TEMAT: Babopielki (prawie) park.

Odp: Babopielki (prawie) park. 30 Gru 2012 17:51 #105806

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
O mnie M nie mówi, ale na pewno myśli, że jestem nienormalna :rotfl1: Wszystkie rośliny mi się podobają, choć najbardziej róże, a najgorsze, że wszystkie chciałabym mieć.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Babopielki (prawie) park. 30 Gru 2012 18:22 #105818

  • Babopielka
  • Babopielka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham hortensje
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 691
markita- większość z Oazy znało mój ogród z innego forum, na którym pięć lat się produkowałam ;)
Nie jestem tylko hortensjowa, mam też dużo innych, roślinnych pasji.
Uwielbiam byliny i krzewy ozdobne :)

Ewka- mój M już się przyzwyczaił do moich pasji, głównie do tej hortensjowej.
Wmówiłam chłopu, że to są najpiękniejsze rośliny na świecie i mi uwierzył :rotfl1: :rotfl1:

No to teraz czas się pokazać bo nie wszyscy wiedzą, jak Babopielka wygląda :oops:

Oczywiście w hortensjach.



I mąż Babopielki - relaks w iglakach ;)



A tu nasze wnuki :dance:



Pozdrawiam, Bożena
Babopielki prawie park
Hortensje Babopielki Picasa Web Album
hortensjebabopielki Blog
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, dala, sd-a, Jo37, Orszulkaa, r-xxta, futrzasta, Ingrid, Amlos, waldek727, Bozi, VERA

Odp: Babopielki (prawie) park. 30 Gru 2012 19:53 #105849

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Ale duże wnuczki :supr3:
Mój M jest człowiekiem o świętej cierpliwości dla moich zachcianek ogrodowych. Robi różne potrzebne kratki i podpórki-na szczęście lubi i potrafi :)

Odp: Babopielki (prawie) park. 30 Gru 2012 20:07 #105856

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Bożenko, jak to miło znowu Cię zobaczyć.
Jak ten czas leci. Ostatnio jak widziałam zdjęcia Twoich wnucząt były takie małe.
Cieszę się, że znowu zaczęłaś pokazywac swój ogród.
Mam nadzieję, że znowu go zobaczę

Odp: Babopielki (prawie) park. 30 Gru 2012 20:51 #105867

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1190
  • Otrzymane dziękuję: 2300
Jaki piękny ogród, ogród z marzeń, ogród park. Na tamtym forum nie odwiedziłam Twojego ogrodu, dopiero tu i jestem pełna podziwu.
I zaczynam chorować hortensjowo...
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie

Odp: Babopielki (prawie) park. 31 Gru 2012 10:18 #106002

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Miło Cię znowu zobaczyć, Bożenko!
Mam nadzieję, że wiosną będzie nam dane się spotkać, a może lepiej podczas kwitnienia hortensji? :)
Koncepcja podsadzenia Limelight bodziszkami podoba mi się... czy one spokojnie zniosą nasłonecznienie? Nie miałam ich do tej pory w ogrodzie, ale kojarzę z miejscami ocienionymi, nie wiem dlaczego...

Odp: Babopielki (prawie) park. 31 Gru 2012 11:18 #106031

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Miło zobaczyć Ciebie wraz z rodzinką Bożenko :) . Podoba mi się Twoja roślinna niereformowalność ;) , bogactwo Twoich roślin jest oszałamiające :woohoo: . Pysznogłówki, bodziszki rewelacyjne :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 02 Sty 2013 12:26 przez piku.

Odp: Babopielki (prawie) park. 31 Gru 2012 11:22 #106034

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Bodziszki bardzo dobrze znoszą słoneczne stanowiska. U mnie są w zasadzie tylko na słoneczku. :)

Odp: Babopielki (prawie) park. 31 Gru 2012 11:34 #106038

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Danielo, to super! Oznacza to, że koncepcja w całości mi się wyklarowała - wielkie dzięki!

Odp: Babopielki (prawie) park. 31 Gru 2012 16:47 #106128

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Bożenko, po wizytach w Twoim ogrodzie mam kolorowe sny pełne kwiatów :) I oczywiście coraz nowsze pomysły na swój, który dopiero powstaje.
Mój M absolutnie nie zna się na roślinach tzn tak twierdził gdy pytałam czy ładne. Teraz już nie pytam tylko sadzę ;)

Tak w ogóle to ja z pytaniem przyszłam - mam zamiar posadzić hortensje na terenie, który wiosną jest dość długo podmokły (czasami nawet do końca maja) ale od południowej strony. Czy ta podmokłość nie zaszkodzi hortensjom?

Odp: Babopielki (prawie) park. 01 Sty 2013 23:37 #106677

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Patrząc na tak duże ogrody, mam tylko jedno w głowie: skąd bierzecie czas na obrabianie tego? jja mam tylko około 800 w sumie i ledwo daje radę.
Podziwiam piekne zakatki i oczywiście hortensje. Masz dużo bylin, a z bylinami jest mnóstwo pracy. :bravo: :thanks:
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.

Odp: Babopielki (prawie) park. 02 Sty 2013 12:10 #106743

  • Roma
  • Roma's Avatar
Witam gospodynię w Nowym Roku :bye: Lubię spacerować po Twoich włościach.Mam nadzieję,że w tym roku uda mi się wpaść do Ciebie w czasie kiedy hortensje mają swoje 5 minut.Sympatyczna rodzinka aż miło popatrzeć :bravo:

Odp: Babopielki (prawie) park. 02 Sty 2013 14:02 #106778

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Bożenko cudne te Twoje hortensje no i inne roślinki z Twojego ogrodu też .
Ja mam tylko kilka hortensji i jestem z nich bardzo dumna na więcej brakuje miejsca .

Odp: Babopielki (prawie) park. 02 Sty 2013 17:49 #106832

  • Babopielka
  • Babopielka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham hortensje
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 691
ewamaj66 - no widzisz jaka ja stara już jestem, jak mam takie wnuki :whistle: Jeszcze trochę, to tylko fotel
bujany i ciepłe kapcie będą dla mnie odpowiednie :rotfl1:

Margo2 - Gosia widzisz jak szybko rosną cudze dzieci. :) Ja też liczę na to, że w tym roku się zobaczymy.
Pewnie już na wiosnę u Szmita, a póżniej u mnie :)

Malkar - witam :)
Na tamtym forum było tyle ogrodów, że nie sposób do wszystkich zaglądać. Mam nadzieję, że tu będziesz u mnie częstym gościem. Hortensje jednak kuszą :wink2:

piku- Wiesia uwielbiam wszelkie rośliny i nie umiem wybierać, dlatego u mnie jest taki, roślinny galimatias. :oops:

Aguniada- w tym roku oranizuję spotkanie u siebie, oczywiście w czasie kwitnienia hortensji. Myślę, że u Szmita też się spotkamy.
Daniela już Ci odpowiedziała, że bodziszki dobrze rosną na słonecznym stanowisku. To są żelazne rośliny, super zadarniacze i ładnie kwitną.


futrzasta - mój M trochę się zna na roślinach, ale zazwyczaj to ja kupuję rośliny, a on tylko pyta."
A gdzie to posadzisz" :whistle:
Jesli chodzi o podmokły teren pod hortensje bukietowe to myślę, że będzie im tam dobrze.
Jeśli nie stoi tam woda, tylko jest wilgotno to będą pięknie rosły.

Dangar- jeśli się ma taki duży ogód to trzeba i czas znależć na jego obrobienie. Nie ma wyjścia, trzeba
to jakoś utrzymać w jako-takim porządku. :jeez:

Roma- ja też myślę, że wreszcie przyjedziesz do mnie i będziesz mogła pospacerować w realu po moim
ogrodzie. :hug:

e-genia - a Ty byłaś u mnie w czasie kwitnienia hortensji? bo ja już nie pamiętam. Wydaje mi się, że byłaś wcześniej, kiedy jeszcze nie kwitły :unsure: :unsure:


W Nowym Roku pokażę to, co lubię najbardziej :happy4:

Hydrangea macrophylla 'Hokomathyst' EVERLASTING AMETHYST


Hydrangea serrata 'Bluebird'


Hydrangea macrophylla 'Pink Wonder' EVERBLOOM


Hydrangea macrophylla 'Blauer Zwerg'


Hydrangea macrophylla 'AB' GREEN SHADOW


Hydrangea macrophylla 'Cameroun'


Hydrangea macrophylla N.N.
Pozdrawiam, Bożena
Babopielki prawie park
Hortensje Babopielki Picasa Web Album
hortensjebabopielki Blog
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Odp: Babopielki (prawie) park. 02 Sty 2013 17:51 #106836

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Bożenko nie byłam u Ciebie w okresie kwitnienia , a szkoda bo pewnie obłędnie tam wygląda.

Odp: Babopielki (prawie) park. 02 Sty 2013 18:43 #106865

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2553
Bożenko, zastanawiam sie jak to robisz, że hortensje ogrodowe ci kwitną. masz jakis patent na zimowe zabezpieczanie?
Moje dwie trzymam w donicach i zimuje w nieogrzewanej szklarni, niestety ostatniej zimy nawet tam przemarzły. Teraz stoją w budynku gospodarczym, zobaczę jak przezimują. Bo na kwitnienie tej, którą pozostawiłam w gruncie raczej nie liczę :(
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***

Odp: Babopielki (prawie) park. 02 Sty 2013 19:12 #106881

  • Babopielka
  • Babopielka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham hortensje
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 691
Genia - musisz koniecznie w tym roku przyjechać do mnie w czasie kwitnienia hortensji :)
Tak mi się wydawało, że byłaś u mnie w innym terminie.

Dorotka - hortensje ogrodowe sadzę głęboko, czyli zakopuję dwa -trzy oczka. Nawet jeśli zmarzną, to zawsze coś z tych przykrytych ziemią oczek wybije i zakwitnie. Dodatkowo na zimę zabezpieczam je kopczykiem z ziemi, ale w tym roku tego nie zrobiłam, byłam chora i mi się nie chiało :(
Wszystkie moje ogrodowe i piłkowane w tym roku zostały przesadzone na nowe miejsce i w tym roku okryłam je zimową agrowłókniną. Nie wiem jak przezimują, ale mam ich za dużo na przechowywanie w pomieszczeniu. :unsure:

Hydrangea macrophylla 'Ranice' NIZZA


Hydrangea macrophylla 'Ripple'


Hydrangea macrophylla 'Bouquet Rose'


Hydrangea macrophylla 'Trophy'
Pozdrawiam, Bożena
Babopielki prawie park
Hortensje Babopielki Picasa Web Album
hortensjebabopielki Blog
Ostatnio zmieniany: 02 Sty 2013 19:26 przez Babopielka.

Odp: Babopielki (prawie) park. 02 Sty 2013 20:48 #106929

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Bożenko, jak już mi się udało kupić te nowoczesne ;) ogrodówki, które kwitną na tegorocznych pędach, całkiem przez przypadek, zresztą, to ostatniej zimy mi wymarzły... :evil: Widać, one mi jednak niepisane...
A szkoda, bo teraz pojawiają się takie cudne... Jak te Twoje na przykład... Trzymam kciuki, żeby przetrwały w dobrym stanie i zakwitły!
Ty w hortensjach, M. w iglakach... No tak, każdy w tym, co lubi! :)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.322 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum