TEMAT: Ogród Ursulki

Ogród Ursulki 02 Maj 2016 00:36 #463967

  • ursulka
  • ursulka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 140
  • Otrzymane dziękuję: 207
Qro Wrażliwy – zrobiłeś mi wielką przyjemność pisząc, że w moich wpisach widać serce i pracę Dziękuję z całego serca! No i wyszło na to, że oczka mam w mokrym miejscu…
Co do FO, to przykro było mi bardzo, ale teraz… aaa, niech tam. Powinnam była być mądrzejsza i wiedzieć, że tak to się może skończyć.
‘Trzeba z żywymi naprzód iść, po życie sięgać nowe” – że się tak górnolotnie wyrażę

I a propos podążania 'do przodu', to dlatego tak bardzo lubię barwinek. Roślinka to wszak całkiem niewyszukana, a jaka wola życia i wdzięk! Nic, tylko brać przykład :funnyface:

DSC_0060-f-2.jpg


Kaśku z Qrnikowa – zauważyłaś, że Maniutek ma "kolorowe" oczy To taka dziwność mu się przytrafiła jak był choreńki. Coś było właśnie z tym okiem i skutkiem stanu zapalnego stały się przebarwienia tęczówki. Dziwne zjawisko… Gdyby był kotem wystawowym, to by już nie był przez to przebarwienie. Na szczęście nigdy nie mieliśmy takich zapędów, więc Maniek wiedzie żywot sybaryty – tu kimanko, tu szyneczka, to wleźć pod pańciową kołderkę z ufaflanymi łapami.
Piszesz, że Ondkowy charakterek może być podobny do Mańkowego skuli podobnych oczu?! A niech Cię gęś kopnie! Wypluj to słowo i spluń przez lewe ramię I zakop czarną kurę na rozstaju dróg na wszelki wypadek, bo jeszcze Ci w kaloszach wejdzie pod kołdrę!

DSC_0078-f.jpg



Ach, zapomniałam dodać moje ulubione dziwolągi tulipanowe

DSC_0051-f.jpg


DSC_0057-f-2.jpg
Zielonym do góry!
Ogród Ursulki
Ostatnio zmieniany: 02 Maj 2016 00:49 przez ursulka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monifd*, Adela


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Ursulki 02 Maj 2016 00:58 #463969

  • ursulka
  • ursulka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 140
  • Otrzymane dziękuję: 207
Dalu, dopiero kiedy przeczytałam Twój wpis, uzmysłowiłam sobie, że faktycznie – mam coraz więcej żółtych i czerwonych tulipanów!
A wcale takich nie sadziłam. No może troszkę, ale przecież nie tyle!
A może one są najbardziej żywotne i nie dość, że się uwsteczniają, to jeszcze więcej ich przetrwało zimę
Wolałabym inne, ale po szarej zimie i tak mnie cieszą niezmiernie :P

DSC_0031-f2.jpg


DSC_0093-f3.jpg


Do tego po kolejnych wykopkach mam istny misz-masz kolorystyczny. Co zresztą , o dziwo, nie przeszkadza mi nic a nic

DSC_0055-f-2.jpg
Załączniki:
Zielonym do góry!
Ogród Ursulki
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Adela

Ogród Ursulki 02 Maj 2016 01:12 #463971

  • ursulka
  • ursulka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 140
  • Otrzymane dziękuję: 207
Kasionku – witaj Miły Zaglądaczu
Chodź do woli, czytaj i pisz. Ciesz się wiosną tak jak ja się cieszę!

DSC_0020-f2.jpg


MonisiuSz – pisałam o trzmielinie Fortunego, a Ty pytałaś, jak długo rosła ta trzmielina na płocie . Hmmm, ze 3 lata na pewno trzeba żeby urosła na cała wysokość płotu. No i nie pnie się tak całkiem sama, trzeba lekko jej pomóc – na siatce wystarczy zaplatać, na drążkach pewnie trzeba podwiązywać.
Ta trzmielina, która pokazywałam, faktycznie rośnie w zacisznym miejscu, ale widziałam u sąsiadów – rośnie na płocie od ulicy. Tyle tylko, że Opole jest strefą łagodniejszego klimatu… nie wiem, jak się będzie zachowywać u Ciebie.
Hmm… dopóki nie spróbujesz, to nie będzie wiadomo. Myślę, że warto spróbować, bo roślinka urodziwa, a ewentualny koszt niewielki.
Tu w komplecie z inną trzmieliną - hmmm, jak też ona się nazywa...

DSC_0112-f-4.jpg


Nie da się ukryć, że lubię rośliny o kolorowych listkach :P
Po lewej trzmielina (ach, ten złoty kolorek), a po prawej w głębi - dereń białoobrzeżony. Zdjęcie z minionego roku

DSC_0126-f-2.jpg
Zielonym do góry!
Ogród Ursulki
Ostatnio zmieniany: 02 Maj 2016 01:17 przez ursulka.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Monifd*, Adela

Ogród Ursulki 02 Maj 2016 01:17 #463972

  • Wiolinka
  • Wiolinka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 310
  • Otrzymane dziękuję: 194
Piękny ogród, taki naturalny i zapraszający do odwiedzin. Co do nożyc to potwierdzam, też mam takie same i jestem z nich zadowolona. W końcu efekt strzyżenia zależy od nas samych a nożyce to tylko narzędzie w naszych rękach.
Cudne te kulki bukszpanowe i takie idealne :bravo: :bravo:
Pozdrawiam małych i dużych ogrodników,:wink2:

Moje motto życiowe ,"Wszystko jest trudne nim stanie się proste",

Ogród Ursulki 02 Maj 2016 06:30 #463979

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Po wizycie u Ciebie zawsze mam chęć wszystko rzucić i iść coś ciąć ,formować,przycinać,nie wycinać....
Z barwinkiem kiedyś walczyłam,pokonałam go teraz wiem,że można go było tylko ujarzmić a nie unicestwić. :hammer: szkoda.Muszę gdzieś kawałek oderwać ,podobno "kradzione" lepiej się przyjmuje.W ostateczności kupię :jeez:
Miłego ogrodowaniu :flower: :garden: :garden1:

Ogród Ursulki 02 Maj 2016 07:48 #463990

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Ula, ogromnie podoba mi się Twój sposób prowadzenia ogrodu...
Dzięki temu, że nie boisz się nożyc i sekatorów, wszystko jest tak elegancko podane, wyłuskane z całości, wyeksponowane...
Pięknie jest.
Używam tych samych chyba nożyc do bukszpanów... one mają takie nakładające się na siebie ostrza, prawda?
A propos, to powinnam juz wykonać pierwsze cięcie... zawsze robiłam je w kwietniu i czerwcu. Myślisz, że teraz mogę?

Pozdrawiam majówkowo! U nas zanosi się na ładny dzień, choć jeszcze mgliście...

Ogród Ursulki 02 Maj 2016 07:54 #463992

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Bardzo masz pięknie Ulciu .Jeden gatunek tulipanów masz taki ,jak ja .One są bardzo wytrzymałe i ładne .Podziwiam Twoja chęć do pielęgnacji bukszpanów .Efekt znakomity :bravo: Ja tez mam dwa stare bukszpany ,ale one już tak długo rosły ,że inne krzewy na nie wlazły i o formowaniu mowy nie ma .Z czasem w ogrodzie robi się dżungla ,gdy w porę nie wejdziesz z sekatorem .Ale Tobie raczej to nie grozi. :drink1:

Ogród Ursulki 02 Maj 2016 20:30 #464182

  • Qra
  • Qra's Avatar
Piękna wiosna w pięknym ogrodzie :) Ale wystarczy jedna fotka Maniusia i staje się najważniejszą :) Z żoną stwierdziliśmy że jednak jest kocim olbrzymem kot vs doniczka vs magnolia ;)

Ogród Ursulki 02 Maj 2016 21:57 #464277

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Instrukcja cięcia bukszpanów bardzo przejrzysta, gdybym miała choć jeden bukszpan, już bym cięła ;)
Jak na ogród tak zapracowanej ogrodniczki wszystko wygląda nadspodziewanie dobrze :)
Podziwiam, że nie boisz się tak ekspansywnych roślin jak barwinek czy trzmielina, jak trzmielina to tylko szczepiona wysoko na kiju, uważam :) A o barwinku to nawet boję się pomyśleć ;)
A dlaczego naruszyłaś trawnik, no właśnie dla czego? ;)

Ogród Ursulki 02 Maj 2016 22:32 #464305

  • Monifd*
  • Monifd*'s Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 11
  • Otrzymane dziękuję: 2
Witaj!
Oglądałam Twój ogród na FO. Podoba mi się Twoje upodobanie do cięcia, które również posiadam. Podziwiam Cię za styl na tak małym terenie;-) Bo co to za sztuka na dużym;-) Ja tnę jednak sekatorem, wydaje mi się bardziej dokładny, chociaż trwa to dłużej zdecydowanie.
No i zbyt wielu sztuk na raz się nie zrobi bo odciski murowane :P Spróbuje z tymi Twoimi nożycami...

Ogród Ursulki 04 Maj 2016 08:48 #464865

  • milena1
  • milena1's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 75
  • Otrzymane dziękuję: 14
Ja tez się chcę przywitac z właścicielką tak pięknego ogrodu. Widać ,że Twój ogród żyje a Ty żyjesz w nim. Coś nas ze sobą łączy , na pewno imię, i miłość do bukszpanów.Też mam ich dużo w ogrodzie, i dla mnie największa satysfakcja, że każdy ukorzeniony przeze mnie.Pozdrawiam cieplutko.Milenka

Ogród Ursulki 27 Maj 2016 21:57 #474581

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
Chyba znam ten cudny ogród.... :) Jak miło Cię tu słyszeć i oglądać Twe dzieło :woohoo:

Ogród Ursulki 31 Maj 2016 22:52 #476307

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Dostojny kocurro dzielnie strzeże swojego rewiru. Ma takie spojrzenie, że nie zaryzykowałbym wejścia na posesję pod nieobecność właściciela :devil1:
A ogród bujnie rozkwita i pokazuje swój urok :flower2:

Pozdrawiam cieplutko :hug:

Ogród Ursulki 12 Cze 2016 13:22 #480099

  • agabeata
  • agabeata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 372
  • Otrzymane dziękuję: 217
Urszulko,
Nie wiem, jak mam określić Twój ogród - jestem nim po prostu zachwycona :hearts: Powinien nazywać się "Ogród - marzenie" :) Trafiłam do Ciebie zupełnie przypadkiem, szukając informacji na temat uprawy i pielęgnacji lilii. No i przepadłam. Obejrzałam i przeczytałam wszystko i "zaulubiłam". Toż to cudo tajemnicze jest i chwała Ci, że coś takiego stworzyłaś :thanks: .
A teraz wracam do lilii. Proszę Cię bardzo Urszulko, daj instrukcje do uprawy jakie tylko możesz (jak sadzić już sobie przerysowałam), ale nie wiem, czy teraz jeszcze można sadzić, czy nie, no i czym nawozić, czy wykopywać na zimę, czy po przekwitnięciu itp. Moje lilie (miałam kilka 5 lat temu) były ładne tylko pierwszy rok, potem coraz mniejsze i brzydsze i zaraz zanikły, zostały tylko takie maluszki. To cudne rośliny i chciałabym znowu je mieć, ale teraz chcę się nimi zająć jak należy :flower: , dlatego szukam informacji :coffe: . Będę wdzięczna za wszystko co napiszesz, a może i inni forumowicze dadzą jakieś rady.

Pozdrawiam serdecznie :bye:
Wanda

Ogród Ursulki 05 Paź 2016 19:44 #504703

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 135
  • Otrzymane dziękuję: 18
Witaj Ursulko! Przyszłam w odwiedziny po długiej nieobecności, a tu gospodyni nie widać...Szkoda.
Pozdrawiam,Tamaryszek
"Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze niż przeciwko niej"

Ogród Ursulki 06 Paź 2016 11:20 #504793

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Tamaryszek wrote:
Witaj Ursulko! Przyszłam w odwiedziny po długiej nieobecności, a tu gospodyni nie widać...Szkoda.

Podpinam się :comp:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.234 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum