TEMAT: Rabatka Violi

Rabatka Violi 01 Lip 2016 00:13 #486336

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Olu też mi smutno z tego powodu,że coraz więcej osób zamyka swoje wątki :( Mam jednak nadzieję,że przetrwamy te trudne dni
Aniu pierwszy raz mimo kilku prób zdjęcia nie chciały się wgrać.Spróbuję kiedy indziej.Mnie też bardzo zależy aby bazarek nadal funkcjonował i czekam aż ktoś obejmie nad nim patronat.Może ty siostra? Teraz porą letnią wszyscy są zajęci ogrodkami ale myślę ,że jesienią i zimą wspólnie zdołamy pomóc kilku zwierzakom.Ja na chwilę obecną również jestem zawalona pracą ,ogródek,wrzywnik i kilka obiecanych robótek które muszę dokończyć ale zamierzam przygotować się do bazarków. Znalazlam kilka ciekawych projektów które mam zamiar zrealizować na ten cel.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Rabatka Violi 01 Lip 2016 12:59 #486427

  • olga1234
  • olga1234's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 707
:hug: Violuś o której godzinie ty się kładziesz spać . Ja jestem śpioch ,wieczorem idę spać z kurami ,rano mogę wstać o czwartej . A ja dalej swoje, brakuje Mi Nowinki, pisałam do niej na pw ale już się wyrejestrowała :flower1: POZDRAWIAM

Rabatka Violi 02 Lip 2016 01:14 #486610

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Olu ja jestem nocny marek :) Najlepiej mi się wtedy robi gdy już wszyscy śpią i cisza w domu. Myślę że można popytać dziewczyn.Na pewno któraś ma namiary na Ewę ale pewnie sama jeszcze zajrzy do nas
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Rabatka Violi 05 Lip 2016 10:26 #487578

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Moje różyczki.Może tym razem da się wgrać
DSCF9656.jpg


DSCF9657.jpg


DSCF9658.jpg


DSCF9660.jpg


DSCF9661.jpg


DSCF9662.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, olga1234, gosiaczek1977

Rabatka Violi 05 Lip 2016 10:37 #487582

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
I kilka odsłon rabatek
DSCF9674.jpg


DSCF9675.jpg


DSCF9676.jpg


DSCF9677.jpg

A tak obecnie wygląda skalniak z jednej strony
DSCF9680.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin, sierika, Adasiowa, olga1234, gosiaczek1977, Gosia352, Łatka, agabeata

Rabatka Violi 05 Lip 2016 15:52 #487700

  • Gosia352
  • Gosia352's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1898
  • Otrzymane dziękuję: 3787
Viola , piękny jest ten skalniak ..Bardzo mi się podoba :bravo: :bravo: :bravo:
Pozdrawiam Gosia :)

Rabatka Violi 05 Lip 2016 17:40 #487740

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Siostra, po prostu zabrakło mi słów ... rewelacyjne zmiany, pięknie utrzymane zakątki, ze smakiem i wyczuciem urządzone, z sercem pielęgnowane :kiss3:
Mnie najbardziej spodobał się skalniaczek z żurawkami i latarenką - taki tajemniczy i przytulny...
Violiś gratulacje!
Jak psiska radzą sobie z wytyczonymi ścieżkami ? I z upałem oczywiście ...

p.s. ale ten fragment z lawendami i żurawkami też przyciąga wzrok, no.... jest pięknie :hearts:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Rabatka Violi 05 Lip 2016 18:44 #487759

  • olga1234
  • olga1234's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 707
:flower2: VIOLUŚ :flower2: pięknie to zrobiłaś , :bravo: dużo pracy , efekty widać , skalniak piękny i te murki z kamienia ,roślinki piękne . POZDRAWIAM :flower1:

Rabatka Violi 05 Lip 2016 19:26 #487770

  • agabeata
  • agabeata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 372
  • Otrzymane dziękuję: 217
Poczytałam, pooglądałam i uznałam, że trzeba koniecznie pochwalić :)
Bardzo ślicznie :bravo: :bravo: :bravo: ale widać, że dużo pracy włożyłaś :thanks: i te murki jakie superowe :) jak Ty je zrobiłaś ?
Żurawki masz takie ładne :bravo: , nie mogę się doczekać, kiedy moje takie będą :( a to coś wysokie na pniu na 4 zdjęciu to irga?
Gratuluję ogrodu, a skalniak jak się rozrośnie, to dopiero będzie cudo :thanks:

Pozdrawiam
Wanda

Rabatka Violi 05 Lip 2016 22:54 #487854

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Dziewczyny miło mi bardzo,że wam się podoba :) Powiem nieskromnie,że mnie również ale muszę kolejny raz zaznaczyć,że to zasługa Marylki która mi te rabatki zaprojektowała a oprócz tego cały czas uczy jak dbać o te rośliny i pielęgnować.Ja bezmyślnie kupowałam co tylko mi się na zdjęciach podobało a ona musiała główkować jak to teraz połączyć kolorystycznie i według potrzeb.Ogromny szacunek dla niej za trud,wiedzę i czas jaki mi poświęca a biorąc pod uwagę to,że ciemna masa ze mnie to również za anielską wprost cierpliwość :thanks: Wandziu pewnie dlatego spodobały ci się moje rabatki gdyż tak samo jak ja jesteś pod wrażeniem ogrodu Marylki.To drzewko szczepione na pniu to irga.W planach miała być kruszyna ale niestety tudno ją dostać.
Aniu z psiakami to jest tak,że staram się ich nie wpuszczać na tą stronę podwórka :happy3: Czasem jednak im pozwalam gdyż wyjątkowo tu im najlepiej pasuje a wtedy wygląda to tak,że Barry ładnie spaceruje ścieżką a Tobi łobuz,pchła mała wszystkie rośliny mi podsiusiuje a już broń Boże aby jakiś rowerzysta chodnikiem przejechał to dostaje malpiego szału i z jazgotem wzdłuż ogrodzenia galopuje w tą i z powrotem .Tylko listki fruwają :jeez: Oczywiście wtedy Barry myśli,że to zabawa i zaczyna się to samo.Kończy się tak,że pańcia otwiera drzwi i kategorycznie wskazuje palcem drugą stronę podworka do zabawy :teach:
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Łatka, agabeata

Rabatka Violi 06 Lip 2016 10:59 #487925

  • agabeata
  • agabeata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 372
  • Otrzymane dziękuję: 217
Violu,
to prawda,że jestem pod wrażeniem ogrodu Marylki :) , zapisałam się nawet do fan clubu :) , ale mimo tego, że w Twoim ogrodzie rzeczywiście wyczuwa się coś "Marylkowego" to nie tylko. Widać też, że jest tam ktoś jeszcze i nie umiem powiedzieć na czym to polega, ale jest i to jest zdecydowanie Twoje. Pewnie, że doradzanie jest fajne, ja też na to liczę, bo czasami człowiek chodzi, chodzi i myśli i prawie wszystko ma gotowe, a ktoś inny spojrzy i podpowie jedną rzecz i już jest wszystko :) . Jeśli możesz to powiedz mi proszę dokładnie, co to za irga i gdzie kupiłaś, chciałabym też... No i jak zrobiłaś te murki :thanks:

Pozdrawiam :bye:
Wanda

P.S. I żadna "ciemna masa" tylko adeptka sztuki ogrodniczej :)

Rabatka Violi 06 Lip 2016 11:41 #487955

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Mnie się te kamienne obramowania też bardzo podobają - wprowadzają taki ład w ogrodowych rabatach.
Chyba znalazłam właśnie zastosowanie dla moich leżących odłogiem kamieni... :flower1:
Ewa

Rabatka Violi 08 Lip 2016 22:39 #488682

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Witam :bye: , zajrzałem by obejrzeć Twoją rabatkę, a tymczasem jest tu o wiele więcej. Sporo pięknych roślin :woohoo:
Najbardziej spodobał mi się skalniak po przeróbce i inne rabaty z kamieniami w roli głównej. Kompozycje z żurawkami też bardzo udane :bravo:

Rabatka Violi 09 Lip 2016 22:41 #488978

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Wioluś, pięknie rozrastają się roślinki. Widać, że dbasz o nie i jesteś zadowolona z ogródków. Trochę cierpliwości, a za 2 lata będzie ślicznie. Będę Ci życzyła miłego wypoczynku w swoim ukwieconym i wymarzonym ogródku. :hug:

Rabatka Violi 09 Lip 2016 23:42 #489004

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Wandziu to pewnie chodzi o to,że każdy ma swój własny styl np z układaniem kamieni.Ja nijak nie potrafię ułożyć ich tak naturalnie a zarazem pięknie jak robi to Marylka.Zawsze nie do końca jestem zadowolona :) Irgę kupiła mi Marylka gdzieś w ogrodniczym u siebie.Faktycznie jest piękna.Kamienie hmmm...no jakoś tak,najpierw kładłam jedną warstwę,podsypywałam ziemią,potem w szczeliny nastepne i jakoś tak dalej szło co nie znacz,że zawsze byłam zadowolona.Czasem popatrzyłam,pokiwałam głową,rozbierałam i od nowa.Na początku było najtrudniej
Ave z kamieni można stworzyć wiele pięknych dzieł.Jeśli masz ich dużo to szkoda nie wykorzystać.Zajrzyj do naszej forumowej koleżanki kroplik.Nawet miniaturowe zamki buduje
Gabrielu miło,że ci się podoba :) Najpierw miała to być tylko jedna rabata ale jak to mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia :happy3: więc powstała następna i następna.Skalniak to najświeższa praca więc wszystko jeszcze malutkie a pogoda bezdeszczowa zbytnio nie sprzyja rozrastaniu roślinek.Podlewam i podlewam ale to niewiele daje
Marylko pochwała od mistrza niezmiernie raduje moje serce :hearts: Staram się jak mogę i korzystam z twojej wiedzy i wskazówek.Jedno mi tylko nie pasuje przy skalniaku.Od strony ulicy jak się patrzy to wygląda tak jakby był ucięty.To wszystko przez ten szeroki wjazd.Gdyby się zrobiło tak jak mówiłaś na początku tą ścieżeczkę z kamieni byłoby super

Rabatka Violi 10 Lip 2016 14:25 #489098

  • gosiaczek1977
  • gosiaczek1977's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2148
  • Otrzymane dziękuję: 1199
:flower2:
Violu, piękny ten skalniak. A Ja właśnie szukam pomysłu na skalniak. a te rabatki z kamieniami po prostu cudo.

pozdrawiam, Gosia :bye:

Rabatka Violi 10 Lip 2016 21:54 #489201

  • izy10
  • izy10's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1064
  • Otrzymane dziękuję: 2038
Violu :) Pięknie u ciebie :search:
Mnóstwo pracy wykonałaś ale warto było :hearts: skalniak piękny :bravo: teraz tylko
roślinki niech się rozrastają i Cię cieszą :garden1:
Hosty i żurawki pięknie wyglądają wśród kamieni...i trawy :hearts:
niestety u mnie tylko dwa miskanty przetrwały zimę
:bye:
Pozdrawiam Izula
Doniczkowy świat w ogród zmienić czas…

Rabatka Violi 10 Lip 2016 22:12 #489217

  • kokolidek
  • kokolidek's Avatar
Bardzo mi się podoba takie wyeksponowanie każdej rośliny, preferuję ład w ogrodzie.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.704 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum