TEMAT: Babopielki (prawie) park.

Odp: Babopielki (prawie) park. 30 Lis 2013 17:33 #207404

  • zosiac
  • zosiac's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 178
  • Otrzymane dziękuję: 83
Bożenko,bardzo się cieszę,że istnieją miłośnicy hortensji ogrodowych.Ja też je bardzo
lubię ale muszę ukrywać za altaną bo często mi kradli,chcę ją wiosną przesadzić
w bardziej eksponowane miejsce /może nie ukradną/,jest bezimienna.
Mam prośbę do Ciebie,może mogłabyś ją nazwać.Gdyby zginęła z mojego
ogródka wiedziałabym co kupić.
Hortensjaogrod.JPG
Pozdrawiam.Zosia


Zielone okna z estimeble.pl

Babopielki (prawie) park. 30 Lis 2013 20:23 #207430

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Piękny , Bożenko , masz swój ogród. Lekko faliste ukształtowanie terenu sprawia, że ogród jest taki tajemniczy; kolorowe, rabaty pośród zieleni trawnika -nic tylko spacerować i podziwiać. I ta przestrzeń!

Babopielki (prawie) park. 30 Lis 2013 20:39 #207441

  • peonia
  • peonia's Avatar
Ja mam duzo do nadrobienia, jutro sobie obejrzę cały wątek. Widoki cudowne.

Babopielki (prawie) park. 30 Lis 2013 23:00 #207482

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Witam Bożenko przejrzałem cały wątek i zajrzałem na twój blog jestem pod wrażeniem twojego parku ale pracy to ci nie zazdroszczę chociasz uwielbiam rośliny to nie zawsze mój kręgosłup idzie w parze z chęciami :happ Śliczne masz hortensje ,ja z uwagi na wielkość działki 4 ary mam tylko 4 szt ale i tak zawsze zachwycam się ich pięknem gdziekolwiek rosną . Iglaczki męża są równie ładne też mam ich dużo jak na tak małą działkę ale całość twojego ogrodu robi piorunujące wrażenie , :thanks:

Odp: Babopielki (prawie) park. 30 Lis 2013 23:48 #207488

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
zosiac wrote:
Bożenko,bardzo się cieszę,że istnieją miłośnicy hortensji ogrodowych.
No istnieją jeszcze, ale sporo już wyginęło! ;) :lol: Stali się miłośnikami chętniej kwitnących roślin ;) Ale cóż się dziwić, skoro guru od hortensji milczy... Nie zachęca, nie kusi, nie naucza... Wiem, wiem, widziałam w hortensjowym dziale, ale tu to taka prowokacja, z góry skazana ha niepowodzenie! :rotfl1:

Babopielki (prawie) park. 01 Gru 2013 12:32 #207513

  • peonia
  • peonia's Avatar
Napatrzyłam sie na Twoje rosliny, piękne hortensje tojady, dzwonki,

Muszę poczytac o tojadaćh , rośnie mi tylko napellus, po
dziwiam jak to wszystko ogarniasz.
Idę poczytać o hortensjach,mam Grandiflorę i Floribundę, na wiećęj brak miejsca na działce.

Babopielki (prawie) park. 02 Gru 2013 13:07 #207693

  • Babopielka
  • Babopielka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham hortensje
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 691
Myślałam, że mój wątek ogrodowy będzie sobie spokojnie wisiał, gdzieś na ostatniej stronie, a on
został wyciągnięty na światło dzienne ;)
Sezon ogrodowy minął bardzo szybko, to pewnie dlatego, że ja się starzeję i nie ogarniam wszystkiego. :unsure:
Wprowadziłam pewne zmiany w moim ogrodzie, jak zwykle miałam różne koncepcje (gorzej z ich wykonaniem). Przerobiłam 'Białą Rabatę', zmieniłam jej kształt, powiększyłam ją i położyłam na nią agrowłókninę.
Wiem, że jest tu dużo przeciwników sadzenia roślin na "agro" ale w dużym ogrodzie trzeba sobie ułatwiać pracę. Inaczej ogród przemieni się w jedno wielkie "chwastowisko". :whistle:
Zdjęć roślin mam mało w tym roku, przeważnie tylko hortensje miały sesje zdjęciowe. :oops:

Nati- odpisałam Ci w prywatnej wiadomości.

zosiac - Twoja hortensja jest podobna do 'Renate Steiniger , to tylko takie moje skojarzenie, nie identyfikacja Za mało szczegółów, żeby ją zidentyfikować.

peonia - tojady nie lubią kwaśnej gleby. U mnie nie ma takiej więc dają radę. :)

TOMEX- a ja czasami marzę o takim małym ogrodzie. Mniej pracy ale i mniej roślin można posadzić.

Martusia - no jak mam zachęcać, skoro moje zachęty z góry skazane są na niepowodzenie? Jaką dziwną pasję mam(mój M tak mówi), mało jest miłośników hortensji, zwłaszcza ogrodowych. Czuję się osamotniona w swoim szaleństwie. :cry3:
Jakaś grupa wsparcia by mi się przydała. :)

A to na zachętę dla Wszystkich zostawiam. :P









Pozdrawiam, Bożena
Babopielki prawie park
Hortensje Babopielki Picasa Web Album
hortensjebabopielki Blog
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejek, Przemek, Ingrid, Amlos, piku, waldek727, madzia, xMonia, luki, zosiac, Nati

Babopielki (prawie) park. 02 Gru 2013 21:49 #207798

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Ja pragnę zauważyć, że na zachętę zostawiła Pani bukietowe, a do tych zachęcać nie trzeba! ;) :P Niemniej jednak najpiękniejsze na forum są Twoje bezapelacyjnie! A tam na forum... Nie tylko!
W tej dziedzinie w każdym razie czujesz się mniej osamotniona? ;)
Bożenko, pytanie do znawcy, pozwolisz... Tyle się tych nowych odmian bukietówek pojawia, a wiesz, nie każdy kocha wszystkie ;) , co z tych nowych odmian byś poleciła? Bo to, co nowe na rynku, to Ty pewnie masz od jakiegoś czasu...
Ja mam o tyle dobrze, że przyjeżdżam do pewnej szkółki i widzę 10 nowych odmian w fazie liści jedynie, pozostaje mi zapisać nazwy, sprawdzić w internecie, ale to nie to samo...
Powiedz, za czym warto się rozglądać... :)

Babopielki (prawie) park. 02 Gru 2013 22:44 #207819

  • Babopielka
  • Babopielka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham hortensje
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 691
Marusia - na zachętę zostawiłam hortensje bukietowe, te mają więcej zwolenników ale wbrew pozorom, aż takie popularne nie są. Przynajmniej w moich stronach ciągle należą do rzadkości. :dry:

Z nowości mogę polecić 'Jane' LITTLE LIME, o ile jej jeszcze nie zdobyłaś na swoim słynnym "szkółkingu" :lol:
Jest mała, zwarta ma duże kwiatostany, które bardzo długo utrzymują ładną barwę.







Kolejna warta uwagi to odmiana 'Ruby' ANGEL'S BLUSH







Ciekawa jest też 'ILVOMindy' MEGA MINDY









Nie wiem, czy pytasz właściwą osobę. Wiesz, że ja wszystkie lubię, dla mnie wszystkie są piękne. I mogłabym je tu wszystkie wyszczególnić :oops:


Teraz zostawię coś z tych mniej lubianych, czyli ogrodowych. :P

'Hanabi'





'Zorro'



Pozdrawiam, Bożena
Babopielki prawie park
Hortensje Babopielki Picasa Web Album
hortensjebabopielki Blog
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Ingrid, piku, waldek727, beatab, Elżbieta, Nati

Babopielki (prawie) park. 03 Gru 2013 21:07 #208014

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Bożenko, dzięki! Little Lime koniecznie, to wiem, ale jeszcze jakoś nie trafiłam... Ja lubię te pełne bardziej niż ażurowe, ale to się może zmienić... A i powiem Ci jeszcze, że czytanie Waszych obserwacji uchroniło mnie przed zakupem 'Candlelight', ale jednak jakby pojawiły się te limonkowe odcienie, to daj znać! :)
Za to kupiłam Polar Bear, Diamant Rouge i Levanę, dobre kupiłam? Powiedz tylko "tak"! ;)

Babopielki (prawie) park. 04 Gru 2013 09:14 #208084

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
piękna jest Zorro chyba mi umknęła wśród twoich piękności, fiolet taki osiąga się pewnie przy większej ilości torfu? bo naturalnie chyba taka nie jest?

Babopielki (prawie) park. 04 Gru 2013 16:36 #208141

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Piękne są wszystkie hortensje bez wyjątku ....czy te ogrodówki kwitną na tegorocznych pędach czy na zeszłorocznych....

Babopielki (prawie) park. 05 Gru 2013 09:41 #208246

  • Babopielka
  • Babopielka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham hortensje
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 691
Martuś - ja wolę hortensje o koronkowych kwiatostanach ale te o pełnych też lubię :)
CANDLELIGHT jest najbardziej przereklamowaną odmiana, jaką znam. Zdjęcia w sieci nie mają nic wspólnego z jej naturalnym wyglądem. Większość z nich przedstawia podkolorowaną 'Limelight'. Według mnie jest to uboższa siostra 'Ruby' ANGEL'S BLUSH, ma mniej dekoracyjnych kwiatów płonnych. Limonkowej barwy nie ma w żadnej fazie rozwoju

CANDLELIGHT



Jeśli chodzi o POLAR BEAR to zapowiada się ciekawie. :)


'Diamant Rouge' też na tak


I 'Levana' też tak , tak i tak, moja ulubiona odmiana :)



Nati- barwa kwiatów zależy od kwasowości gleby. 'Zorro' w kwaśnej ziemi będzie niebieska.


Alina - te hortensje kwitną na pędach dwuletnich - niestety.



Dla odmiany kilka jesiennych widoków, zdjęcia z 11 października. :)













Pozdrawiam, Bożena
Babopielki prawie park
Hortensje Babopielki Picasa Web Album
hortensjebabopielki Blog
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, anka_, Ingrid, piku, waldek727, Leosta, luki

Babopielki (prawie) park. 05 Gru 2013 12:19 #208259

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Ale cudne widoki! Czy wśród tych kolorowych krzewów masz może fotergillę?

Babopielki (prawie) park. 05 Gru 2013 13:03 #208268

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Bożenko, październikowe zdjęcia bardzo, bardzo urokliwe!!!
Jeśli chodzi o grupę wsparcia miłośników hortensji ogrodowych, to ja się zapisuję :)
Lubię wszystkie hortensje, bukietowe za niezawodność, dębolistne za piękne liście, asperki za liście i ciekawe kwiaty, ale moim NUMEREM JEDEN są zdecydowanie ogrodowe :flower1: Bo to i liście piękne wiosną, a jesienią wspaniale się przebarwiają i kwiaty niesamowitej urody :flower2: Hortensje ogrodowe mają jednak jedną, zasadniczą wadę - to nie są rośliny naszego klimatu :(
nawet u mnie w strefie klimatycznej 7a rzadko się zdarza, żeby naprawdę obficie kwitły. A tylko wtedy wyglądają pięknie...Widziałam we Włoszech kwitnące krzaczory hortensji ogrodowych dwumetrowej wysokości. Widok był niezapomniany!
Ja w tym roku postanowiłam, że jednak swoje ogrodówki okryję agrowłókniną, choć dotąd dostawały tylko kopczyki...Są warte odrobiny wysiłku ;)
Dla Ciebie włoskie hortensje, chociaż nie ogrodowe, bo chwilowo nie mogę znaleźć, ale też ładne B)

hortensjawochy.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Babopielki (prawie) park. 05 Gru 2013 14:44 #208279

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jej jakie piękne są te hortensje :hearts:
zaś od razu zakochałam się w Zorro.......no coś pięknego :hearts:

Babopielki (prawie) park. 05 Gru 2013 16:31 #208296

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
dala wrote:
Bożenko, październikowe zdjęcia bardzo, bardzo urokliwe!!!
Jeśli chodzi o grupę wsparcia miłośników hortensji ogrodowych, to ja się zapisuję :)
Lubię wszystkie hortensje, bukietowe za niezawodność, dębolistne za piękne liście, asperki za liście i ciekawe kwiaty, ale moim NUMEREM JEDEN są zdecydowanie ogrodowe :flower1: Bo to i liście piękne wiosną, a jesienią wspaniale się przebarwiają i kwiaty niesamowitej urody :flower2: Hortensje ogrodowe mają jednak jedną, zasadniczą wadę - to nie są rośliny naszego klimatu :(
nawet u mnie w strefie klimatycznej 7a rzadko się zdarza, żeby naprawdę obficie kwitły. A tylko wtedy wyglądają pięknie...Widziałam we Włoszech kwitnące krzaczory hortensji ogrodowych dwumetrowej wysokości. Widok był niezapomniany!
Ja w tym roku postanowiłam, że jednak swoje ogrodówki okryję agrowłókniną, choć dotąd dostawały tylko kopczyki...Są warte odrobiny wysiłku ;)
Dla Ciebie włoskie hortensje, chociaż nie ogrodowe, bo chwilowo nie mogę znaleźć, ale też ładne B)

hortensjawochy.JPG

proszę powiedzieć jaka to hortensja, dziękuję z góry

Babopielki (prawie) park. 28 Gru 2013 09:47 #210989

  • beatab
  • beatab's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 180
  • Otrzymane dziękuję: 49
Bożenko- zapisuję się do grupy wsparcia(chociaż one nie bardzo mnie lubią)- będę próbować dalej :bye:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.473 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum