TEMAT: Ogród hortensjami malowany...

Ogród hortensjami malowany... 27 Mar 2017 21:59 #531821

  • slotys
  • slotys's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 353
  • Otrzymane dziękuję: 442
Gosiu hortensje to cudowne rośliny. Bukietowe są mało wymagające a kiedy kwitną w większych grupach widoki są nieziemnskie. To tego ta zmienność barw w trakcie kwitnienia...miodzio
Z ogrodowych natomiast nie potrafię zrezygnować pomimo tego że ich uprawa jest bardzo absorbujaca...mam do nich ogromny sentyment.

Aguś nie spisuj na straty swojej hortensji..zawsze jest szansa że odbije od korzenia

Aniu hortensji u mnie można powiedzieć że nawet w nadmiarze ale już znowu spsceruję po zakątkach i planuję kolejne dosadzenia. Wczoraj nareszcie skończyłam cięcie bukietowych
Dzisiaj uporałam się z sadzeniem nowo zakupionych rh . Na jutro planuję przesadzanie kilku roślin i ostatnie porządko w ogrodzie , może uda się wykonać plan bo do środy mam wolne
Ostatnio zmieniany: 27 Mar 2017 22:00 przez slotys.
Za tę wiadomość podziękował(a): anianiekurzak, zanetatacz


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród hortensjami malowany... 04 Kwi 2017 22:16 #533194

  • slotys
  • slotys's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 353
  • Otrzymane dziękuję: 442
Kochani...hortensje ogrodowe przeżyły zimę bez draśnięcia. Pięknie zielenią się im gałązki. Wygląda na to że latem w ogrodzie pysznić będą się różowe poduchy. :happy4:
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Ogród hortensjami malowany... 05 Kwi 2017 11:06 #533243

  • Agusiek
  • Agusiek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 196
  • Otrzymane dziękuję: 183
Ja swoje bidule przesadziłam z gruntu do większych doniczek , będą stały na tarasie od północnej strony a potem mam zamiar na zimę chować do garażu .Taki mam plan ... :)
Jedną tylko zostawiłam w gruncie zobaczę co z niej będzie.
Twoje są śliczne :flower2:
Ogród wśród jabłoni

Pozdrawiam Agusiek

Ogród hortensjami malowany... 08 Kwi 2017 22:50 #533996

  • slotys
  • slotys's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 353
  • Otrzymane dziękuję: 442
Aguś mnie martwią zapowiadane spadki temperatury. Hortensje zielenią się z dnia na dzień coraz bardziej i nawet nie chcę myśleć co przymrozki "uczyniłyby". Muszę przyznać że w tym roku prawie wszystkie posiadane odmiany mają piękne zielone pączki.Najgorzej wygląda Green Shadow , chociaż jakaś zieleninka u niej wychodzi. To odmiana która u mnie bardzo słabo kwitnie , co roku przemarza pomimo okrywania. Już postanowione że jeżeli w tym sezonie nie pokaże kwiatów wędruje do donicy .

Ogród hortensjami malowany... 19 Kwi 2017 10:16 #535840

  • anianiekurzak
  • anianiekurzak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 639
  • Otrzymane dziękuję: 849
Małgosiu, jak Twoje hortensje? Był u Ciebie przymrozek w święta?
Pozdrawiam serdecznie Ania.

Ogród hortensjami malowany... 19 Kwi 2017 21:46 #536019

  • slotys
  • slotys's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 353
  • Otrzymane dziękuję: 442
Aniu , w nocy z niedzieli na poniedziałek przymroziło...było ....- 6 stopni . Zmroziło lilie i serduszki ale hortensje ogrodowe nawet nie dotknęło , ponieważ do dnia dzisiejszego zabezpieczają je zimowe płaszczyki. Owszem oczyszczałam je wiosennie z zeszłorocznych kwiatów i liści ale zabezpieczenia dalej im zostawiłam. Spotykałam się ze zdziwieniem z tego powodu ale wiedziona doświadczeniem wiem że to była dobra decyzja. Odkryłam je od góry żeby miały wentylację , wokół jednak dalej są owinięte. Napewno nie będę śpieszyć się z odkryciem do Zośki. Nastawiłam się już na różowe poduchy i nie ustąpię... :happy4:
Ostatnio zmieniany: 19 Kwi 2017 21:47 przez slotys.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Ogród hortensjami malowany... 20 Kwi 2017 11:06 #536087

  • anianiekurzak
  • anianiekurzak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 639
  • Otrzymane dziękuję: 849
Przezorny zawsze ubezpieczony. :) Ja też liczę na te Twoje kwitnące hortensjowe poduchy. Sama przyjemność na nie patrzeć. :bye: U Ciebie było podobnie z przymrozkiem jak u nas, termometr pokazał -7. Ja jedną w doniczce przemroziłam. Były nie okryte, nie wyglądają ładnie :flower1:

Serduszki też zmroziło, nawet bergenia już kwitnąca ucierpiała :mad2:
Pozdrawiam serdecznie Ania.
Ostatnio zmieniany: 20 Kwi 2017 11:08 przez anianiekurzak.

Ogród hortensjami malowany... 20 Kwi 2017 12:30 #536100

  • agabeata
  • agabeata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 372
  • Otrzymane dziękuję: 217
Małgosiu,
zauroczona Twoimi hortensjami, kupiłam w ubiegłym roku jedną bukietową. Jest moim zdaniem mocno przycięta i teraz nie wiem, czy mam tam coś ciąć czy nie ... Mam nadzieję, że nie przemarzła, chociaż moje zabezpieczenie jest takie sobie. Czekam na te cuda, które pokazujesz co roku :)
Pozdrawiam
Wanda

P.S. Czy w tym roku będą jakieś sadzonki hortensji i skrętników?

Ogród hortensjami malowany... 21 Kwi 2017 17:25 #536402

  • slotys
  • slotys's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 353
  • Otrzymane dziękuję: 442
Aniu moja bergenia też zakończyła kwitnienie po przymrozkach a kwitła przecudnie.
Dzisiaj nadal zimno...dobrze że chociaż śnieg przestał padać.

Wandziu bukietowych hortensji nie trzeba zabezpieczać.Jeżeli chodzi o cięcie jeżeli uważasz że jest mocno przycięta daj jej spokój w tym sezonie.Ewentualnie wstaw jej zdjęcie to coś poradzimy.
Co do sadzonek zajrzyj na pw....
Za tę wiadomość podziękował(a): agabeata

Ogród hortensjami malowany... 06 Maj 2017 08:31 #539650

  • anianiekurzak
  • anianiekurzak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 639
  • Otrzymane dziękuję: 849
Witaj Małgosiu. U mnie ostatnie dni są cieplejsze, ale pada. Takiej wiosny nie pamiętam. Deszcz jest potrzebny ale tak dużo to już przesyt... Ja jesienią posadziłam jedną hortensję do gruntu zimę przetrwała dobrze ale ten mrozek w święta ją załatwił. No cóż pośpieszyłam się że zdjęciem okrycia i taki efekt. Mądrzejsza byłaś i będziesz miała kwitnące kule. Dobrze że będę mogła je podziwiać, nie na żywo ale i tak się cieszę.

Pewnie już rododendrony szykują się do kwitnienia?
Pozdrawiam serdecznie Ania.

Ogród hortensjami malowany... 07 Maj 2017 13:14 #539953

  • slotys
  • slotys's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 353
  • Otrzymane dziękuję: 442
Aniu dlatego właśnie zwlekam z odkryciem hortensji do zimnej zośki. Nie powiem...kusiło mnie żeby ściągnąć im kurteczki bo szpecą widok w ogrodzie ale jeszcze tydzień wytrzymam. Odkryte są od góry więc dopływ powietrza mają ciągły.
U nas również deszczu jest w nadmiarze a do tego co kilka nocy niespodziewanie temperatura spada poniżej zera .Mrozi młode listeczki na krzewach krzewuszki , żylistków , dereni i innych.
Kwitnienie zaczynają najwcześniejsze rh - catwbiense grandiflorum.Reszta ma jeszcze szczelnie zamknięte pączki. Ogólnie muszę przyznać że mało mam kolorów w ogrodzie . Kilka tulipanów bo reszta cebul okazała się przysmakiem nornic , o hiacyntach nawet nie wspomnę. Dobrze że niezawodnie kwitną tawuły i pigwowiec. Piękne żółe plamy tworzą żółtolistne tawułki golden princes.Uwielbiam ke bo wnoszą tyle świeżości do ogrodu.
Za tę wiadomość podziękował(a): anianiekurzak, zanetatacz, agabeata

Ogród hortensjami malowany... 11 Maj 2017 09:31 #540971

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Ja w tym roku nic nie przykryłam. Wystawiłam wszystko na ciężką próbę. Ku mojemu zdziwieniu rododendron zakwitł, wiec i może hortensje dadzą radę.

Gosia

Ogród hortensjami malowany... 12 Maj 2017 20:35 #541333

  • slotys
  • slotys's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 353
  • Otrzymane dziękuję: 442
Gosiu u mnie we wtorek w nocy było - 7 stopni. Gdyby hortensje ogrodowe nie miały okrycia byłoby po nich . Dobrze że byłam cierpliwa...a kusiło mnie żeby je rozebrać , oj kusiło ;)

Ogród hortensjami malowany... 12 Maj 2017 22:23 #541372

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
027-4.jpg

Moja hortka ogrodowa niestety 3ci rok bez kwiatów będzie :placze: a tym razem była okryta...no cóZ....nie pisana mi jej piękność... :screem:
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy
Ostatnio zmieniany: 12 Maj 2017 22:24 przez zeberka363.

Ogród hortensjami malowany... 13 Maj 2017 22:42 #541557

  • slotys
  • slotys's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 353
  • Otrzymane dziękuję: 442
Aguś ... raczej z kwiatami u niej kiepsko będzie. Ogrodowe raczej kapryśne są , okrycia wymagają.
Moje okryte zimą a niedawno odkryte wyglądają obiecująco. Jutro zrobię fotki...ocenicie sami :)
Za tę wiadomość podziękował(a): zeberka363

Ogród hortensjami malowany... 31 Maj 2017 22:05 #545227

  • slotys
  • slotys's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 353
  • Otrzymane dziękuję: 442
No i nareszcie zrobiło się kolorowo w ogrodzie. Uwielbiam kiedy na tle soczystej zieleni królują kwasolubki i inne kwiaty.

P1160397.jpg


P1160400.jpg


P1160371.jpg


P1160363.jpg


P1160364.jpg


P1160368.jpg


P1160375.jpg


P1160384.jpg


P1160361.jpg


P1160366.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): anianiekurzak, słowikowo

Ogród hortensjami malowany... 31 Maj 2017 22:11 #545231

  • słowikowo
  • słowikowo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1694
Chciałoby się krzyknąć ; maju trwaj :screem:
Ale niestety , już się kończy :(
W czerwcu na pewno będzie jeszcze piękniej , tego życzę i już nie mogę doczekać się Twoich hortensji :)
Pozdrawiam :bye:

Ogród hortensjami malowany... 31 Maj 2017 22:15 #545235

  • slotys
  • slotys's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 353
  • Otrzymane dziękuję: 442
Elu , żeby maj jeszcze chwilę pozostał z nami ...dla Ciebie i wszystkich odwiedzających jeszcze kilka obrazków.

P1160357.jpg


P1160365.jpg


P1160370.jpg


P1160372.jpg


P1160385.jpg


P1160387.jpg


P1160393.jpg


P1160394.jpg


P1160402.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15, wiosna19-58, anianiekurzak, grula, zanetatacz, słowikowo, agabeata, Agusiek


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.438 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum