki :wink2: naprawdę pomyślcie zanim takich rabat na wyodrębniacie z trawnika bo tworzy się szybko potem tak jak ja likwidować chce się ,tylko ten proces nie jest też lekii :jeez:



Bardzo Wam jeszcze raz dziękuję ,dzielcie się swoimi przemyśleniami tutaj swobodnie ,komuś wpadnie taki post zanim narozrabia w ogrodzie :laugh1: to siądzie twardo na ziemię i przemysli.
A tak właściwie to problem jest głębszy przy okazji poruszonego prze ze mnie ,rodziny nie mieszkają w pobliżu ,dzieci wyjeżdżają za pracą ,rodzice zostają sami często z tym ,co tworzyli przez lata .Przybicie deski na dachu w pewnym momencie przekracza możliwości fizyczne ,a cała reszta? Eh zebrało mnie na rozważania ,ale to smutny temat i sądzę znany wielu .
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Ostatnio zmieniany: 07 Mar 2021 22:10 przez Bobka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ninia, romashka, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula

Wyprzedaż roślin u Bobki 07 Mar 2021 22:10 #751539

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5976
  • Otrzymane dziękuję: 21653
Babcia Ala wrote:
Bogusia podejdź do tego metodycznie, nie likwiduj wszystkiego na łapu capu. Ustal sobie jakiej wielkości rabatą z drobiazgiem potrafisz się zaopiekować bez pomocy męża i zasadź/zostaw tam te, które najbardziej kochasz, to mogą być 3 m2, ale zostaw tam te roślinki, które Cię najbardziej cieszą, np. krokusy, śnieżniki, zwykłe narcyzy, to są cebulowe z którymi nie ma zbyt wiele roboty, dają rady nawet bez przesadzania, mogą rosnąć wiele lat na tym samym miejscu. Zostaw rośliny na razie w spokoju (już z samym wykopaniem się urobisz jak wół, więc po co). Jak nie zapewnisz roślinom takiej opieki jak do tej pory, słabe będą zanikać, silne będą się rozrastać, ja bym zostawiła to na żywioł, za 2 lub 3 lata zobaczysz co i jak. Ech żizni, żizni wot ty durna bałałajka.... Uściski dla Ciebie i męża.

:kiss3: Aluś podejdę metodycznie :bravo: :garden: :wink2: na żywioł powiadasz? :devil1: super określenie porozmawiam sobie z nimi wiosną :hammer: :kiss3:
Bużka :flower1: :drink1:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, romashka, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula

Wyprzedaż roślin u Bobki 07 Mar 2021 22:50 #751548

  • gałązka
  • gałązka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1009
  • Otrzymane dziękuję: 3699
Bogusiu, strasznie to przykre, ale mam nadzieję, że to tylko tak wygląda a będzie dobrze. Nie rób nic na hurra i przede wszystkim nie zamartwiaj się. Każdy ogród ewoluuje zgodnie/lub nie/ z możliwościami utrzymania go. Kiedyś sadziłam krzewy, ale okazało się, że wcale bez obsługowe nie są, bo ciąć trzeba i spalić resztek nie wolno. Pozbyłam się ich praktycznie całkowicie, stawiam na byliny. Co ci te liliowce winne? :D albo sasanki? Ani ich ciąć ani chorują. Rosną, kwitną, zamierają, rosną od nowa...A jeszcze jak ci się wszystko porozrasta to i mało chwastów będzie. Z daliami się po sezonie pożegnaj, za dużo roboty. I tak popatrz na roślinki. Pod kątem ich samowystarczalności. Po co wywalać coś co rośnie samo? To zawsze zdążysz zrobić. Życie wystarczająco boleśnie cię doświadcza żebyś jeszcze pozbawiała się radości ogrodu.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, romashka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

Wyprzedaż roślin u Bobki 08 Mar 2021 08:22 #751562

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5976
  • Otrzymane dziękuję: 21653
Gałązko :kiss3: Bardzo Ci dziękuję ,kolejna dobra rada będę starać się jakoś poukładać ten temat bo kto jak nie ja ? no :wink2: Właśnie wiesz myślałam o tych liliowcach kupionych stoją na balkonie w doniczkach i w pudle ciepło im i pokładam w nich nadzieję na zagęszczenie też.Bo życie niesie tyle niespodzianek i zakupy dokonane jak np dalie wcześniej muszę też wysadzic szkoda tyle kwiatu.Dzisiaj świeci słoneczko nowa energia ,nowe nadzieje ,że może jeszcze będzie dobrze ,ponieważ tyle za nami i za tę nadzieje też bardzo Ci dziękuję :kiss3: :flower1:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, MARRY, romashka, ewakatarzyna, JaKasiula

Wyprzedaż roślin u Bobki 08 Mar 2021 09:45 #751573

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1726
  • Otrzymane dziękuję: 12672
Bogusiu, jest wiele bezobsługowych kwiatów ( byliny). Musi być dobrze. Kilku moich znajomych wygrało
z paskudnymi chorobami. Dużo zdrówka Wam życzę :hug:
Pozdrawiam Ewa
Ostatnio zmieniany: 08 Mar 2021 09:45 przez ewakatarzyna.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, MARRY, romashka, Bobka, JaKasiula

Wyprzedaż roślin u Bobki 08 Mar 2021 10:52 #751585

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5976
  • Otrzymane dziękuję: 21653
Ewuniu dziękuję mam taką nadzieję wciąż na kolejne lata .I mam świadomość też bezradności medycyny ,pomimo ich starań ,ale wierzymy w kolejne zwycięstwo .
Te kwiatki dają oderwanie w pewnym sensie od problemów .
Chwila oddechu ufff i kawka ,której pić nie powinnam :hammer: :wink2:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek, CHI, bietkae, Ninia, ewakatarzyna, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.237 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum