TEMAT: Ogród Grażyny i Romka 2012

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 16 Mar 2012 21:36 #12237

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Romku, dzięki za spacer po Twoim pięknym ogrodzie!
Cieszę się, że jesteś z nami w Oazie, bo byłoby dla nas wielką stratą nie móc oglądać i podziwiać TAKIEGO ogrodu :)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 21 Mar 2012 22:28 #14567

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Romek, tylko nie mów, że jak przyjeżdżasz z pracy jest już ciemno i nie możesz zrobić zdjęć! ;) Skądinąd znamy taką wymówkę ;)
Jak postępy wiosny u Ciebie? Co kwitnie, a co nie i dlaczego? :silly:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 21 Mar 2012 22:36 #14572

  • Poll
  • Poll's Avatar
Romek nie ma zbyt wiele czasu, bo chucha na hostowe bubki ... :whistle:

Ale może znajdziesz chwilkę czasu , by zaprezentować nam swoja wiosnę.
:bye:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 23 Mar 2012 23:15 #15432

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Marta zgadła, marzec to okres kiedy mam najwięcej pracy. Popołudniami mam zaledwie tak godzinkę czasu na pracę w ogrodzie, a soboty i niedziele jak dotychczas zajęte na inne cele. Dziś udało mi się wcześniej urwać i zrobiłem kilka fotek. Wiosna u mnie bardzo spóźniona. Ale są już pierwsze jej oznaki. Wzeszły nieliczne przebiśniegi, startują dopiero krokusy, wschodzą tulipany, zimowity, narcyzy.

Polu, hosty jeszcze nie wschodzą, ale zrobiłem koło nich porządek, poucinałem uschnięte liście paproci, zebrałem pozostawione na zimę zasuszone liście host. Większość tych liści usunąłem jeszcze jesienią, ale nie zdążyłem wtedy usunąć wszystkich. Zazdroszczę ci tych pomocników w ogrodzie. Niestety muszę sam sobie radzić z tymi wszystkimi pracami.

Dorotko, z każdym rokiem wydaje mi się, że zbyt dużo tego w naszym ogrodzie. Żona przypomina mi o tym bardzo często. :club2:

Halinko, jesienne zdjęcie naszego ogrodu jest w kalendarzu forumowym na ten rok. W ankiecie na zdjęcie jesienne rzeczywiście było jedno z powyższych zdjęć.

Jolu, na nowe zdjęcia host też się nie mogę doczekać. Z przerażeniem po zimie zauważyłem ślady żerowania wśród nich gryzoni. Od razy wysypałem do norek trutkę. Myślę, że to pomoże. :flower:

Dorotko, jak uporamy się jutro rano z pracami porządkowymi na święta w domu to popołudniu też wezmę się za czyszczenie oczek.

Mintako, przytnij ostro w tym roku po przekwitnięciu, zagęszczą się wtedy, a w przyszłym roku zakwitną na tegorocznych pędach. Dwa lata temu pażdziernikowy śnieg całkiem zdeformował mi oba krzaki forsycji. Obwiązałem je wtedy na zimę mocno sznurkami i przywróciłem dawny kształt.

I witam serdecznie Genię, Dalę, Elę, Romę, Magdę, Marysię, obie Marty i Pawła.
Obiecuję, że jak ogród ruszy wiosennymi barwami pełną parą zdjęć będzie więcej, choć zapewne nie tak dużo jak dotychczas. Wszystko przez te zmiany w imageshacku.





Na zdjęciu jodła koreańska (Abies koreana) "Houtmeyer".






Sosna górska (Pinus mugo)"Varella" z młodymi przyrostami. Wypuściła je późną jesienią i przetrwały zimę.



Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 23 Mar 2012 23:26 #15437

  • Poll
  • Poll's Avatar
rm27 wrote:


Obiecuję, że jak ogród ruszy wiosennymi barwami pełną parą zdjęć będzie więcej, choć zapewne nie tak dużo jak dotychczas. Wszystko przez te zmiany w imageshacku.

Tak, teraz należy się logować a bezpłatne konto ograniczone jest do 500 zdjęć. Do tego trzeba wstawiać fotki pojedynczo, nie po kilka, jak było wcześniej. Koniecznie muszę podpytać o inny "wstawiacz" zdjęć. :placze:

Moje hosty ruszyły, pierwsza jest Albopicta, wystaje już 2 cm nad ziemię. Nie cieszy mnie to, zdaję sobie sprawę, że to o wiele za wcześnie i raczej nie możemy liczyć na wiosnę stulecia. Przygotuję włókninę i stroisz świerkowy, aby w razie przymrozków zabezpieczyć tego szybkiego Billa. :P

Małopolsce zima dopiekła w tym roku, choć jak pamiętam, w innych latach Twoje rośliny wyprzedzały w rozwoju moje o kilka dni. Teraz tez nie jest źle, kwitną u was przylaszczki, kotki posypały się na wierzbie...Chyba nie odstajecie od nas _ dolnoślązaków?

:bye:
Ostatnio zmieniany: 23 Mar 2012 23:32 przez Poll.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 24 Mar 2012 06:23 #15456

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2553
Romku, bezpłatne konto do 500 zdjęć można założyć na ....Grażynkę :rotfl1:
Ja korzystam też z Picasa, dodatkowy atut to szybka przesyłka i automatyczne zmniejszanie zdjęć podczas przesyłu. Tyle, że wstawiac trzeba albo przez okno powyżej albo dopisując po obu stronach skopiowanego linku
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 24 Mar 2012 11:00 #15490

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Coś tam już jednak ruszyło :woohoo: Ogród kolorowy się robi ;)
No proszę Varelka z przyrostami, tak więc zostałeś liderem wiosennych, iglastych przyrostów :drink1:
Pięknie :bravo:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 24 Mar 2012 18:35 #15574

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Romku Twój ogród zawsze jest ciekawy , ale jesień zachwyca swoimi kolorami , muszę coś zmienić w swoim ogrodzie :thanks: .
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 24 Mar 2012 20:45 #15647

  • piofigiel
  • piofigiel's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 14
  • Otrzymane dziękuję: 5
Rzeczywiście Romku, u nas w Krakowie wiosna jakoś mniej kolorowa jak na razie, niż w innych rejonach co widać w wątkach. Martwię się też wszechobecną suszą, nawet trawa nie chce się zielenić. Zobaczymy co będzie dalej, oby pogoda sprzyjała, to ogrody pokażą pełnię urody :)

Pozdrawiam Tomek :bye:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 26 Mar 2012 17:40 #16403

  • Ania
  • Ania's Avatar
Piękny ogród o każdej porze roku,niesamowite barwy :flower2: Wszystko pięknie zaaranżowane,każdy kącik dopieszczony :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 26 Mar 2012 21:24 #16538

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Tomku, witam serdecznie na nowym forum.

Polu, Dorotko, na imageschacku mam już dwa konta i myślę jeszcze kilka założyć. To samo zrobiłem z Picassa.

Jolu, jak wiosna ruszyła to jak na złość nie mam teraz aparatu, pożyczyłem synowi. Próbowałem zrobić coś komórką ale kiepsko wyszły.

Geniu, ciągle coś zmieniamy w naszych ogrodach. Dziś posadziłem 6 róż, przesadziłem kilka odrostów forsycji i siewkę pęcherznicy. Dalej przycinałem krzewy, musiałem nawet całkiem wyciąć jedną wierzbę Hakuro (wcześniej sam ją ukorzeniłem) i co mnie smuci tamaryszka. Niestety całkiem nie było już dla nich miejsca. Zagłuszyły je krzewuszka i kolkwicja. Muszę jeszcze przesadzić kilka iglaków i wawrzynka wilczełyko, który nota bene ładnie już kwitnie.

Aniu, ponieważ nie mam nowych zdjęć przypominam krótkie filmiki o porach roku w naszym ogrodzie.

WIOSNA

picasaweb.google.com/1023217964180976176...#5560689134391917154
LATO

picasaweb.google.com/1023217964180976176...#5561015089579505970
JESIEŃ

picasaweb.google.com/1033699937366173240...#5562074921154657186

ZIMA

picasaweb.google.com/1043971825740319724...#5565084897976843474

HOSTY

picasaweb.google.com/1043971825740319724...#5565019411955858786
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 26 Mar 2012 23:07 #16621

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Romek, i Ty się w różach coraz bardziej zatracasz? ;) Wiem, że miałeś kilka, a tu przybywa! A można spytać, jakie?
Czytam i wyczytuję ;) , że zapowiadane przycięcia, przesadzania i likwidacje stają się faktem...
Ne mam żadnych obaw, wiem, że ogrodnicze narzędzia, mniej lub bardziej niebezpieczne ;) , w Twoich rękach krzywdy temu pięknemu ogrodowi nie uczynią! :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 26 Mar 2012 23:43 #16639

  • Poll
  • Poll's Avatar
Ja mam trzecie konto na Image i zakładam drugie na Picasa. Ale wole mieć fotki na zewnętrznym serwerze, po tym, jak straciłam wszystkie w wyniku awarii komputera.:placze:
Piękne filmiki Romku,z przyjemnościa obejrzałam ten z naszego Ogrodu Japońskiego. Klimaty, jak u Paco, choć powiem Ci,że niektóre fragmenty ogrodu A. bardziej mi jakoś odpowiadają... te z hostami. :rotfl1:
Kolkwizja u mnie także nagle wystrzeliła w górę i na boki , jakby inny krzew....Szkoda,że nie ma nowych fotek, lubię was podglądać. ;)
Jak pewnie widziałeś , zaczynamy eksperyment z napromieniowaniem nasion, gdybyś miał ochotę się przyłączyć, mimo permanentnego braku czasu... :bye:
Ostatnio zmieniany: 27 Mar 2012 00:00 przez Poll.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 27 Mar 2012 14:18 #16794

  • Ania
  • Ania's Avatar
Obejrzałam wczoraj filmiki... :woohoo: :woohoo: :woohoo: Niesamowity ogród...sceneria zimowa dosłownie oczarowała mnie...sarna...piękne ujęcia zwłaszcza nocą :bravo: Wiosna,lato,jesień zachwycają...gra kolorów,niesamowite barwy...Widać wielką znajomość roślin i ich aranżacji :bravo: :bravo: Hosty przepiękne,jaka różnorodność,jestem tak nimi zachwycona,że postanowiłam założyć w ogrodzie kącik hostowy :)
Pozdrawiam serdecznie :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 27 Mar 2012 22:04 #16960

  • Sylweste
  • Sylweste's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 508
  • Otrzymane dziękuję: 93
Romku, melduję się i ja w Waszych nowych, ogrodowych progach ;) przynajmniej nowych tych wirtualnie, bo cała reszta bez zmian, pięknie, barwnie i gdzie nie popatrzeć tam oko ciągle na czymś się zatrzymuje :)
Mój ogród na blogu
Ogród igłą utkany
Serdecznie pozdrawiam
Sylwek
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 28 Mar 2012 22:49 #17467

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Marto, róże są "Auchanowskie". :rotfl1: Mają być różnokolorowe, wszystkie wielkokwiatowe. A co wyrośnie czas pokaże. Mróz w ubiegłym roku wykończył mi większość róż, a tegoroczny dokończył dzieło spustoszenia w różach.

Polu, odzyskałem dziś aparat i będą nowe zdjęcia.

Aniu, witam zatem w gronie hostomaniaków. :drink1:

Sylwku, witam i czekam na Twój wątek. A może już jest tylko go nie znalazłem?

Krokusu w końcu przyspieszyły. Ale to jeszcze nie apogeum. Największe kępy dopiero startują. Pojawiły się też pierwsze kwiaty tulipanów. Zauważyłem je dopiero wieczorem i nie zrobiłem im zdjęcia. Najbardziej cieszy mnie fakt, że prawie wszystkie cebulowe kupione w połowie grudnia i posadzone w styczniu tego roku tuż przed nadejściem mrozów już wschodzą(najwięcej było tulipanów).

























Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 28 Mar 2012 22:59 #17473

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Romku ! z Ciebie straszny perfekcjonista Muszę sie podciagnąć :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 29 Mar 2012 00:54 #17511

  • GRAZKA2211
  • GRAZKA2211's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 108
  • Otrzymane dziękuję: 109
Grażyno ,Romku przyszłam odwiedzić Wasz ogródek i zostaję.
Pięknie,pięknie, cudnie.
Zdjęcia możesz wstawiać też przez TinyPic -bezpłatnie i jak na razie jeszcze bez ograniczeń .Na swoim koncie mam ponad 3000 zdjęć.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.326 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum