TEMAT: To TU to TAM - ogrodowo 2015 / 2016

To TU to TAM - ogrodowo 2015 18 Sie 2015 10:45 #396407

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Ale dobre wieści: spotkanie i zakupy, i pewnie jeszcze prezenty :happy: Na pewno w upale ciężko, ale i tak zazdroszczę, zwłaszcza kondycji. U Ciebie przynajmniej pada, tutaj taka susza, że płakać się chce. A czym wypełniłaś samochód, jakie nowości pojawiły się TAM?
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

To TU to TAM - ogrodowo 2015 18 Sie 2015 10:59 #396411

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Zakupów było tylko kilka sztuk, bo bałam się sadzenia w upały, ale hojność ogrodników nie ma granic więc samochód wypełnił się do granic możliwości :lol: Kupiłam kruszynę, przylaszczkę różową, jarzeniowego floksa, periowskią (jakaś niska odmiana) i parzydło nieznanej odmiany o bardzo postrzępionych liciach (przy okazji dam do rozpoznania)
A prezenty, długo by wymieniać :woohoo: . Etykiety zostały na Podkarpaciu, więc tak pobieżnie z pamięci to, epimedia (różne), bodziszki, maczki, zawilce, żuraweczki, trawy, paprocie i całą masę floksów którym z ogromnym żalem musiałam zerwać kwiaty bo jako migrenowiec nie dałabym rady w tym upojnym zapach dotrzeć na miejsce :huh: I jeszcze cała masa cebul, które będą sadzone później :)
Dzięki mamie udało mi się wszystko posadzić, choć upał na Podkarpaciu dokucza nadal :huh: . Na Śląsku nieźle polało i temperatura nieco przyjaźniejsza człowiekowi i zwierzęciu, a i ogród nie ucierpiał pozostając pod opieką M :lol: .
A co do kondycji Haniu, to sądzę, że przy takiej okazji ogrodnik wykrzesze z siebie wszelkie jej pokłady ;) licząc na to, że odpocznie w domu :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 18 Sie 2015 11:04 przez piku.
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 18 Sie 2015 11:19 #396417

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Witaj Wiesiu! :bye: :bye:
Widzę że ty podobnie jak i ja uwielbiasz lilie i liliowce i inne takie tam ślicznoty ogrodowe? To teraz już wiem gdzie będę wpadała by napawać swoje oczęta ulubieńcami. Co prawda ja nie ogrodowa jestem, ale może kiedyś i moje marzenie o własnym domku z ogródkiem się spełni?!! B)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 18 Sie 2015 11:22 #396419

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Co to jest jarzeniowy floks? :oops: Parzydło to może 'Kneiffii'. Podziwiam, że dałaś radę sadzić w tym upale, ale chyba nie było wyjścia. No i ta energia ogrodnicza :happy: U mnie podlewanie bez końca, susza bez końca i żadnej nadziei na deszcz :placze:
Masz zdjęcia na pewno, pokażesz coś?
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 18 Sie 2015 11:31 #396421

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Krysiu, marzyć trzeba b one się często spełniają, a tymczasem podziwiamy Twój domowy ogród :)

Haniu, jarzeniowy to taki kolorek który zgrzyta po zębach :silly: coś jak odblaskowe flamastry :rotfl1: , w moim wypadku to taki ni to czerwony ni to amarantowy ale najważniejsze że widoczny z daleka :lol:
A parzydło, już lecę sprawdzić :) , dziękuję za podpowiedź :kiss3:

Edit, dzięki Haniu, to właśnie to :woohoo:
A zdjęcia, :think: padł mi laptop, więc trochę to potrwa :huh:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 18 Sie 2015 11:52 przez piku.
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 18 Sie 2015 12:08 #396429

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Poczekam Pikutku :) Idę podlewać :placze: Będziesz jeszcze przeprowadzać rośliny w tym roku? Już chyba dużo nie zostało.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 18 Sie 2015 12:15 #396431

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jakie ogrodnicze spotkanie na Lubelszczyźnie :dazed: ? Chyba jakieś tajemnicze, bo nic nie pisnęłaś, że tu przyjeżdżasz ;) .
Też czekam na zdjęcia, bo aż zżera mnie ciekawość kto taki na Lubelszczyźnie Cię podejmował i ukrywał przed innymi :devil1:
Ostatnio zmieniany: 18 Sie 2015 12:16 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 18 Sie 2015 12:50 #396438

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Haniu, do przeprowadzki pozostało jeszcze sporo. Na pewno cztery duże rododendrony i trzy azalie, nie licząc japończków, ale nie wiem czy podejmę się jeszcze tego w tym roku :huh:

Marto, nie pisałam wcześniej bo z powodu zawirowań rodzinnych do ostatniej chwili nie wiedziałam czy uda mi się ta wyprawa :huh: Ale jestem tak bardzo szczęśliwa, że się udało i zobaczyłam wreszcie te przepełnione wspaniałościami lubelskie szkółki :woohoo: i kilka przepięknych ogrodów na które ostrzyłam sobie zęby od dawna :) . Spotkanie było TaBazowe, a z Oazowych było mi dane podziwiać ogród Vity i potwierdzam ten perfekcyjnie prowadzony ogród wygląda tak nie tylko na zdjęciach :hearts:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 18 Sie 2015 13:14 #396443

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Spotkanie TaBazowe, hm. Coś nowego dla mnie. Też myślałam, że to Oazowe.
Powiem Ci w zaufaniu, że postanowiłam nie odkładać niczego na póżniej, nie wiadomo, co będzie i jak tylko będzie możliwość, to zrobię tu i teraz. Nie chodzi mi o sprawy trudne, smutne, ostateczne. Ale odłożyłam na póżniej rozłożenie linii i co? :hammer: :hammer: :hammer: Gucio! Suszę zaliczam na programie minimum ułatwień maximum roboty :mad2: Tak samo z sadzeniem, biedne rośliny mordują się w doniczkach, zamiast spokojnie, wyściółkowane i porządnie ukorzenione cieszyć ogrodnika; przesadzanie wielkich okazów chyba bezpieczniejsze wiosną, choć też różnie mówią :think:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 18 Sie 2015 13:22 #396445

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Haniu, ten upał już mnie zmęczył, a mam jeszcze sporo do przewiezienia w doniczkach i na razie nie decyduję się na kolejne wykopki, bo nie nadążam z podlewaniem :huh: . W zeszłym roku zmarnowałam przez upał sporą azalię i nie chciałabym więcej takich strat :huh: Z kolei przesadzanie wiosną jest mniej bezpieczne dla kwitnących wiosennie, mam więc dylemat, ale może jeszcze zregeneruję siły i złapię za widły ;)

A spotkanie może sprostuję, bo dokładnie to takie TaBazowo-Oazowe :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 18 Sie 2015 15:41 #396459

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
piku wrote:
Krysiu, marzyć trzeba b one się często spełniają, a tymczasem podziwiamy Twój domowy ogród :)

Oj tam, oj tam, jaki tam domowy ogród? Kilka hojek na krzyż, co im się udało rozrosnąć i jakieś tam dzidziusiowe od nich wypierdki, które usiłują dotrzymać tempa hojkowej nestorce. U was to jest super ogród, a u mnie (tak dla porównania!) to parapecik. :happy: :happy:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 18 Sie 2015 21:23 #396517

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Oj, Wiesiu, mieszasz się w zeznaniach :lol: To jakie w końcu było to spotkanie? :rotfl1:
Powiedzmy tak... Udane i to najważniejsze :)
Bardzo miło było mi Cię poznać :hug:
Dodam tylko, że dane Ci było zobaczyć tylko niewielką część szkółkarskiego zagłębia Lubelszczyzny, ale za to bardzo piękne ogrody :)
Szybka jesteś z tym sadzeniem :)
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 19 Sie 2015 00:04 #396557

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Spotkanie było, bez dwóch zdań... udane!
Gaura posadzona, mam nadzieję, że da radę. Serdeczne dzięki za gościnę, oprowadzenie po ogrodzie i za te ciastka, doniesione, najpierw z górki, potem pod górkę! Już wiemy, skąd masz kondycję i tę szczupłą sylwetkę :rotfl1:
Żałuję, że zdjęcia wyszły mi kiepskie, ale zachowam w pamięci tę szczególną atmosferę twojego ogrodu. Mam nadzieję, że jeszcze tam wrócę.
Przekaż też proszę, pozdrowienia dla mamy i powiedz jej, ze robi najwspanialsze lody na świecie.
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 19 Sie 2015 07:41 #396570

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Krysiu, parapecik czy kilka ale mieszkańcy interesujący :)

Marto, no tak trochę się gubię w zeznaniach, bo uczestnicy spotkania niejednokrotnie TaBazowo-Oazowi :lol:
I mnie miło było Cię poznać :hug: , a że w tym zawrotnym tempie poznałam zaledwie kilka szkółek zdążyłam zauważyć mijając wiele po drodze :lol: więc pewnie jeszcze tam wrócę zwłaszcza że nie udało mi się poznać innych pięknych ogrodów tego rejonu :lol:
Tempo sadzenia musiało być szybkie bo czas było wracać do pracy, ale dzięki pomocy mamy udało się :) , choć jeden krzaczek pojechał ze mną na Śląsk, bo nie wymyśliłam dla niego miejscówki :huh:

Vito, nie przypuszczałam,że osoby spotykające się po raz pierwszy potrafią się tak dobrze zorganizować i rozmawiać ze sobą jakby się znały od lat :) No ale skoro organizatorki tak wspaniale wszystko zaplanowały to jakże mogło być inaczej :woohoo:
Cieszę się bardzo, że podkarpacka atmosfera przypadła Ci do gustu i zapraszam serdecznie. Pozdrowienia i pochwały dla mamy oczywiście przekażę, serdecznie dziękuję :kiss3:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 19 Sie 2015 19:37 #396636

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Miło słyszeć takie słowa, że moi podopieczni Ci się podobają. Dzięki. :kiss3:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 20 Sie 2015 17:47 #396834

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Wiesiku :)
Jako że mam za sobą kilka forumowych spotkań, to przyznaję Ci świętą rację: nawet osoba widziana po raz pierwszy, jeśli jest zielono zakręcona, to okazuje się "starym, wspaniałym przyjacielem", z którym można przewędrować cały świat :) Z moich doświadczeń wynika to niezbicie !
Takie wspólne spotkania i pogawędki o roślinach, naszych radościach i kłopotach bardzo podnoszą na duchu i są dłuuuugo wspominane z sentymentem :)
A jak miewają się wyroby z gliny :happy: ?
pozdrawiam cieplutko Chudzinko, dla psiska całusy w nochalek :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

To TU to TAM - ogrodowo 2015 21 Sie 2015 09:48 #396985

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Anulko, wyroby a raczej wyrób z gliny ma się dobrze. Wysuszył się ładnie bez pęknięć, na razie służy do suchych bukietów a jak się trafi okazja spróbuję go wypalić :) Jednak w zawrotnym tempie jakie narzucił mi krótki urlop, nie pomyślałam nawet by go uwiecznić :oops:
Całuski przyjęte :) tymczasem pozdrawiam wszystkich odwiedzających motylkowo :)





pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Robaczek, VERA, hanya, Adasiowa

To TU to TAM - ogrodowo 2015 28 Sie 2015 09:04 #398508

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Ciekawe ile kwiatow może motyl(ka) obskoczyć - supraśny,mniejsza o to i statystyki :lol:
Błękitne miekkie lądowisko dla niej/niego podsunę :)
Z urlopami ostatnie lata dziwy się wyczyniają - pracownicze raczej bywają,losisko przekorne ma swój urok.. :)

IMG_3583A-2.jpg


;) skąd mam osiem małych doniczek z zawartością (np. fiołki) do dzisiaj niewysadzoną do gruntu

Pozdrawiam Markus
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.596 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum