TEMAT: Jaśkowa Polana 2015-2016

Jaśkowa Polana 2015 21 Maj 2015 22:13 #371727

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Wiosna Złotokap i Glicynia brylują w ogrodach .Za każdym razem mnie urzekają bo są zjawiskowe ich kwitnienia .Chciałabym mieć taki misz masz u siebie
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Jaśkowa Polana 2015 21 Maj 2015 22:39 #371745

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Roma wrote:


16-DSCF2025.jpg

Romciu, to zdjęcie kwalifikuje sie na pocztówkę :happy4:
Fajny widok.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 21 Maj 2015 22:45 #371750

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
...i jest pięknie (ale wciąż czekam na spacer w tygodniu :))!
Różaneczniki i inne cienioluby wspaniale podkreślają piękno Jaśkowej.
Mnóstwo pracy, Romeczko, ale efekty są znakomite i bardzo w charakterze całości otoczenia...
Pozdrawiam!
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 22 Maj 2015 07:13 #371795

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Romciu obejrzałam Twoją niepontyjkę i według mnie to jest azalia Klondyke .Kolor ,budowa kwiatów i ciemne listeczki kierują mnie ku tej nazwie .Ale zastrzegam sobie kilka procent na pomyłkę .Bo one jednak na zdjęciach wyglądają trochę inaczej. :kiss3:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 22 Maj 2015 08:39 #371819

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
I jak się nie nakręcać na azalie i rododendrony widząc takie widoki :jeez: chociaż tych niskich się trochę boję bo podobno przemarzają
Klondyke- to jedna z tych co kiedyś kupiłam i "się"ostała w ogrodzie ale nigdy nie kwitła :hammer:
Podoba mi się Jaśkowa Polana :thanks:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 22 Maj 2015 10:06 #371851

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Pontyjka czy nie, łada jest :flower2: . A huśtawkę koniecznie trzeba przestawić ;) , masz tyle pięknych widoków w ogrodzie że nie musisz podziwiać garażu ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 22 Maj 2015 10:37 #371868

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Romo pięknie, u mnie w tym roku też złotokap oszalał kwieciem. Najbardziej lubię te cieniolubne rabaty :) Widzę, że masz mnóstwo pracy ale efekty... super :)
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 22 Maj 2015 21:19 #372026

  • Roma
  • Roma's Avatar
Konrad-nektarem i owszem ale nie dżdżownicowym a konnym,gołębim i pokrzywowym :P
Alinko-zawsze jakoś tak dziwnie się składa,że piękno widzimy we wszystkich ogrodach,tylko nie w swoich ;) zaglądając do Was zawsze mam niedosyt i ciągle coś bym zmieniała :jeez:
Krzysiu-nie ukrywam,że jestem szczęśliwa na naszej leśnej polanie i czasami sama się zastanawiam czym sobie zasłużyłam na taki piękny zakątek,na stare lata. :think: a może to nie ja? tylko mój Skrzat? :think: kto wie,kto wie :P
Bożenko-u mnie na szczęście złotokap jest za ogrodzeniem i dzieci nie mają do niego dostępu.
Jadziu-a ja tęsknie za ogrodem uporządkowanym,takim ułożonym :)
Aguś-i właśnie niedawno zrozumiałam wreszcie,że nie trzeba koniecznie mieć tego co mają inni,że lepiej przyjrzeć się swojemu miejscu,sprawdzić swoją glebę,swoje możliwości i stworzyć miejsce w którym będzie nam dobrze w którym będziemy chcieli przebywać i którego nie będzie się chciało nam się opuszczać.
Nowinko-chyba masz rację,pooglądałam sobie obrazy i jestem przekonana,że masz rację,dziękuję :kiss3:
Olu-dziękuję :kiss3: ja dopiero od ubiegłego roku jestem miłośniczką Rh i azalii i mam nadzieję,że jeszcze jakiś czas to potrwa.
Wiesiu-masz świętą rację z ławką,jutro pomyślę gdzie ją przestawić :)
Dorotko-ja też wolę rabaty cieniolubne :)
Fotek dzisiaj niestety żadnych nie będzie,zabrakło czasu na sesję zdjęciową :P Dzień był zbyt napięty.Mężczyźni zwozili z lasu drewno na opał a ja zabrałam się za odchwaszczanie najbardziej zaniedbanych miejsc na Jaśkowej a powiem Wam,że jest ich kilka :jeez: Jeśli jutro uda mi się kilka godzin popracować to jest szansa,że wyjdę na prostą :teach: a teraz zmykam do Waszych ogrodów :bye: :kiss3:
Ostatnio zmieniany: 22 Maj 2015 21:20 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 23 Maj 2015 18:50 #372304

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Ależ u Ciebie pięknie, Romuś :hug: maj i czerwiec to najpiękniejszy czas, rośliny bujne, świeża zieleń, robale i choroby jeszcze nie zdążą wszystkiego zjeść i oszpecić. Dlatego mimo wszystko staram się jak najwięcej korzystać z ogrodu, choć obrzydliwy wiatr, dzisiejsze zimno i deszcz trochę krwi napsują :mad2:
Myślę, że oboje macie duże zasługi, dlatego Jaśkowa stała się Waszym miejscem na ziemi.
Moje sosny prawie skończyły pylenie. Ostatnie deszcze 'posprzątały' ogród, dla mnie został taras :happy:
:hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 23 Maj 2015 21:35 #372394

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Azalie i rododendrony świetnie się u Ciebie mają. Widać, że klimat Jaśkowej Polany im służy :woohoo: . Na wrzosowisku można spokojnie dosadzać japonki niskie ;) .

Rabata trawiasta moim zdaniem wygląda świetnie. Już teraz widzę różnicę w stosunku do zeszłego roku. Jak na dobre ruszą trawy, to codziennie będziesz mogła raczyć wszystkich fotkami z tego miejsca :hug: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 23 Maj 2015 21:36 #372396

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Roma wrote:

18-DSCF2032.jpg
Ta jest naprawdę cudna :hearts: . Czy znasz może jej nazwę?
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 24 Maj 2015 11:13 #372510

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Romo :kiss3: , pozwolę sobie się przypomnieć, na pstrokatego kurdybanka ochotę mieliśmy, oprócz Ani, Michał/Sinthell i ja. Jeśli mogłabyś :thanks: oczywiście koszty to moja sprawa ;).
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 24 Maj 2015 20:26 #372740

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Romciu :bye:
Ale masz sporo tych pięknie kwitnących i ładnych kolorków azalek .
No i rododendrony nic im nie ustępują w urodzie . Pięknie już wyglądają :)
Hosty z dnia na dzień piękniejsze, większe i bardziej kępiaste.I to cieszy :hearts:
Edytko- ta piękna hosta to War Paint.U mnie już biel gubi ;)
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 25 Maj 2015 16:04 #372993

  • Roma
  • Roma's Avatar
Haniu-masz rację,że te dwa miesiące dają najwięcej radości ogrodnikowi.Moje sosny niestety są w trakcie pylenia i wszystko mam "zakurzone" :(
Dorcia -jak będziesz na miejscu to zapiszę sobie plan działania i nasadzeń.
Edytko-przykro mi ale nazwy Ci nie podam,najwyżej jak będę ją przesadzać(a będę) to mogę odsadzić kawałek,ale widzę,że Ania już Ci odpisała.
Aniu- dzięki za identyfikację :kiss3: właśnie w tym roku doszłam do wniosku,że idę w kierunku hościano rodkowym.
Dzisiaj zamiast prac ogrodowych mam szkolenie z fotografiki i nie tylko,szkoleniowcem jest nasz "andrzejek" nauka idzie mi całkiem,całkiem a tym czasie kiedy ja pilnie się uczę inni sobie folgują ;)


Natomiast moje wypociny wyglądają tak :P

Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 25 Maj 2015 16:22 #372995

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Romko, :)
ta panorama wygląda niezwykle zapraszająco. :bravo:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 25 Maj 2015 17:03 #373001

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Cudny sielski widok szczególnie na ostatnim zdjęciu :) . Konie też mieliśmy ale nie było chętnego żeby jeździć tzn. chęci były ale mniejsze niż strach. Czasami mi ich żal, to były piękne łaciate klacze i u nas miały bardzo dobrze, sprzedaliśmy w dobre ręce ale jak im teraz to nie wiem :(
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 25 Maj 2015 17:50 #373011

  • Roma
  • Roma's Avatar
Danielo-ale teraz widać ile po modernizacji jest miejsca do obsadzenia :jeez:
Dorotko-to prawda,że jeśli ma się konie to trzeba coś z nimi robić bo po to aby stały w stajni to szkoda koni.
Dzisiaj na Jaśkowej trochę gwarniej niż zwykle :)


Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 25 Maj 2015 17:58 #373012

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Jaka sielanka! W dodatku w towarzystwie cudownej aury!
Ale Wam tam dobrze... Pozdrawiam wszystkich i po cichutku podziwiam sobie widoczki :hearts:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.712 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum